Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Alternatywne szkła do Nikon D300S

    czy ktoś ma doświadczenia i mógłby doradzić z alternatywnymi do nikkora (nieco tańszymi) szkłami w zakresie 17-50mm o stałej jasności 2.8 i stabilizacją w obiektywie? Chodzi o jak najlepsza współpracę z Nikonem D300s

  2. #2

    Domyślnie

    a szukałeś?
    mam Tamrona 17-50 2.8 i działa dobrze z D300s
    Nie chodzi o to, na co się patrzy, ale co się widzi - H.D. Thoreau

  3. #3

    Domyślnie

    naczytałem się niestety troche złych jego recenzji (Tamrona) o działaniu AF i serwisie m.in. różnica z sigmą adekwatnych parametrów to 1000 zł, chciałbym mieć obiektyw jak najsprawniejszy i najsolidniejszy (w lepszej cenie), bo bedzie to pierwszy do nabywanego wkrótce body Nikon D300s

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2010
    Miasto
    południe Polski
    Posty
    75

    Domyślnie

    jeśli nie tami, w takim razie pozostają jedynie sigma 18-50 i tokina 16-50
    ta pierwsza jest lepsza optycznie oraz szybsza, tokina natomiast wygląda porządniej i ciężej ją kupić
    osobiście polecałbym raczej amatorskie, ale z pewnym af szkła nikkora, np 16-85vr
    sam mam 18-105 i poza prędkością af nie mogę się do niczego przyczepić

  5. #5

    Domyślnie

    Ja również polecam N16-85VR -super szkło może nieco ciemne ale bardzo ostre z szybkim Af. Miałem kiedyś to szkło z D300s i było miodzio. Z czasem wymieniłem je na Tamrona 17-50VC ale po miesiącu wróciłem do 16-85.Lepiej kupić ciut ciemniejszego zooma a potem doinwestować w np 50 1/8 i 35 1/8
    FX / N 16,20,35,50,60,85 N14-24, N80-200 / NEX6+Zeiss 24 1.8

  6. #6

    Domyślnie

    N16-85 to ciemność nad ciemnościami, polecam Sigmę 17-50/2.8 OS.
    Szybka, celna, ostra i ma 3 lata gwarancji.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PatrzObs
    naczytałem się niestety troche złych jego recenzji (Tamrona) o działaniu AF i serwisie m.in. różnica z sigmą adekwatnych parametrów to 1000 zł, chciałbym mieć obiektyw jak najsprawniejszy i najsolidniejszy (w lepszej cenie), bo bedzie to pierwszy do nabywanego wkrótce body Nikon D300s
    co do AF, jesli nie potrzbujesz jakiegos mega szybkiego, to ten jest jak najbardziej wystarczający, ja bynajmniej nie narzekam. Co do serwisu, to mi ostatnio mój T17-50 spadł i pierścien zoom-u przestał się kręcic. Naprawa zajęła im 2 (słownie dwa) dni. Koszt, 550zł, ale było to z mojej winy, więc o to pretensji miec nie mogę. Jakośc wykonania. Jak na obiektyw za 1200-1300 zł, bajka. No i światło 2.8, które jest używalne niezależnie od ogniskowej.

    PS. przyzbnam sam, że mając D300s, to marnujemy potencjał tego aparatu podpinając Tamrona, ale pamiętaj, że N17-55 jest 3 razy droższy, więc...trudno się czepiać Tamrona, za pewne niedociągnięcia
    D610 + SY14/2.8 + 35/1.8G DX + 50/1.8D + SB900
    <a href="http://pawelkozera.pl/">moje www</a>

  8. #8

    Domyślnie

    dziękuję wszystkim za odpowiedzi! i jakby cos komus jeszcze przyszło do głowy proszę o więcej, mam jeszcze tydzień (do wypłaty) do namysłu

  9. #9

    Domyślnie

    Wyglada na to, ze Sigma 17-50/2.8 OS jest najlepszym (ale i najdrozszym) zamiennikiem Nikkora 17-55/2.8. Jesli nie uzywany N, to nowa Sigma.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •