Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez retter Zobacz posta
    234RC jest pewniejsza niż kula za tą cenę. Jednak ma dla mnie jedną wadę brak pozycji pionowej "portretowej".
    Napisz jak się sprawuje.
    To chyba mam "inną" 234RC bo właśnie dla pozycji "portretowej" ją kupiłem. Mam płytkę przykręconą pod body i drugą pod ciężkim tele. Tele nie potrzebowało by, bo w sobie ma obrót, ale z krótkimi szkłami kładę aparat na bok dzięki głowicy i jest ok. Płytka jest 'na szerokość' body, czyli na tele jest niestety (dla estetów) w poprzek odlewu.

    Jeśli pamiętam, głowica zawierała śrubę pośrednią, bo monopody są na 1/4 i 3/8 .
    Uważam RC 234 to bardzo dobry wybór.
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez retter Zobacz posta
    234RC jest pewniejsza niż kula za tą cenę. Jednak ma dla mnie jedną wadę brak pozycji pionowej "portretowej".
    Jak nie ma jak ma

  3. #13
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2007
    Miasto
    Białystok
    Posty
    133

    Domyślnie

    Dla mnie to os obrotu pionowa a nie pozioma pokazana na rysunku
    krytyka nie boli krytyka ma uczyć

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez retter Zobacz posta
    234RC jest pewniejsza niż kula za tą cenę. Jednak ma dla mnie jedną wadę brak pozycji pionowej "portretowej".
    Napisz jak się sprawuje.
    Głowica idealna do monopodu!! Można powiedzieć, że stworzona!
    Lekka, łatwa i przyjemna w obsłudze... no i oczywiście solidna.

    Wykonywanie zdjęć w pozycji pionowej - portretowej oczywiście umożliwia.
    Egzamin w górach zdała celująco. Z monopodu nie zamierzam jej zdejmować.
    Czegoś takiego właśnie szukałem. To taka opinia, prawie na gorąco... w stylu "mam to od tygodnia..." Ale najpewniej pozostanie bez zmian.
    Jak tylko pogoda się wyklaruje, najpewniej ruszymy w teren. Ponieważ monopodu używam nagminnie, więc i ona będzie b. często w użyciu.

    Przy odrobinie zbędnego czasu... no właśnie, ciężko pokazać jej zalety na forum. Może za jakiś czas zmobilizuję się, żeby wykonać kilka zdjęć, jak prezentuje się w akcji.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  5. #15

    Domyślnie

    Posiadam monopod Manfrotto 676B http://www.foto-net.pl/sklep/produkt...6B-776YB-.html i chciałbym kupić jakąś głowice (mile widziana z systemem arca swiss) . Z tego co czytałem to podoba mi się rozwiązanie jak we wspomnianym wcześniej modelu Manfrotto 234RC. Mój sprzęt będzie ważył prawie 3kg, body + Tarmon 150-600mm. Wiec 2,5GB udźwigu maksymalnego może być trochę mało.

    Wątek ten jest bardzo stary wiec może w międzyczasie powstały jakieś podobne rozwiązania ... co polecacie?

    pozdrawiam

    P.S.
    do statywu mam przypiętą głowice kulową Manfrotto MN496RC2. Do monopodu szukam jakiegoś innego rozwiązania - wystarczyłoby mi pochylenie góra/dół.
    Onanizm sprzętowy jest powodem niemocy twórczej...

  6. #16

    Domyślnie

    Sirui L-10
    RRS MH-01
    Sunwayfoto DT-02D50

    Really Right Stuff i Sunwayfoto robią te głowice w dwóch wersjach - szybkozłączkę dociska się śrubą lub "dźwigienką"

    Od póltora roku Sigmy S używam razem z Sirui.
    Polecam

  7. #17

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedź... szukając cen tych modeli natrafiłem na taką głowice
    Genesis Gear MH-10 http://www.genesisgear.pl/pl/glowice...onopodowa-mh10
    i muszę przyznać, że mi się bardzo spodobała... głównie ze względu na cenę (która jest niższa od tych profesjonalnych modeli które podałeś)

    pozdrawiam
    Onanizm sprzętowy jest powodem niemocy twórczej...

  8. #18

    Domyślnie

    Do zestawu z T150-600 używam Benro DJ90 http://www.cyfrowe.pl/aparaty/glowic...onopodowa.html. Sprawuje się doskonale, jest stosunkowo lekka i posiada mocowanie ARCA. Ten Genesis wygląda bardzo ładnie, ale naprawdę nie wiem do czego komu te wszystkie podziałki w monopodzie, chyba że do użytku z monopodem na trójnogu, tylko znowu monopod na trójnogu do T150-600 w ternie to nie bardzo się nadaje. Jednak polecam taką czy inną głowicę do monopodu że względu na szybkie mocowanie i możliwość przykręcenia na stałe płytek mocujących do obiektywu i do body. W ten sposób prawie zapomniałem o ich istnieniu ponieważ zawsze mogę błyskawicznie założyć zestaw z obiektywem długim czy krótkim na monopod, czy statyw, a do tego gwinty raz dobrze zakręcone i spokój.

  9. #19

    Domyślnie

    Początkowo o niej myślałem ale maksymalny udźwig 2,5KG trochę mnie wystraszył.

    Trochę się zakręciłem z tymi mocowaniami. Jakiś czas temu pożyczyłem głowice kulową Triopo B-2 (która posiada szybkozłączkę typu arca swiss) i obiektyw Tamrona 150-160mm wsuwałem bezpośrednio w głowice (bez żadnej dodatkowej płytki). I zakładam, że właśnie tak będzie działał mój nowy monopod....

    Co do tych podziałek w głowicy Genesis Gear MH-10 zakładam, że pomimo podziałek po poluzowaniu ruch obiektywu będzie płynny (a nie jakiś z przeskokami :P )

    pozdrawiam
    Onanizm sprzętowy jest powodem niemocy twórczej...

  10. #20

    Domyślnie

    Nie bardzo wiem dlaczego miałbym się bać używania głowicy DJ90 do zestawu z T150-600, używam tego od dwóch lat i nie przyszło mi to do głowy. Przecież na monopodzie zestaw trzymasz w rękach, niczym go dodatkowo nie dociążasz, jak to bywa ze statywem, a głowice monopodowe z natury są stabilne, a wymieniona tutaj DJ90 jest bardzo solidna.
    Odnośnie płynności poruszania głowicy trudno mi się wypowiadać ponieważ ja z reguły używam zablokowanej głowicy po wstępnym ustawieniu jej kąta, mogę jednak powiedzieć, że ta Benro pracuje jednak jak dla mnie bardzo płynnie.
    Natomiast co do mocowania T150-600 do głowicy ARCA bez płytki jest to możliwe, bo ten typ mocowania to rodzaj imadła, a mocowanie obiektywu ma tę samą szerokość jak płytka ARCA. Jednak oryginalne płytki mają z boku dodatkowe frezy prowadzące i kołki zabezpieczające przed ewentualnym niekontrolowanym wysunięciem, nie mówiąc o kaleczeniu uchwytu obiektywu tym imadłem ARCA. Ja z tych powodów zawsze używam płytek nakręconych na stałe do uchwytu każdego obiektywu.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •