Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 63
  1. #1

    Domyślnie Capture One czy Adobe Lightroom ?

    Witam,
    mam pytanie do części forumowiczów mających duże doświadczenie w pracy z RAW-ami dotyczące wyboru programu Capture One (np. 5 lub 6) czy Adobe Lightroom ?
    Z Lightroomem miałem małą styczność i mam o nim jakieś pojęcie natomiast nie miałem żadnej styczności z Capture One od PhaseOne i stąd pytanie, który program lepiej wybrac, jakie są różnice, główne wady, zalety?

  2. #2

    Domyślnie Capture One czy Adobe Lightroom ?

    Napisz do Adama Trzcionki on Ci wyjaśni. Od razu powiem ze tylko Capture One. Do tej pory acr był dla mnie the best Adam mnie wyleczyl raz na amen.
    D700, N70-200/2.8, N50/1.4, N85/1.8, N35/2.0, SB800,

  3. #3

    Domyślnie

    A dlaczego do Adama? Co takiego powiedzial/napisal? Pytam serio.

  4. #4

    Domyślnie

    ok, wysłałem maila do Adama.

    Słyszałem, że Capture One ma mniejsze możliwości zarządzania korekcjami optycznymi obiektywów niż Adobe (mniejsza baza obiektywów) ... wydaje mi się, że ma to spore znaczenie w przypadku korekcji róznego rodzaju zniekształceń optycznych spowodowanych zommami...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez volvo Zobacz posta
    ok, wysłałem maila do Adama.

    Słyszałem, że Capture One ma mniejsze możliwości zarządzania korekcjami optycznymi obiektywów niż Adobe (mniejsza baza obiektywów) ... wydaje mi się, że ma to spore znaczenie w przypadku korekcji róznego rodzaju zniekształceń optycznych spowodowanych zommami...
    Od korekcji jest DxO, aktualnie 6. Boję się, że za chwilę się na mnie rzuci forumowicz, który nie lubi tego softu , więc jeszcze tylko poradzę rzecz oczywistą, zainstaluj triale, obrób tę samą fotkę i porównaj, który Ci pasuje najbardziej. Ja osobiście polecam Capture One, aktualnie też 6. Korekcję optyczną ma wersja PRO, która jest droższa.

  6. #6

    Domyślnie

    Moim zdaniem co kto lubi
    I bardzo sluszna uwaga Sewo zeby po prosttu zainstalowac triale i wybrac przez miesiac soft ktory nam bardziej odpowiada.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez neverhood Zobacz posta
    Napisz do Adama Trzcionki on Ci wyjaśni. Od razu powiem ze tylko Capture One. Do tej pory acr był dla mnie the best Adam mnie wyleczyl raz na amen.
    Mógłbyś rozszerzyć ten wywód?
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  8. #8

    Domyślnie

    Capture One to amatorszczyzna. Wystarczy, że cokolwiek w programie, jakakolwiek zmiana w opcjach, nie będzie im się opłacać - z naciskiem na słowo opłacać - nie ruszą tego, choćby na forach kamienie za to na nich leciały.

    W związku z tym, dla mnie to ignoranci - a nie powinno popierać się dyletanctwa biznesowego na styku totalnej amatorszczyzny. Pokazujesz im błędy w ich programie, opisywane publiczne na ich forum, "jak krowie na rowie", praktycznie na tacy dostają gotowe rozwiązanie - nie robi to na nich wrażenia - olewactwo totalne - i kolejne wersje mają ten sam problem.
    Ich oficjalne uzasadnienie lenistwa w skrócie: "jak nam producenci zapłacą i dadzą dokumentację, to poprawimy i będzie działać".

    Z tych dwóch producentów oprogramowania najbardziej elastyczny dla użytkowników jak na razie jest Adobe Lightroom, chociaż w najnowszej wersji totalnie spsuli opcję importu zdjęć (od zmasakrowania zbiorów w kliku przypadkach, po brak "widzenia" jako dyski moich dużych twardzieli i traktowanie ich jako 2TB... karty pamięci od aparatu, tylko dlatego, że dyski te są szyfrowane, więc inne niż montowane w masowym sprzęcie).
    Samsung GX-1S|D300|SB-800|YH-324 + 327RC2|MeiKe MK-D300|Kata 3N1-30

  9. #9

    Domyślnie

    A konkretne przykłady tych olewanych błędów?
    I'm one of those bad things that happen to good people

  10. #10

    Domyślnie

    proste pytanie: ile masz fot i jak chcesz nimi zarzadzac?

    C1 dopiero w najnowszej wersji ma jakies tam zarzadzanie fotami i workflow. jak to dziala - nie wiem.
    ale znajac historie Lightrooma i to, ze Adobe tez nie od razu doszedl do dobrych rozwiazan, jestem raczej
    sklonny wierzyc, ze nie jest to optymalne w C1. zwlaszcza w kwestii wydajnosci bazy mam tu swoje
    rezerwacje, bo LR3 ma ja swietnie zrobiona, a jeszcze LR2 w tej kwestii kulal (na moich 50.000)...


    dla mnie nie ma zadnego porownania miedzy tymi dwoma programami. jakosc konwersji z obu jest dostatecznie
    dobra, natomiast LR wygrywa na calym froncie jako program do pracy z baza danych zdjec. jak sie ma kilka
    tysiecy zdjec to jeszcze jest pikus, ale przy bibliotece liczacej kilkadziesiat tysiecy fot z wielu lat (i wieluset
    plenerow), w ktorej trzeba sie plynnie i szybko poruszac - to tu w zasadzie LR jest jedynym sensownym
    programem na rynku


    C1 to jest program dla "mistrzow jednej foty". dla kogos kto fotografuje duzo i potem jeszcze potrzebuje
    cos z tymi fotami zrobic - LR all the way


    PS. jesli dla kogos Lightroom a ACR to to samo, to dalsza dyskusja naprawde jest zbyteczna...
    konwersja RAW to naprawde maly kawalek tego, co robi LR
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 06-12-2010 o 14:32

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •