Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41
  1. #1

    Domyślnie PS a inne przeglądarki - kontrast się rozjechał

    Właśnie. Rozjechał mi się kontrast pomiędzy PSem a innymi przeglądarkami i Windowsem. Obrabiam fotkę i jest ok. Zapisuję i otwieram np Infranem, Photoscape'm albo nawet windowsową przeglądarką - zdjęcia mają mocniejszy kontrast.

    Jakieś sugestie ?


    Ostatnio edytowane przez Strus ; 26-12-2010 o 13:29

  2. #2

    Domyślnie

    nie znam się za bardzo, ale być może profile kolorów: PS->Edycja->Konwertuj do profilu
    może jpg zrobiono w AdobeRGB i tak zapisuje PS a przeglądarki interpretują jako sRGB
    D810+N24-70/2.8+T17-50/2.8+N50/1.8+N70-210/4+SB800+...

  3. #3

    Domyślnie

    Korzystam tylko z sRGB więc to nie to. Niestety nadal nie znalazłem rozwiązania Kicha po całości bo mam 200 zdjęc do obrobienia a tu mi się nic nie zgadza i robota leży


    No dobra. Chyba znalazłem przyczynę - jednak się coś z profilami potegowało. Po skorzystaniu z opcji Przydziel Profil w PSie zacząłem sobie zmieniać profile. Kiedy zamiast sRGB zaznaczyłem profil monitora obrazek w PSie zaczął wyglądać identycznie jak w Infranie. Jak mogę zmusić PSa żeby zawsze korzystał z tego profilu? Dodam że nawet nie wiem gdzie ten profil monitora siedzi bo sam go nie kalibrowałem po reinstalacji systemu. No może za wyjątkiem kalibracji znajdującej się w Windowsie
    Ostatnio edytowane przez Strus ; 26-12-2010 o 19:32

  4. #4

    Domyślnie

    No dobra już mam wsio wyświetlane tak samo ale PS oczywiście krzyczy przy otwieraniu jpg'a że profil osadzony (sRGB z aparatu)jest niezgodny z profilem roboczym (profil monitora). Co za tym idzie oczywiście RAW wygląda inaczej bo on opiera się na sRGB. Co ciekawe w Windzie jak profil domyślny mam ustawione sRGB. Panowie, jakiś help bo mi się już pomysły kończą

  5. #5
    I'm one of those bad things that happen to good people

  6. #6

    Domyślnie

    Zerkne i poczytam choc doszedlem do tego gdzie lezal problem. Nie doszedlem jednak do tego skad się problem nagle pojawil. W windzie jaako domyslny ustwil się profil monitora. Ja tam nic nie grzebalem stad troche mi zajelo żeby znalezc przyczyne

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Strus Zobacz posta
    No dobra już mam wsio wyświetlane tak samo ale PS oczywiście krzyczy przy otwieraniu jpg'a że profil osadzony (sRGB z aparatu)jest niezgodny z profilem roboczym (profil monitora). Co za tym idzie oczywiście RAW wygląda inaczej bo on opiera się na sRGB. Co ciekawe w Windzie jak profil domyślny mam ustawione sRGB. Panowie, jakiś help bo mi się już pomysły kończą
    Profil roboczy to z zasady adobeRGb w PSie.....namieszales z CM.

  8. #8

    Domyślnie

    Grzes, gdybym cos namieszal to bym wiedzial ze namieszalem. Ale jesli nie tykasz profili w czasie pomiedzy jednym uzyciem PSa, wylaczeniem kompa i wlaczeniem go po kilku godzinach i odpaleniem PSa to jakos ciezko jest cos samemu namieszac, prawda ?
    Poza tym nie wiem czy zwrociles uwage na mojego ostatniego posta gdzie wyraznie napisalem ze przyczyna bylo "znikniecie" profilu sRGB z Win7 na korzysc profilu monitora. Zupelnie jakby sie obrazil i sobie poszedl odpoczac na bok

  9. #9

    Domyślnie

    Szopa, od czasu do czasu samoczynnie resetuje profil kolorów na "default". Wybierz profil monitora i wszyskto będzie grać.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fiod Zobacz posta
    Wybierz profil monitora i wszyskto będzie grać.
    Bzdura. Jako przestrzeń roboczą NIE NALEŻY wybierać przestrzeni monitora.

    Przeglądarki z modułem zarządzania kolorem i bez, zawsze będą wyświetlały inaczej choć czasami (na monitorach sRGB) nie będzie tego widać.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •