Close

Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 136

Wątek: Jaki statyw?

  1. #21

    Domyślnie

    Mam 193cm wzrostu i szukam statywu od jakiegoś czasu. Muszę napisać, że trójnóg wysokości 160cm i głowica 10 co daje 170 jest dla mnie trochę za niski zwłaszcza, że warto by statyw miał jakiś zapas... Jak sprawdzisz tego tripo to bardzo proszę podziel się opinią.
    Σ Art 20mm 1.4, Σ Art 35mm 1.4, Σ Art 85 1.4, T 70-200mm 2.8 G2 zakurzony D600

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fear Zobacz posta
    Mam 193cm wzrostu i szukam statywu od jakiegoś czasu. Muszę napisać, że trójnóg wysokości 160cm i głowica 10 co daje 170 jest dla mnie trochę za niski zwłaszcza, że warto by statyw miał jakiś zapas... Jak sprawdzisz tego tripo to bardzo proszę podziel się opinią.
    Ja mam 198cm i właśnie przesiadłem się z Velbon Sherpa 600 na Manfrotto 055XPROB - i już mnie plecy nie bolą
    D 90; D750; D850; N 35; N 14-24, N 70-200


  3. #23

    Domyślnie

    Niestety, ale prob przekracza studencki budżet Dziś zakupiłem trójnóg tripo mx-1327 zobaczymy jak się sprawuje. Jeszcze muszę zapolować na jakąś głowicę i będzie gitara
    Σ Art 20mm 1.4, Σ Art 35mm 1.4, Σ Art 85 1.4, T 70-200mm 2.8 G2 zakurzony D600

  4. #24

    Domyślnie

    Rzecz oczywista, ale jednak wspomnę... nawet jak się ma możliwość wyciągnięcia wyżej statywu to będzie się zdarzać robić ujęcia z niższej perspektywy - wiadomo. Tak więc schylania w pełni i tak się nie wyeliminuje Dla przykładu dzieci... albo leżąca modelka, gdy nie chcemy ujęcia z góry - no nie ma siły, trzeba przykucnąć
    pozdrawiam

  5. #25

    Domyślnie

    Kucanie nad modelką to jak zastrzyk z morfiną nie ma możliwości żeby coś w tym momencie bolało
    D 90; D750; D850; N 35; N 14-24, N 70-200


  6. #26

    Domyślnie

    Hmmm... no myślałem akurat nie o "nad" tylko "obok"
    pozdrawiam

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fear Zobacz posta
    Dziś zakupiłem trójnóg tripo mx-1327 zobaczymy jak się sprawuje. Jeszcze muszę zapolować na jakąś głowicę i będzie gitara
    W takim razie czekamy na mały teścik tego Triopo.
    Mój brat był właśnie też dziś w sklepie w naszej miejscowości i oglądał ten statyw, nogi są z duraluminium a z magnezu jest korpus do którego mocowane są nogi (tak przynajmniej dowiedział się od sprzedawcy), całość zachowuje się stabilnie, na tyle, na ile można ocenić to bez zamontowanego aparatu z obiektywem, statyw spodobał Mu się na tyle że sam zaczął rozważać jego zakup, ponieważ cena jest ciekawa. Brat posiada sprzęt powiedzmy wagowo podobny do mojego (Nikon D200 i podobne szkła) więc myślę że jego ocena jest dosyć obiektywna.
    Poczekam jeszcze na opinię kolegi Fear'a i jeśli będzie zadowalająca to jadę oglądać i zakupić te nóżki. Do tego głowicę B-1, NB-2S albo NB-3S (tego samego producenta), zależnie od odczuć własnych
    P.S. "Fear" - jak możesz podrzuć kilka fotek pokazujących wykonanie mx-1327, bo te w necie wszystkie są takie same, i to głównie zaczerpnięte od producenta. Z góry dziekuję i pozdrawiam /B
    Ostatnio edytowane przez Twine ; 09-02-2011 o 20:53

  8. #28

    Domyślnie

    Nie ma problemu zrobię teścik i zdjęcia ale będziesz musiał niestety poczekać... Statyw kazałem wysłać na mój adres domowy, a wracam dopiero w piątek więc to najwcześniejsza data kiedy będę mógł cokolwiek napisać
    Σ Art 20mm 1.4, Σ Art 35mm 1.4, Σ Art 85 1.4, T 70-200mm 2.8 G2 zakurzony D600

  9. #29

    Domyślnie

    W takim razie czekam z niecierpliwością na test. Z wyborem statywu jakoś specjalnie nie muszę się spieszyć bo w sumie niezbędny będzie mi dopiero w maju, chociaż nie ukrywam że już chętnie bym się pobawił w długie czasy naświetlania co z moim "statywem" za 60zł który pozostał mi po Minolcie Z10, jest po prostu niemożliwe.
    Pozdrawiam /B

  10. #30

    Domyślnie

    Dziś odebrałem nogi. Statyw jest bardzo stabilny pod sprzętem jaki posiadam (widać w stopce). Nie ma luzów a całość wydaje się wykonana bardzo dobrze. Jestem zadowolony że nie zdecydowałem się na jakąś sherpe czy goldphoto w którym co jakiś czas trzeba dokręcać nóżki (a przynajmniej takie chodzą opinie) Statyw jest też znacznie lżejszy od slika dx700 który również macałem. Szkoda że te triopo nie ma kolców na nóżkach. W najbliższym czasie ruszę nocą na miasto i zobaczymy jak sprawdzi się poza domowymi warunkami. Jak do tej pory jestem cholernie zadowolony, że wybrałem właśnie ten model
    Σ Art 20mm 1.4, Σ Art 35mm 1.4, Σ Art 85 1.4, T 70-200mm 2.8 G2 zakurzony D600

Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •