Close

Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 136

Wątek: Jaki statyw?

  1. #11

    Domyślnie

    Mam Velbon Sherpa 600. Może trochę ciężki (2 kg), ale za przyzwoitą cenę (350-400 zł) otrzymasz dobrą jakość, niezawodność, stabilność, nie musisz się garbić (wys. 170 ), sprzętu też udźwignie sporo (4 kg), ma odwracaną kolumnę do zdjęć makro, głowica 3D w zestawie, płytkę szybkomocującą również posiada no i niby nic ale pokrowiec też dostajesz. Na początek znakomity wybór - polecam !
    d90|n85|n18-105|n70-300|SB-900|velbon sherpa 600 i jesze parę drobiazgów

  2. #12

    Domyślnie Benro vs Slik

    A co byście wybrali:

    1. Benro A-600EX + kula BH-2, udźwig do 8 kg, cena już za ok 450 PLN, wys ok 170 cm
    2. Slik 500PRO z gł 3D , udźwig do 6 kg, cena 380-400 PLN, wys ok 170 cm
    Oba zestawy ważą podobnie - 2,2-2,5 kg

    Pozdrawiam

    ???

  3. #13

    Domyślnie

    Podepnę się pod zapytanie kolegi Sculptorisa powyżej. Szukam statywu, mam 195cm wzrostu więc potrzebuję wysokich nóg. Dziś podczas poszukiwań znalazłem nogi Triopo MX-1327, wyglądają dosyć solidnie chociaż udźwig 14kg jakoś średnio mnie przekonuje, na szczęście moje absolutne maksimum to za chwilę 70-300VR w zestawieniu z D90 + grip z dwiema bateriami, pozostałe obiektywy są lżejsze i krótsze. Do tych nóżek planuję głowicę Manfrotto 804RC2 którą da się kupić już poniżej 200zł, nogi natomiast to koszt ok. 300zł więc zestaw oscyluje w okolicach 500zł. W sumie planowałem się zamknąć w 400zł ale jeśli taki zestaw byłby ok to chyba lepiej dołożyć stówkę niż wyginać się przy np. Sliku PRO 500DX z głowicą 3D, którego to zakup wcześniej rozważałem. Jakieś sugestie, pomocne rady? Absolutny max to 500zł (fajnie by było jakby udało się jednak zejść do tych 400zł), mój wzrost - 195cm, a waga sprzętu w porywach do 2-2,5kg.

  4. #14

    Domyślnie

    Miałeś okazję je "pomacać"? Wypada lepiej w porównaniu do tych innych, które wymieniłem? Ja go znam tylko z jpga Udźwig... dla statywu. Głowica ma mniejszy i ten musisz brać pod uwagę.
    pozdrawiam

  5. #15

    Domyślnie

    Tak, tak, wiem o tym że udźwig głowicy w tym wypadku będzie maksymalną wartością, wspomniałem tylko że parametry nóg, te 14kg to trochę na wyrost chyba (chociaż z drugiej strony gdyby powiesić 14-sto kilogramowy worek na tym statywie to pewnie by się nie złożył, więc idąc tym tropem to opis nie byłby zmyślony ).
    Ja też nie widziałem tego statywu na własne oczy, znalazłem go podobnie jak Ty w necie, ale siedziba jednego z partnerów Triopo znajduje się w mojej miejscowości, więc jak znajdę chwilkę to pojadę go "pomacać".
    A może mi ktoś powiedzieć czy ta głowica którą wyżej wymieniłem będzie dla mnie odpowiednia? statywu będę używał głównie do miejskich zdjęć nocnych, trochę mniej do krajobrazów pozamiejskich i portretów, czy do tego lepiej nada się głowica 3D czy kulowa, nie ukrywam że zależy mi na cenie, ale nie aż tak bardzo by miało się to odbić na jakości i stabilności zestawu.

  6. #16

    Domyślnie

    Udźwig dla statywu to trzeba tak z lekka dzielić przez 3, czyli realnie wyjdzie nieco powyzej 4.5 kg.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rafi_szymon Zobacz posta
    A co byście wybrali:

    1. Benro A-600EX + kula BH-2, udźwig do 8 kg, cena już za ok 450 PLN, wys ok 170 cm
    2. Slik 500PRO z gł 3D , udźwig do 6 kg, cena 380-400 PLN, wys ok 170 cm
    Oba zestawy ważą podobnie - 2,2-2,5 kg

    Pozdrawiam

    ???
    Mam dokładnie taki zestaw Benro jak piszesz już*bardzo długo i nie mogę*złego słowa powiedzieć. Bardzo dobry zestaw jak za takie pieniądze.
    obiecuję, przeczytam regulamin...

  8. #18

    Domyślnie

    A co powiesz na Benro 500Ex +gł. BH1, udźwig 6kg. Mieścisz się w 400 , waga 1700?

  9. #19

    Domyślnie

    Witam!
    Ja bym proponowal rozejrzec sie za produktami GoldPhoto.
    Ja mam zestaw: GoldPhoto YH324 + GoldPhoto YH420 głowica 3D.
    Fajne to to, solidne, dobrze wykonane, u mnie z zapietym d300s z gripem i nikkorem af-s 300 f/4.0 stabilny jak mur

    Glowice mozna tez GoldPhoto YH410 głowica 3D zobaczyc, kolega ma i tez sobie chwali.

    Warto dodac ze produkty tej firmy sa blizniaczo podobne do Frotki i w pelni kompatybilne

    Pozdro
    Ostatnio edytowane przez nyny1 ; 09-02-2011 o 11:20
    Trzy aparaty spod znaku N i "troche" szpeja do nich....

    www.michalak24.pl

  10. #20

    Domyślnie

    Chwalę sobie Slik 340DX. Cała noc rozmyślań czy nie 330 ale przeważyło, że jest 10 cm krótszy po złożeniu. Osobiście większość zdjęć ze statywu robię i tak klęcząc lub lekko pochylony, więc nie przejmował bym się tak bardzo wysokością 330
    D700, BC1 i cała masa różności
    FB

Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •