Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2009
    Miasto
    Sochaczew/Zakrzew
    Posty
    55

    Domyślnie Tamron 200-400mm f/5,6 LD

    Witam,

    może ktoś posiada, posiadał?
    Przymierzam się od zakupu, a na dzień dzisiejszy nie mogę, pozwolić sobie na przyzwoitego N 300/2.8 (300/4).

    Wypowiedzcie się proszę czy za około tysiączek peelenów warto brać to szkiełko?
    Jak w końcu jest z tym światłem podobno stałe, gdzieś mi się z kolei obiło o uszy, że na 300 jest już 6.3...
    Ewentualnie jakieś zbliżone propozycje pod D300, do pticów?
    nie ma się czym chwalić...

  2. #2

    Domyślnie

    pamiętam, gdy ten obiektyw pojawił się w latach 90-tych. Od początku rywalizował z Tokiną 80-400 i tę rywalizację przegrywał, bo tokina miała lepszą optykę, lepsze światło i była nieco lepiej wykonana. Czy za 1000 zł warto? - nie wiem.
    Do ptic mimo wszystko polecam starszą wersję 300/4AF, ostatnio poszła na Allegro za 1350 zł. Ta 300-tka dobrze współpracuje z popularnymi konwerterami Kenko
    Nikoniarz-majsterkowicz

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2009
    Miasto
    Sochaczew/Zakrzew
    Posty
    55

    Domyślnie

    No i właśnie... poluję na tego 300/4 ale ostatnio mam strasznego pecha: jak mam "luźną" kasę - nie ma ani jednego... Ehh...
    nie ma się czym chwalić...

  4. #4

    Domyślnie

    Dawno temu pożyczyłem tego Tamrona, ale po 2 dniach szybko oddałem, bryndza ogólnie straszna, podpiętego miałem do F90X ale było straszne mydło o ostrości nie wspominając, może trafiłem na kiepski egzemplarz ale szkoda kasy na to moim zdaniem. Jak pisał marcin_G poszukaj 300/4, niebo a ziemia
    Pozdrawiam
    Piotr

  5. #5

    Domyślnie

    miałem tego 200-400 pożyczonego, ale na bardzo długo i mogłem spokojnie potestować...

    cóż.... szału nie robi....

    a może sigma 400/5,6 APO ?
    maniak ciemniowy minoltowy
    ucyfrowiony przy użyciu D300, dopieszczony przy użyciu D500
    trochę lotniczych pstryków na www.waldemarkowalski.pl
    spotter.pl

  6. #6

    Domyślnie

    Sigme 400/5.6 Apo - używa zarówno moj znajomym, który z D90 sobie chwali, jak i skutecznie używał Michał Figura - a tu jedno ze zdjęc
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?p=1955533

    Warto również się zastanowić nad nikosiem 300/4 af jak wspominał Marcin. Przewagą jego nad sigmą jest troche lepsza jakość no i światło - tu masz 4 i zawsze mozesz powiekszyc lufe do 420 i 5.6; a tam na stałe 5.6.

    Wybór pozostaje do Ciebie i Twego portfela

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •