Close

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 63
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez de Fresz Zobacz posta
    A konkretne przykłady tych olewanych błędów?
    Wierzchołek góry lodowej w temacie problemów z Capture One znajdziesz tu:
    http://tinyurl.com/3a6t9yh

    Ich filozofia działania wobec klienta jest prosta: "wyrzuć do śmietnika starą puszkę, kup nową z naszej listy supportowanych i nasz program. Samsunga nie obsługujemy, a Pentax'a po macoszemu - mimo że producenci innych produktów nie mają z tym najmniejszych problemów".

    Mając z dawna Samsunga GX-1S (to samo co Pentax *ist DS2) kiedyś olali nie tylko mnie, ale większość użytkowników systemu Pentax, dając bonusowo i m. in. przy obróbce ceglaste kolory zamiast czerwieni. No i z supportem rozmowa jest taka, jakby się z koniem kopać.

    To oznacza tylko jedno, jak kiedyś olali użytkowników z banalnym w sumie problemem, bo sobie można było radzić stosując nieoficjalne patche czy inaczej, jak już ktoś z naszych dał się złapać na reklamę i produkt zakupił ;-( - to jeśli pojawi się nowy problem występujący przykładowo z nową puszką - z ogromnym prawdopodobieństwem zostaniemy olani dokładnie tak samo.

    Z Adobe Lightoom nie ma aż takiej jazdy do tej pory...producentowi zależy, by jak najwięcej sprzętu mogło działać z programem, bowiem fotograf niejedną ma puszkę do robienia zdjęć - i nie zechce kupować kilku programów o takiej samej funkcjonalności.

    Teraz mając D300 i stareńkiego GX-1S, którego trzymam z sentymentu i kilku miodnych szkieł - wiem, że coś takiego jak C1 trzeba ignorować, omijać szerokim łukiem !!!

    Kupuje się produkty, które mają solidny support, a kontakt z użytkownikami nie sprowadza się do odpowiedzi z automatu.

    Samsung GX-1S|D300|SB-800|YH-324 + 327RC2|MeiKe MK-D300|Kata 3N1-30

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez messer Zobacz posta
    Mógłbyś rozszerzyć ten wywód?
    rozszerzam, mysle ze AT zglebil bardzo C1 i podpowie Ci w ramach swojego wolnego czasu (jesli takowy ma) co i jak z C1 tak od strony praktycznej
    moze podpowie gdzie znalezc dobre tutoriale
    widzialem jak sie w nim porusza i naprawde pracujac z C1 w taki sposob jak on mozna zaoszczedzic sporo czasu a profesjonalnie obrobic zdjecia
    D700, N70-200/2.8, N50/1.4, N85/1.8, N35/2.0, SB800,

  3. #13

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    proste pytanie: ile masz fot i jak chcesz nimi zarzadzac?

    C1 to jest program dla "mistrzow jednej foty". dla kogos kto fotografuje duzo i potem jeszcze potrzebuje
    cos z tymi fotami zrobic - LR all the way
    Fajnie to ująłeś, potrzebuję program do obróbki RAWów, których nie robiędużo bo masówkę robię w JPG a do zarządzania mam Foto Station

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez neverhood Zobacz posta
    rozszerzam, mysle ze AT zglebil bardzo C1 i podpowie Ci w ramach swojego wolnego czasu (jesli takowy ma) co i jak z C1 tak od strony praktycznej
    moze podpowie gdzie znalezc dobre tutoriale
    widzialem jak sie w nim porusza i naprawde pracujac z C1 w taki sposob jak on mozna zaoszczedzic sporo czasu a profesjonalnie obrobic zdjecia
    Wiesz.
    Adam to "stary wyga".
    Gdyby dopadł Lightrooma na dłużej jestem przekonany, że poruszałby się w nim równie sprawnie co w C1 i równie doskonałe efekty nim uzyskiwał

    Ponadto co jak co - ale LR nie można zarzucać, że utrudnia szybką i efektywną pracę, szczególnie nad dużą ilością RAWów na raz.
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez volvo Zobacz posta
    Fajnie to ująłeś, potrzebuję program do obróbki RAWów, których nie robiędużo bo masówkę robię w JPG a do zarządzania mam Foto Station
    To spróbuj nikonowego Capture NX.
    To wspaniałe narzędzie. I często niedoceniane.
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez messer Zobacz posta
    To spróbuj nikonowego Capture NX.
    To wspaniałe narzędzie. I często niedoceniane.
    Właśnie, zastanawiam się czemu jest tak często pomijany...
    Ciągły brak czasu jest dobrą wymówką...

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez radwakon Zobacz posta
    Właśnie, zastanawiam się czemu jest tak często pomijany...
    Bo:
    -- jest ubogi w mozliwosci (w stosunku do LR) -- nie obsluguje bazy zdjec, nie mozna za jego pomoca wyszukiwac fot, grupowac w jakies sety, etc. Nie generuje galerii internetowych, itd.
    -- ma "brzydki" interface
    -- wg wiekszosci jest wolny i trudny w obsludze,
    -- obsluguje tylko RAWy Nikona.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Bo:
    -- jest ubogi w mozliwosci (w stosunku do LR) -- nie obsluguje bazy zdjec, nie mozna za jego pomoca wyszukiwac fot, grupowac w jakies sety, etc. Nie generuje galerii internetowych, itd.
    -- ma "brzydki" interface
    -- wg wiekszosci jest wolny i trudny w obsludze,
    -- obsluguje tylko RAWy Nikona.
    Odpowiedz uznaję za wyczerpującą Oczywiście nie wszystkie z w/w aspektów są jednakowo ważne dla wszystkich (przynajmniej dla mnie). Pozdrawiam
    Ciągły brak czasu jest dobrą wymówką...

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez radwakon Zobacz posta
    Odpowiedz uznaję za wyczerpującą Oczywiście nie wszystkie z w/w aspektów są jednakowo ważne dla wszystkich (przynajmniej dla mnie). Pozdrawiam
    Dla mnie tez sa to elementy do pominiecia, dlatego sam wlasnie uzywam Nikon Capture NX2.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •