Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36
  1. #1

    Domyślnie Win XP admin vs. gość

    Żona namieszała mi na domowym komputerze nieświadomie, skutkiem czego Windows (XP Pro SP3) startuje na profilu gość. Problem w tym, że nie mogę zainstalować ani odinstalować żadnego programu, gdyż otrzymuję monity o uprawnienia administratora. Przy instalowaniu Win określiłem, że domyślny jest profil admina, ale to zostało nieświadomie zmienione, nawet nie wiem jak. Kiedy próbuję wylogować się z Gościa i zalogować na admina, otrzymuję okno monitu o hasło, niestety- wszystkie zawodzą.

    (zdjęcie zrobione komórką)
    Wyczytałem w internecie, że jedyną najprostszą drogą jest ponowna reinstalacja windows, ale zaprawdę wolałbym tego uniknąć, bo ponowna reinstalacja wszystkiego co mam zajmie mi dużo czasu, a na to pozwolić sobie nie mogę. Istnieją tez sposoby z jakąś dyskietką startową plus jakieś hakerskie metody na wyczyszczenie hasła, których nie znam i wolałbym sam ich nie wypróbowywać. Bardzo proszę o wsparcie.
    D700, N24D, N35D, N85D, S150

  2. #2

    Domyślnie

    a to konto miało kiedykolwiek hasło ?
    bo dziwne żeby samo znikąd się ustawiło
    D200, T12-24/4, N35,50,85/1.8, N60/2.8D, SY85/1.4, S70-210/2.8, TC16A, SB-800
    Soligor 28/2.8, MIR 35/2, Helios 50/2, Jupiter 135/3.5

  3. #3
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Słyszałem o gówienku o nazwie: "Ophcrack XP LiveCD", ale nic więcej nie dodam, bo to jakby nie to forum.

    Zresztą jeśli poszukasz, to na pewno znajdziesz, trop już masz.

    A tak swoją drogą, to bardzo nieroztropnie jest, nie pamiętać hasła do konta admina.
    Medice, cura te ipsum.

  4. #4

    Domyślnie

    z dyskietką tylko wtedy ,gdy takową poczynisz... przy ustawianiu haseł i admina..( z tego co mi wiadomo.) Jak poprzednik, może tam nie ma żadnego hasła, daj enter i zobacz co dalej...
    Mężczyźni rozwijają się do 5 roku życia, a później TYLKO rosną..

  5. #5

    Domyślnie

    albo hasło typu "admin" lub "administrator". no ale pewnie już takich próbowałeś
    D200, T12-24/4, N35,50,85/1.8, N60/2.8D, SY85/1.4, S70-210/2.8, TC16A, SB-800
    Soligor 28/2.8, MIR 35/2, Helios 50/2, Jupiter 135/3.5

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mibartek Zobacz posta
    a to konto miało kiedykolwiek hasło ?
    bo dziwne żeby samo znikąd się ustawiło
    Ani na adminie ani na gościu nie było haseł. Nigdy nie miałem przy starcie Win monitu, które konto/ profil wybrać. Ot, włączałem kompa, wszystko startowało, instalowałem/ odinstalowywałem co chciałem. Pewnego dnia, żona cosik namieszała (w Panel sterowania nie wchodziła), że teraz jak chcę coś zainstalować (ot, choćby najświeższy ffdshow, dostaję windowsowy monit "Aby przeprowadzić instalację tego programu, Użytkownik musi być zalogowany z uprawnieniami administratora".

    EDIT: daję "enter" na pustym polu i nic. Wolałbym nie używać warezowego/ hakowego softu, ściągać czegokolwiek z nie wiadomo jakiego źródła. Może jest jakiś program pod WinXP co wyciąga hasło z pliku SAM?
    P.S.: haseł admin itd. nigdy bym nie użył.
    Ostatnio edytowane przez bialogardzianin ; 10-01-2011 o 20:48
    D700, N24D, N35D, N85D, S150

  7. #7

    Domyślnie

    no ale z tego co widzę na screenie to nie masz konta gość - to jak Ty w ogóle do Windowsa się dostajesz ?
    edit : czy to jest tak że jak się wpisuje hasło to zostaje tylko 1 ikonka od tego co się wpisuje ? zawsze miałem tylko jedno konto więc nie wiem jak to jest
    D200, T12-24/4, N35,50,85/1.8, N60/2.8D, SY85/1.4, S70-210/2.8, TC16A, SB-800
    Soligor 28/2.8, MIR 35/2, Helios 50/2, Jupiter 135/3.5

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mibartek Zobacz posta
    no ale z tego co widzę na screenie to nie masz konta gość - to jak Ty w ogóle do Windowsa się dostajesz ?
    edit : czy to jest tak że jak się wpisuje hasło to zostaje tylko 1 ikonka od tego co się wpisuje ? zawsze miałem tylko jedno konto więc nie wiem jak to jest
    Też mam jedno konto, jak włączam kompa, startuje normalnie bez tego screena, ładuje się i jest Ok, dopóki nie chcę czegoś zainstalować. Ten screen pojawia się, jak daję polecenie "Wyloguj" klikając na "Start".
    D700, N24D, N35D, N85D, S150

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bialogardzianin Zobacz posta
    Wolałbym nie używać warezowego/ hakowego softu, ściągać czegokolwiek z nie wiadomo jakiego źródła. Może jest jakiś program pod WinXP co wyciąga hasło z pliku SAM?
    legalny oficjalny program do łamania haseł?
    nie uważasz, że byłoby to nieco....
    hmm...
    nie wiem jak nazwać....
    powiedzmy...
    niekonsekwentne...?
    maniak ciemniowy minoltowy
    ucyfrowiony przy użyciu D300, dopieszczony przy użyciu D500
    trochę lotniczych pstryków na www.waldemarkowalski.pl
    spotter.pl

  10. #10

    Domyślnie

    a jak wejdziesz w panelu sterowania w "konta użytkowników" i dasz na administratora (z nazwy) to ma on status administratora komputera czy limitowany ?
    może jak klikniesz na niego i dasz zmień typ konta to będzie tam gdzieś opcja administrator ?
    kolejny raz opcja której pewnie już próbowałeś ale stwierdziłem że napisać nie zaszkodzi
    D200, T12-24/4, N35,50,85/1.8, N60/2.8D, SY85/1.4, S70-210/2.8, TC16A, SB-800
    Soligor 28/2.8, MIR 35/2, Helios 50/2, Jupiter 135/3.5

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •