Close

Strona 22 z 24 PierwszyPierwszy ... 122021222324 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 235
  1. #211

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukaszxxx123 Zobacz posta
    Mam do was takie pytanie: Jak długo taka chemia c41 colorteca, wytrzymuje w koncentratach zabezpieczonych protectanem. Pytam się bo w czerwcu rozrobiłem połowę, zabezpieczyłem, i teraz chciałbym rozrobić drugą, ale nie chciałbym mieć zonka
    Według instrukcji, koncentraty wywoływacza barwnego mają trwałość 12 tygodni, natomiast pozostałe koncentraty - 24 tygodni. Ja bym się specjalnie nie przejmował i wołał w chemii, którą rozpieczętowałeś w czerwcu.
    Pozdrawiam,
    Marcin

  2. #212

    Domyślnie

    Jak zabezpieczyłeś protectanem to spokojnie. Dla wlasnego komfortu psychicznego przestrzel kilka klatek i wywołaj próbkę.
    i co ja mam tu napisać?

  3. #213
    Ahmed The Dead Terrorist Awatar WojtehP
    Dołączył
    09 2006
    Miasto
    Mauretania
    Posty
    1 897

    Domyślnie

    ja używałem teraz (wrzesień) to co otworzyłem i rozrobiłem styczniu - i działa ...

  4. #214

    Domyślnie

    Ma ktoś może dostęp do taniej chemii pochodzenia labowego? Nie musi być pierwszej świeżości. Najlepiej w Warszawie
    Mam trochę filmów ISO100 kupionych po 1zł/szt i chętnie bym się tym pobawił, a można wycisnąc ciekawe kolory takim wołaniem. Czy też nie odbielić (bleach bypass)...
    Odkrywczy truizm [404]<br>
    Picasaweb - Krystian Baranowski

  5. #215

    Domyślnie

    Po 15 rolkach fuji 400 i 6 miesiącach colortec padł. I tak 15 rolka wyszła lepiej niż w labie ale drastycznie spadł między 14 a 15 filmem kontrast. 15 film był wołany po 4 dniach za 14 więc to nie termin przydatności roztworu jest tak istotny lecz przerób. Skany by na pewno wyszły z 15 filmu ale bawię się powiększalnikiem i to pewnie będzie za mało kontrastowe na papierowe odbitki.
    F5 z MF-28, d700, D300, SB-900 Magnifax 4 C-41 i RA-4

  6. #216

    Domyślnie

    Ja ostatnio wywoływałem w Tetenalu z pomocą aplikacji na androida Darkroom Timer. Protokół w sumie banalnie prosty: 3:55 na wywoływacz z przewrotkami co 30s przez 10s, tak samo blix. Potem płukanie pod bieżącą wodą przez 6min i na koniec minuta w stabilizatorze. Jedyne na co trzeba zwrócić uwagę to że podczas mieszania w blixie koreks czasem lubi sobie parsknąć i trzeba go co jakiś czas "odgazować".

  7. #217
    Ahmed The Dead Terrorist Awatar WojtehP
    Dołączył
    09 2006
    Miasto
    Mauretania
    Posty
    1 897

    Domyślnie

    chyba jednak tak nie bardzo jest co piszesz woogen - bo masz tak: 3:30 wywoływacz, potem 6:30 wybielacz, potem płukanie 3:00 i stabilizator 1:30 - ja mam skonfigurowany program Massive Dev - działa pozytywnie ....

  8. #218

    Domyślnie

    WojtehP: jak ja lubię osoby które wiedzą lepiej co ja gdzie mam i jak jest. Spełniając odwieczną zasadę "pic or it didn't happen" udowadniam, że mam tak jak piszę.
    Działa wybornie wg tego protokołu.

  9. #219
    Ahmed The Dead Terrorist Awatar WojtehP
    Dołączył
    09 2006
    Miasto
    Mauretania
    Posty
    1 897

    Domyślnie

    chodziło mi - i tu faktycznie źle dobrałem słowa - że w tetenalu masz tak jak pisał w 1 poście pastwisko - sprawdziłem nawet teraz w instrukcji

    ale ok ... widocznie można inaczej niż w instrukcji jest

  10. #220

    Domyślnie

    Zeby bylo smieszniej - ja robie dokladnie jak w instrukcji, czasy i temperatury trzymam dosc dokladnie a negatywy wychodza niedowolane, nie wiem o co kaman, ale dzisiaj podnioslem temp. o 0.5 stopnia, zobaczymy co to da...
    Canon

Strona 22 z 24 PierwszyPierwszy ... 122021222324 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •