Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1
    karuzela
    Gość

    Domyślnie jaki tani obiektyw do nikona d40?

    Wiem że podobne tematy już były, ale wole bezposrednie odpowiedzi.

    Chcę kupić tani obiektyw do d40, mysle cos o obiektywie z mocowaniem m42, (np. helios 44mm) ale do tego i tak muszę dokupić jeszcze przejsciowke. Więc na to samo może mi wyjsc jak kupie cos standardowego. Ponadto czytałam że d4o nie ma wbudowanego silniczka więc nie kazdy obiektyw ostrzy. W sumie to jestem gotowa ręcznie powalczyć nad ostroscia ale troche sie boje że będzie klapa.
    Chcę kupić cos do portretów do 300 zł. Jakies propozycję?

  2. #2

    Domyślnie

    Do 300zł wielkiego wyboru nie ma. Ciężko dorwać N50 f/1.8. A ostrzyć i tak będziesz musiała ręcznie. Przy wynalazkach M42 konieczne będzie justowanie szkła, lub przejściówka z soczewką, przy innej nie będzie ostrzył na nieskończoność. To chyba tyle Osobiście mam właśnie N50 f/1.8 i jestem zadowolony jak na zawrotną cenę 400zł plus bilety pkp do Bielska które za niego dałem :P

    PS. Może znajdziesz jakieś manualne szkło do Nikona? Warto poszukać, nie będzie problemów z przejściówkami itp.(oczywiście dalej będziesz musiała pracować w trybie M, jako, że taki obiektyw nie ma elektroniki). No i oczywiście witam na forum
    D100 + grypa + S 18-50 DC D + N 18-200 VR + N 70-300 VR + N 50 1.8 D + SaBinka 800

  3. #3

    Domyślnie

    już chciałem pisać byś sobie kupiła KIT-a... ale skoro do portretów...

    ja jako pierwszy poza kitem (który miałem w zestawie z body) kupiłem N50/1,8 za 444zł w fotojokerze... to był chyba 2007r. teraz jest w podobnej cenie. z pewnością uda ci się kupić używany za mniejsze pieniążki... oczywiście konieczne będzie ręczne ostrzenie ale jeśli nie masz kasy to taki obiektyw sprawi ci wiele frajdy i pozwoli bawić się w fotografię portretową... oczywiście mam tu na myśli portrety typowo pozowane robione tak na spokojnie... bo jeśli planujesz robić jakieś fotki na imprezach itp to od razu mówię że się utopisz bez AF... też kiedyś myślałem o kombinowaniu z innymi obiektywami (miałem 2 obiektywy z mocowaniem pentaksa) ale mi to odradzono i chyba słusznie.

    D90 + SY14/2,8UMC+ N18-55 + N35/1,8 + N50/1,8 + SY85/1,4AE + N70-300VR + SB-600 + grip alpha

    http://www.photoblog.pl/paul27

  4. #4
    karuzela
    Gość

    Domyślnie

    Mam kita z zestawu, i chyba dozbieram na N50 którą mi doradzacie. Dzięki za radę

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karuzela Zobacz posta
    Mam kita z zestawu, i chyba dozbieram na N50 którą mi doradzacie. Dzięki za radę
    To bedzie najrozsądniejsze. Mam obiektyw na M42. Świetna sprawa ale z pierścieniami i do macro. Nie wyobrazam sobie nim pracowac normalnie heh lenistwo

  6. #6
    karuzela
    Gość

    Domyślnie

    Kusi mnie ten Helios jednak. Jest tani i może do nauki by wystarczył a potem 50. Tylko jakie pierscienie do niego?

    Do makro mam soczewki do kita. +10, +4,+2,+1 dioptrii. Z +4 wychodzi bardzo ładnie, no i wszystko robię na manualu.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karuzela Zobacz posta
    Kusi mnie ten Helios jednak. Jest tani i może do nauki by wystarczył

    Jak człowiek uczy się chodzić w ciasnych butach, to ... się nauczy chodzić w ciasnych butach.

    Uważam, ze nawet pod względem dydaktycznym, aby uczyć się fotografii a nie 'bohaterstwa' i majsterkowiczostwa, znajdź manualne coś z nikkorów (lub niezależnych, ale pełnowartościowy bagnet).
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2008
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    173

    Domyślnie

    a może coś z manualnych obiektywów z mocowaniem do nikona. Miałem kiedyś np taką Tokinę 80-200 ze światełkiem 4.0. Kiedyś dałem za niego coś około 100zł, albo np taki nikkor 55 MICRO - co prawda nie daję powiększenia 1:1 (tylko 1:2) ale za pomocą niego można zrobić naprawdę bardzo fajne zdjęcia. Należy tylko pamiętać, ze te manuale nie mają styków więc pomiar ustawianie parametrów będzie tylko w trybie M
    JumboX
    D750, D90, N18-35G, N28-105D IF, N35 1.8G, N50 1.8G N851.8D, S150 2.8, T150-600, SB-900

  9. #9

    Domyślnie

    Dodać należy, że z Heliosem nie będziesz miała nie tylko AF, ale także pomiaru światła. Heliosem będziesz mogła robić zdjęcia tylko w trybie M.

    Edit: nie przeczytałem posta wyżej.

    Musisz się nastawić na to, że przed finalnym zdjęciem będziesz musiała zrobić kilka testowych, aby dobrać odpowiednią ekspozycję.
    Ostatnio edytowane przez drdln ; 20-01-2011 o 21:27
    to be a rock and not to roll

  10. #10
    karuzela
    Gość

    Domyślnie

    No to teraz już wiem czego szukać

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •