Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Wołanie NEF do wiekszej ilości MPX? jak zrobić to dobrze

    Witam
    Powiedzmy, że jest potrzeba wołania NEF do większej liczby Mpx jak to robicie by było dobrze. ja próbowałem to w nikon capure NX2 w opcji size\resolution tam zwiększałem rozdzielczość, czy macie jakieś inne jeszcze metody? Czy potem jakoś to wyostrzacie itp???

  2. #2

    Domyślnie

    i tak wyostrzenie niewiele da. trzeba dużo ciapkania
    podejrzewam że PS zorbi to lepiej, ciągle mają jakieś nowe algorytmy na powiększanie obrazka.
    ale ja się na tym nie znam.

  3. #3

    Domyślnie

    jesli naprawde do duzych powiekszen z malych obrazkow to najlpeiej uzyc jakiegos softu do powiekszania
    photozoom lub genuine fractals

  4. #4

    Domyślnie

    dobra opcja jest powiekszenie fotografi w photoshopie
    image-image size, i w okno dialogowe ktore sie wyswietli podajesz interesujacy cie wymair w okienku dokument size, musisz tez zmienic resolution na 360 pix/inch, a na samym dole gdzie masz algorytmy w rozwijanym menu ( w ktorym oryginalnie ustawiony jest "bicubic best for smooth gradient") musisz wybrac opcje "bicubic sharper best for reduction" wiem ze nie brzmi to sensownie ale daje naprawde dobre rezultaty, zreszta zawsze mozesz zrobic wydruk probny i sam sie przekonac

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marszull Zobacz posta
    jesli naprawde do duzych powiekszen z malych obrazkow to najlpeiej uzyc jakiegos softu do powiekszania
    photozoom lub genuine fractals
    Wyrzucanie pieniędzy. Nie skalują szczególnie lepiej od Szopa (choć robią to inaczej).


    Cytat Zamieszczone przez mirekvampirek Zobacz posta
    dobra opcja jest powiekszenie fotografi w photoshopie
    image-image size, i w okno dialogowe ktore sie wyswietli podajesz interesujacy cie wymair w okienku dokument size, musisz tez zmienic resolution na 360 pix/inch,
    Bzdura.


    Cytat Zamieszczone przez mirekvampirek Zobacz posta
    musisz wybrac opcje "bicubic sharper best for reduction" wiem ze nie brzmi to sensownie ale daje naprawde dobre rezultaty
    Niewiele różne (czasem lepsze, czasem gorsze, zależnie od samej foty) od zwykłego bicubica.
    I'm one of those bad things that happen to good people

  6. #6

    Domyślnie

    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=57591, wpisz też powiększanie zdjęcia w wyszukiwarce to wyleci więcej podobnych postów.

  7. #7

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •