Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Kalibrcja sprzętowa monitorów EIZO

    Dzięki grupie pl.rec.foto.cyfrowa znalazłem taką informację: http://www.eizo.com/global/press/rel...EasyPIX_2.html. Czy ktoś kompetentny (przede wszystkim Czornyj lub Tom01) mógłby się wypowiedzieć, co konkretnie ta informacja oznacza dla posiadacza EIZO S2243? Czy mam już zamawiać EIZO EX1?
    A tak na marginesie, czy EIZO EX1 to kolorymetr?

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    EIZO EX1 to rebrandowany kolorymetr Spyder3.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    EIZO EX1 to rebrandowany kolorymetr Spyder3.
    Czy to znaczy, że można kalibrować kolorymetrem (z pozytywnym wynikiem oczywiście) monitory szerokogamutowe?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jarkod Zobacz posta
    Czy to znaczy, że można kalibrować kolorymetrem (z pozytywnym wynikiem oczywiście) monitory szerokogamutowe?
    Kalibrować można - czy z pozytywnym skutkiem to się dopiero okaże

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jarkod Zobacz posta
    Dzięki grupie pl.rec.foto.cyfrowa znalazłem taką informację:
    http://mva.pl/viewtopic.php?f=32&t=217&p=1278#p1278

    Cytat Zamieszczone przez Jarkod Zobacz posta
    Czy to znaczy, że można kalibrować kolorymetrem (z pozytywnym wynikiem oczywiście) monitory szerokogamutowe?
    Technicznie zawsze było można, ale dokładność pozostawia wiele do życzenia. Odchyłka może dochodzić do 500-600K przy określaniu temperatury barwowej. W niektórych przypadkach, kiedy w oprogramowanie jest zaszyta korekcja dla kolorymetru wychodzi to znacznie lepiej i najprawdopodobniej z takim przypadkiem mamy do czynienia. Korekcja samego kolorymetru musi być jednak dość często powtarzana bowiem to wybitnie niestabilne urządzenia. Optymalnie jest użyć spektrofotometru, co będzie możliwe, bo oprogramowanie EIZO obsługuje ColorMunki Photo/Design.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 19-01-2011 o 13:08
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •