Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 41
  1. #11
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Mi i tak lisek jakoś do bani wyświetla kolor jakby miał zapotrzebowanie na czerwień wali po oczach aż strach.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    Mi i tak lisek jakoś do bani wyświetla kolor jakby miał zapotrzebowanie na czerwień wali po oczach aż strach.
    1. Nie ma poprawnego profilu monitora.
    2. Źle ustawiony.
    3. Wadliwa wersja.

    Więcej na ten temat: http://mva.pl/viewtopic.php?f=21&t=175
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Bzdura. Jako przestrzeń roboczą NIE NALEŻY wybierać przestrzeni monitora.

    Przeglądarki z modułem zarządzania kolorem i bez, zawsze będą wyświetlały inaczej choć czasami (na monitorach sRGB) nie będzie tego widać.
    Ty popatrz a ja robie tak od kilkunastu lat i żadnego przekłamania z drukani, znaczy bzdury to ty gadasz.

  4. #14

    Domyślnie

    Ci co wiedzą odrobinę o zarządzaniu kolorem nigdy nie ustawią w PS-ie jako przestrzeni profilu monitora. W Ps-ie ustawia się przestrzeń barwną a nie profil. Profilu używa się zupełnie do czegoś innego. Jak robisz tak od kilkunastu lat to rób tak dalej, ale przynajmniej nie pisz głupot.
    Pozdrawiam Tadeusz.
    FB

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fiod Zobacz posta
    Ty popatrz a ja robie tak od kilkunastu lat i żadnego przekłamania z drukani, znaczy bzdury to ty gadasz.
    To, że coś wychodzi nie znaczy od razu że prowadzi do tego optymalna technika. Utrwalenie złych formalnie metod wcześniej czy później poskutkuje dziwnymi objawami i odczuciem zagubienia, bo przecież działało...

    A'propos drukarni, pracując nad materiałem CMYK'owym, nie ma możliwości ustawienia PCS jako monitora.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    To, że coś wychodzi nie znaczy od razu że prowadzi do tego optymalna technika. Utrwalenie złych formalnie metod wcześniej czy później poskutkuje dziwnymi objawami i odczuciem zagubienia, bo przecież działało...

    A'propos drukarni, pracując nad materiałem CMYK'owym, nie ma możliwości ustawienia PCS jako monitora.
    Miałem nadzieję na sensowną odpowiedź tymczasem jakiś bełkot T&T i twój, i o co ci chodzi z tekstem "nie ma możliwości ustawienia PCS jako monitora"? - o co chodzi w tym zdaniu bo kompletnie nieczytelne.

    W szopie ustawiam profil monitora dla RGB ty mi powiedz dlaczego mam ustawić np. Apple RGB, lub inny?

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fiod Zobacz posta
    Miałem nadzieję na sensowną odpowiedź tymczasem jakiś bełkot T&T i twój, i o co ci chodzi z tekstem "nie ma możliwości ustawienia PCS jako monitora"? - o co chodzi w tym zdaniu bo kompletnie nieczytelne.
    W szopie ustawiam profil monitora dla RGB ty mi powiedz dlaczego mam ustawić np. Apple RGB, lub inny?
    To nie jest bełkot tylko wyjaśnienie, przy czym wymagające przynajmniej podstaw wiedzy o zarządzaniu kolorem. Dalsze naprowadzenie: Przestrzeń robocza (PCS) definiuje jakie kolory są możliwe do uzyskania w dokumencie nad którym pracujemy. Proszę się teraz chwilę zastanowić dlaczego wybranie przestrzeni monitora jest bez sensu.

    W przypadku dokumentów CMYK, w ustawieniach koloru Photoshopa w ogóle nie ma przestrzeni monitora. Jak Pan myśli dlaczego?
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    To nie jest bełkot tylko wyjaśnienie. Dalsze naprowadzenie: Przestrzeń robocza (PCS) definiuje jakie kolory są*możliwe do uzyskania w dokumencie nad którym pracujemy. Proszę się teraz chwilę zastanowić dlaczego wybranie przestrzeni monitora jest bez sensu.
    Jaki jest sens zatem kalibracji i wprowadzenia profilu monitora jeśli w szopie ustawię Apple RGB, zupełnie niezgodnej z monitorem ?

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fiod Zobacz posta
    Jaki jest sens zatem kalibracji i wprowadzenia profilu monitora jeśli w szopie ustawię Apple RGB, zupełnie niezgodnej z monitorem ?
    Photoshop "wie" jak monitor wyświetla barwy i materiał konwertuje w locie dopasowując (symulując) jak najlepiej jego wyświetlanie na ekranie. Przestrzeń robocza jest jakby paletą malarza, z całą możliwą do uzyskania z farb na niej, paletą barw. Ekran monitora jest w tym porównaniu płótnem. A profil jest opisem jakie efekty uzyska się rzeczonymi farbami na tym konkretnym rodzaju i odcieniu płótna. W PS profilu monitora w ogóle się nie używa, nigdzie nie ustawia. W liście profili RGB znajdzie Pan coś takiego: "RGB Monitora - [nazwa Pańskiego profilu]". To znak że kanał wyświetlania jest pod kontrolą CMS (systemu zarządzania barwą). Wyjątkiem jest przygotowywanie materiału który będzie wyświetlany na monitorze. Wówczas PS kanał wyświetlania symuluje sam siebie, co wygląda jak wyłączenie CMS.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 07-01-2011 o 23:35
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    W PS profilu monitora w ogóle się nie używa, nigdzie nie ustawia.
    Gdy ustawię sRGB IEC6xxxx mam jaśniejszy obraz zdjęcia, gdy ustawię profil skalibrowanego monitora mam zdjęcie ciemniejsze, wybiorę ProPhoto RGB wogóle kolory dziwne, który jest poprawny i który powinieniem ustawić w szopie?

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •