Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 49
  1. #1

    Domyślnie D2h - jaki tak naprawdę jest?

    Witajcie.

    Poszukuję reporterskiej puchy i tak natrafiłem na model d2h. Widziałem wczesniej ale teraz jakoś mi się bardziej przyjrzałem.

    Główne zastosowanie to sport, wydarzenia typu wręczenia nagród, konferencje prasowe i inna prasówka.

    Czy znajdzie się ktoś kto mi podpowie lub objaśni, jak to jest tak naprawde z tym aparatem?

    Jak przedstawia się kwestia jakości plików wyjściowych?
    Jak przedstawia się sprawa iso? Jakie jest znośne, jakie jest użyteczne?
    Cz da się z tego wydrukować a4 bez stresów większych?
    Jak z współpraca z SB-900?

    Będę bardzo wdzięczny za każde info bo na necie jest tyle sprzecznych opinii że człowiek się gubi już...

  2. #2

    Domyślnie

    bardzo ciekawy aparat, ergonomia, szybkość, klatki/sekunde - bajka

    ja mam model d2hs i takiego bym szukał - S robi różnice
    sb900 nie mam, więc się nie wypowiem

    iso1600 jest moim zdaniem bardzo dobre, przy 3200 już jest różnie (na salach gimnastycznych słabizna, ale np na stadionie przy porządnych jupiterach obraz jest ok, przynajmniej do zastosowań typu net)

    mogę przesłać NEF-ki, sam sobie sprawdzisz

  3. #3

    Domyślnie

    Miałem tą puszkę długi czas. Aktualnie mam d3 - bez porownania ale nie o tym mowa.
    D2h to naprawdę bardzo dobry aprat. Ergonomia na 6+. Ma same zalety i tylko 2 ale istotne wady - mala matryca zaledwie 4mpx ale do reporterki wystarczy, oraz szum. Na iso 400 już bardzo szumi a od 800 w gore jest tragedia - uzywalem do pilki noznej i konferencji i powyzej iso 400 nigdy nie wychodzilem.
    Poza tym naprawde swietna puszka.
    Chociaz mysle ze warto dozbierac do d2x - za 2700 kupisz w dobrym stanie z niewielkiem przebiegiem a to juz wyzsza klasa

  4. #4

    Domyślnie

    no albo szukać właśnie D2Hs - szumi dużo mniej niż D2H
    D200, T12-24/4, N35,50,85/1.8, N60/2.8D, SY85/1.4, S70-210/2.8, TC16A, SB-800
    Soligor 28/2.8, MIR 35/2, Helios 50/2, Jupiter 135/3.5

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Z tym ISO tak nie przesadzajmy
    1000, a w niektorych warunkach nawet 1600 da sie uzywac. Ale trzeba tez przyznac, ze w niektorych warunkach nawet 640-800 wyglada slabo
    Sytuacje ratuja RAWy - sa male i bardzo szybko mozna na nich pracowac.

    Z ciekawostek (juz to pokazywalem na forum w tym watku KLIK) - RAW z D2h wywolany w ACR do 11,1 MP. Nic nie ostrzone. Szkielko slabe, bo otwarty nikkor 35/2. EXIF jest:

    link

  7. #7

    Domyślnie

    d2hs baaaaaaardzo ciężko znaleźć. Widziałem chyba raz na allegro w ciągu kilku lat. D2h też już rzadko się pojawia. Czasem jeszcze trafisz na d2x a to naprawde porządna pucha, tylko ciężka

  8. #8

    Domyślnie

    śmieje się tylko, uwielbiam go i nie zamierzam się pozbywać, myślę, że zostanie ze mną do końca dni - moich lub jego

    aczkolwiek mogę go zamienić na trzysetkę :P

  9. #9

    Domyślnie

    http://allegro.pl/nikon-d2h-swietny-...360869539.html

    tutaj znawca twierdzi ze niektóre d2h wytrzymuja milion klatek ;D

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki za tak liczne odpowiedzi.

    D2x jest poza moim zasięgiem cenowym.

    4mpix mi nie straszne, ponieważ zdjęcia mają iść w większości na strony internetowe góra w rozdzielczości 900-1000 na szerszym boku, więc nawet 2mpix by na dobrą sprawę starczyło.

    Przewinęła się tez kwestia że jest ciężki... Napewno nie cięższy niż Mamka ZD z Sekorem 180, a na tym teraz najczęściej pracuje niestety, tak wiec łapy przyzwyczajone do dużego ciężaru

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •