Close

Strona 23 z 24 PierwszyPierwszy ... 1321222324 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 221 do 230 z 235
  1. #221

    Domyślnie

    O właśnie, można inaczej i też działa

  2. #222

    Domyślnie

    To raczej kwestia tego, że niemalże każdy kolorowy film trzeba prześwietlać o dziurę, żeby zniknęło to paskudne ziarno nawet przy normalnym wołaniu. A przy niedowołaniu to się dopiero kaszana wtedy robi. Przerabiane kilka razy już... Stawiam, że właśnie przez to u Ciebie nie wychodzi.
    Odkrywczy truizm [404]<br>
    Picasaweb - Krystian Baranowski

  3. #223

    Domyślnie

    no właśnie - czyli spokojnie o działkę można prześwietlać? Portra 160 i Fuji 400H - właśnie na fuji wyszło mi ziarno po byku
    i co ja mam tu napisać?

  4. #224

    Domyślnie

    Dokładnie tak. Szczególnie filmy 400+ mają niedowartościowane czułości. Z tego, co słyszałem to Portra 800 ma ją wyjątkowo zgodną z pudełkową.
    Odkrywczy truizm [404]<br>
    Picasaweb - Krystian Baranowski

  5. #225

    Domyślnie

    Niestety Tetenal zaprzestał produkcji 1 litrowego zestawu do wołania w procesie C-41. Zastąpił go zestawem na 2,5 litra. Oczywiście droższy
    F5 z MF-28, d700, D300, SB-900 Magnifax 4 C-41 i RA-4

  6. #226

    Domyślnie

    Zestaw 1litrowy można nadal bez problemu kupić :P
    “When you photograph people in color, you photograph their clothes. But when you photograph people in black and white, you photograph their souls” Ted Grant

  7. #227

    Domyślnie

    wycofali/wycofują się z pomysłu, okazuje się że nie wypalił...
    na szczęście chyba...
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  8. #228

    Domyślnie

    odkopię ten temat.

    odnoszę wrażenie, że moje zdjęcia po wołaniu w domu mają za bardzo wyciągniętą magente albo cyjan. Nawet portra 400 w cieniach przebija lekko "różem" a najbardziej wychodzi mi to na Agfie Vista 400 i 200. Zastanawiam się czy to kwestia procesu wołania czy skanowania
    Ostatnio edytowane przez apphex ; 02-07-2018 o 18:36

  9. #229

    Domyślnie

    Zacznij w VueScan od balansu bieli. Można bawić się w zakładce "Kolor" w automatykę, ale najlepiej z mojego doświadczenia wychodzi ręczne ustawianie. Należy po wczytaniu poglądu nacisnąć prawym klawiszem myszy na podgląd zdjęcia i wtedy wybiera punktowo balans bieli. Trzeba wskazać coś szarego lub białego. To ustawienie zostaje do kolejnej korekty, jeśli klatki są podobne oświetleniowo można nie ruszać. Tą metodą czasami można z braku czegoś białego ściągnąć balans z sąsiednich klatek. Ogólnie utrzymanie koloru w analogu to zupełnie inna bajka i trzeba się liczyć z tym, że idealnie nie będzie, bo barwa zależy od konkretnej kliszy, wywołania, ekspozycji i wielu innych.

  10. #230

    Domyślnie

    Co w procesie wołania może ewentualnie powodować złe odwzorowanie kolorów? Temperatura? Czas?


    1. Portra self dev&scan: https://www.instagram.com/p/Bkvg-xjlYP8/
    2. Portra z labu: https://www.instagram.com/p/BiADbGuHV6_/
    3. Portra nie wiem skąd.. : https://www.instagram.com/p/BkdBAaMBVcJ/


    skąd takie różnice?
    Ostatnio edytowane przez apphex ; 02-07-2018 o 22:30

Strona 23 z 24 PierwszyPierwszy ... 1321222324 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •