Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Odzyskiwanie uszkodzonych JPGów

    Mam pewien problem - nieproblem.

    Przed wieloma laty (bodaj w 2001-2) jakiś wirus uszkodził mi JPGi z mojego pierwszego cyfraka (Sony DSC-F505), zapisane na dysku. Większość miałem zbackupowane ale ok. tysiąca niestety nie. Próbowałem je wówczas naprawić (bezskutecznie) więc z bólem serca machnąłem na to ręką, zgrałem uszkodzone pliki na płytę i z czasem o nich zapomniałem.

    Traf chciał, iż wczoraj podczas robienia porządków w szafie wpadła mi w rękę owa płyta ze zrzuconymi uszkodzonymi JPGami. Pomyślałem sobie, że może przez te niemal 10 lat technika poszła do przodu i może uda się coś z tego odzyskać? Żaden posiadany przeze mnie program graficzny nie potrafi ich otworzyć (komunikaty "Plik prawdopodobnie jest zniszczony, uszkodzony lub jest zbyt duży"). Rozmiar plików jest ok, brak danych EXIF, nie tworzą się miniaturki.

    Próbowałem dziś naprędce coś wskórać znanymi mi programami do naprawiania lub odzyskiwania danych (PC Inspector File Recovery, PhotoRescue PC, Jpeg Recovery Pro 5, Ontrack DataRecovery, PixRecovery) i za każdym razem próby naprawienia plików kończyły się fiaskiem.

    I tu pytanie: znacie jakiś magiczny sposób aby naprawić te pliki czy też szkoda mojego czasu i mam je wrzucić na kolejne 10 lat do szafy?

    Będę wdzięczny za wszelkie przemyślenia i wskazówki
    flickr dużo gratów

  2. #2
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    A pamiętasz, jaki konkretnie świrus tak skubnął Twoje obrazki?
    Medice, cura te ipsum.

  3. #3

    Domyślnie

    Niestety, nie mam pojęcia jaki
    flickr dużo gratów

  4. #4

    Domyślnie

    Patrzac na lata kiedy to sie stalo to pewnie byl legendarny "iloveyou"
    Chyba ich nie odzyskasz....zamienial jpgi i mp3 w skrypt ktory mial 3-5kb.....chyba, ze to cos innego.
    Proponuje przeleciec to antywirem powinien powiedziec co to jest

  5. #5

    Domyślnie

    To raczej nie 'iloveyou' ponieważ uszkodzone pliki mają identyczną wagę jak zdjęcia nieuszkodzone (czyli po kilkaset kb).
    flickr dużo gratów

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pedro Zobacz posta
    To raczej nie 'iloveyou' ponieważ uszkodzone pliki mają identyczną wagę jak zdjęcia nieuszkodzone (czyli po kilkaset kb).
    Jezeli to kopia na CD to nic sie nie stanie z materialem i mozesz to przeskanowac antywirem, bedziemy wiedzieli cos wiecej a moze sie uda skopiowac juz po skanowaniu i bedzie ok.
    Te stare wirusy sa dosc latwe dla nowych baz antywirusow

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Greg77 Zobacz posta
    Jezeli to kopia na CD to nic sie nie stanie z materialem i mozesz to przeskanowac antywirem, bedziemy wiedzieli cos wiecej a moze sie uda skopiowac juz po skanowaniu i bedzie ok.
    Przeskanowałem płytę MKSem i NODem i co dziwne, oba programy pokazują, że płyta jest czysta i nie znajdują żadnych wirusów
    flickr dużo gratów

  8. #8
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pedro Zobacz posta
    Przeskanowałem płytę MKSem i NODem i co dziwne, oba programy pokazują, że płyta jest czysta i nie znajdują żadnych wirusów
    Pewnie, że nie znajdują, bo tam nie ma fizycznie żadnych wirusów.

    Wirus zrobił swoje na obrazkach, czyli zmienił kilka bajtów i tyle.

    Prześlij kilka przykładowych plików do labu emkaesa i poproś o nonsensdiagnozę, być może będą wiedzieli co ugryzło fotki i jak to odkręcić.
    Medice, cura te ipsum.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •