Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
  1. #1

    Domyślnie CNX - Punktowa zmiana ekspozycji

    No właśnie.
    Czy da się zmienić ekspozycję na wybranych obszarach zdjęcia w CNX ?
    Jak zaznaczę interesujące mnie miejsce to mogę jedynie operować na krzywych lub światła i kontrast.
    Zmieniając ekspozycję zmiana ta zachodzi na całym zdjęciu mimo zaznaczonego obszaru.
    Czy coś źle robię czy zwyczajnie nie da się tego zrobić ?
    D800 | N24-70 | SB900 |

  2. #2

    Domyślnie

    Z mojego doświadczenia - nie da się. Też szukałem i d...

    A może jest ktoś na sali, kto może czasem wie?
    D200 plus graty...

  3. #3

    Domyślnie

    Nie ma takiej opcji aby działania tego narzędzia użyć selektywnie.
    Może w NX3...
    Pozdrawiam Marcin
    Galeria

  4. #4

    Domyślnie

    Przepraszam, ale zapytam....
    A jak wybierzecie "Selection Brush" i zamalujecie interesujący was obszar, to tam przecież macie opcje wyboru, co chcecie zmieniać.
    Można przecież wybrać Light i D-Lightinng, czy Cuves itp.

    Więc wydaje mi się że to jest właśnie punktowe obrabianie zdjęcia

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Przepraszam, ale zapytam....
    A jak wybierzecie "Selection Brush" i zamalujecie interesujący was obszar, to tam przecież macie opcje wyboru, co chcecie zmieniać.
    Można przecież wybrać Light i D-Lightinng, czy Cuves itp.

    Więc wydaje mi się że to jest właśnie punktowe obrabianie zdjęcia
    owszem, punktowe obrabianie zdjęć, ale nie punktowa zmiana ekspozycji, bo tej się niestety punktowo nie da zmienić w NXie (można oczywiście obniżać/podnosić jasność, bawić się d-ligtingiem itd, ale to nie to samo)
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  6. #6

    Domyślnie

    A w jakim programie punktowo mozna zmienic ekspozycje, skoro "pedzel" to nie to?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    A w jakim programie punktowo mozna zmienic ekspozycje, skoro "pedzel" to nie to?
    Chociazby w ACR.
    Doprecyzuje to "punktowo". Chodzi oczywiscie o korekte lokalna, a nie zadna punktowa.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Chociazby w ACR.
    Doprecyzuje to "punktowo". Chodzi oczywiscie o korekte lokalna, a nie zadna punktowa.
    A czym to robisz? Magiczne narzędzie, czy może ogólnie pojęty "pędzelek"? Bo jeśli tak, to jedno wyklucza drugie:

    punktowo/lokalnie "tak", ale pędzelek "nie".

    EDIT: No chyba, że mówimy tu jeszcze o suwakach, które potrafią wyciągnąć tylko światła/cienie/średnie tony.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    A czym to robisz? Magiczne narzędzie, czy może ogólnie pojęty "pędzelek"? Bo jeśli tak, to jedno wyklucza drugie:

    punktowo/lokalnie "tak", ale pędzelek "nie".
    Zle zrozumiales sprostowanie Eriego. W NXie, przy pomocy kazdego narzedzia selekcji mozna wprowadzac korekty lokalne. Praktycznie wszystkie, oprocz ekspozycji.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  10. #10

    Domyślnie

    stig ma chyba na myśli polecenie "K" gdzie w ACR zmiena się edycja na ala upointy. Chyba to są Pędzle Dopasowania
    Pozdr
    Ostatnio edytowane przez Michal_C ; 03-01-2011 o 10:24
    FUJI X-T3/18-55/35 1.4

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •