Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1

    Domyślnie Leica- co w podróż szerzej niż 50mm?

    Chetnie wysłucham Waszych opinii, co zabrać w podróż celem lekko szerszego spojrzenia. Zestaw podstawowy to 90/2.0, 50/1.4 i...no właśnie. 24/1.4 nie będę targał, bo nie pasuje mi podpinanie wizjera zewnetrznego. Tak więc zostaje 28 lub 35mm. Niby znam ofertę producentów, ale możliwości sprawdzenia osobiście wszystkiego raczej nie ma. Nie musi być to obiektyw bardzo jasny, raczej mały, lekki i dobry Jakie macie doświadczenia, na co warto spojrzeć, nie tylko leikowego.

  2. #2

    Domyślnie

    zalezy jak szeroko ci potrzeba
    ja teraz obok 50tki zabieram 35
    wiec jak taka ogniskowa cie urzadza to oczywiscie 35cron
    jak szerzej to moze zeiss 25/2.8 lub 28/2.8 mialem na chwile podpiete, bardzo fajne szkielka,
    Road to Manila

  3. #3

    Domyślnie

    podpinałem L 28/2.8, świetnej jakości naparstek, o Zeissie 28 wiem tylko z netu, że równie dobry(lepszy), ale większy- ktoś używa(ł)?
    co do ogniskowej, to 35 w podróż idealna, choć na codzień nieczęsto uzywam tej ogniskowej
    Ostatnio edytowane przez Jai pur ; 02-01-2011 o 12:13

  4. #4

    Domyślnie

    Moim zdaniem 28 f/2 albo mimo wszystko 24mm bez wizjera (nie widzę problemu z kadrowaniem jeszcze przy tej ogniskowej). Gdybym miał luxa 24 problem by nie istniał

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jai pur Zobacz posta
    co do ogniskowej, to 35 w podróż idealna...
    Tez tak uważam. Polecam crona, którego używam. Jeśli to nie jest Twoja ulubiona ogniskowa to może coś niskobudzetowego: zeiss 35/2 lub jeszcze tańszy, malutki voitek nokton 35mm ?
    Voigtländer Bessa R3M, Nokton 40/1.4 MC, Ultron 75/1.9 MC

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Konstancin
    Posty
    30

    Domyślnie

    Ja zawsze zabieram luxa 24. Szkoda mi jego jasnosci i jakosci... Da sie spokojnie uzywac bez zewnetrzengo wizjera.
    Ale czesto zdarza mi sie rowniez zabierac M9 z VC 35/1.4, nie jest to moze jakosc luxa, ale ma rozmiar kapsla i kosztuje tyle co bulka (wedlug standardow Leica).

    Marek

  7. #7

    Domyślnie

    nie wiem, gdzie można podpiąć zeissy, ale poszukam, co do V nokton, to mam mieszane odczucia (nie poparte praktyką), ale sprawdzę, choćby z uwagi na cenę - mam jeszcze sample z crona 35 ASPH, to porównam, oczywiście z taryfą ulgowa

  8. #8

    Domyślnie

    Sam nabylem ostatnio Voigtlandera Ultrona 35/1,7. Cena smieszna, jakosc wykonania nie Leikowa ale bez zarzutu. Jakosc zdjec naprawde ok. Glowna zaleta to cena...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MikeP Zobacz posta
    Sam nabylem ostatnio Voigtlandera Ultrona 35/1,7. Cena smieszna, jakosc wykonania nie Leikowa ale bez zarzutu. Jakosc zdjec naprawde ok. Glowna zaleta to cena...
    kupowałeś w sklepie, czy z sieci? wiesz może, gdzie mają na półce CV, aby spróbować?
    ja widziałem w Leica Store, ale tylko kilka modeli i patrzyłem w sumie na inne specjały...

  10. #10

    Domyślnie

    tego szkla juz nie produkuja o ile mi wiadomo... Wersja 1,4 ma spory focus shift... Wersja 1,2 choc swietna optycznie jest duza. A wersja 1,7 nieprodukowana nie ma focus shift, jest tansza, malutka i lekko mniej kontrastowa (podobno) co mi wcale nie przeszkadza. Nie wiem czy gdzies go znajdziesz do obejrzenia

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •