Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
  1. #1

    Domyślnie Laptop po raz kolejny ale potrzeba aktualnego info

    Wiem wiem wiem... o tym "jaki komputer" było dużo wątków - oczywiście poprzeglądałem i forum i google. Ale np wątki na forum to albo "laptop dla reportera", "laptop dla córki", "netbook" albo po prostu są to stare wątki i od tego czasu na rynku są już nowe modele dlatego prośba o poradę "na dziś"

    Potrzebuję zakupić laptop, który ma służyć głównie do 2 rzeczy:
    - projektowanie architektoniczne (czyli AutoCAD, ArchiCAD, 3dS Max, Photoshop)
    - obróbka zdjęć (wiadomo... Photoshop)

    Po za tym wiadomo, że jakieś codzienne czynności czyli przeglądanie netu, prace nazwijmy to "biurowe" i inne których nie uwzględnia się w konfiguracji bo każda to pociągnie spokojnie Grać raczej nie gram bo z reguły nie mam kiedy, a jak już to w starsze gry bo nowe są niestety tylko ładniejsze ale puste "fabułą i klimatem" więc raczej nie nastawiam się na granie ale jakby "dał radę" to też miło - priorytetem są te 2 główne zastosowania powyżej. Użytkowanie w domu i po za nim, na wyjazdach ew w terenie, u klienta

    Naczytałem się o matrycach że TN to zło piekielnej otchłani i żeby brać IPS lyb PVA ale tego prawie w niczym nie ma wszędzie jest LED... czy będzie OK? Głównie mi chodzi o zdjęcia bo w necie jest dużo gadania ale mało konkretów... czym konkretnie różni się LED i RGB LED? Czy "tylko" tym że LED jest podświetlany krawędziowo a RGB LED ma diody pod całą matrycą i czy warto do tego dołożyć? Zakładam że tak skoro matryca jest najsłabszym ogniwek w obróbce foto na lapie?

    Ze sprzętowego obycia już też trochę wypadłem ale widzę że chyba najlepsze są Intele I7 później I5? Ja w obyciu "prockowym" "zatrzymałem się" na Core2 Duo hehe.

    Grafika koniecznie NVidii - nie chcę ATI mimo nawet miłych wspomnień z przeszłości - jaka grafika optymalnie w tym by była? Tzn nie chodzi mi o MB bo wiadomo że im będzie więcej tym na pewno nie zaszkodzi ale chodzi mi o konkretne modele - Quadra jest praktycznie highendowa i jest tylko chyba w mega drogich lapach - wiadomo że jakaś potężna też raczej być nie musi bo głównie zużycie idzie na CPU i RAM a nie pamięć karty.

    Matryca przynajmniej 15 ale może być spokojnie 17" - wiem że przez to będzie ciężka krowa ale CAD'y czy inne programy tego typu kochają przestrzeń i wydajne projektowanie na małym monitorze gdzie ciągle jakieś narzędzie nam się ukrywa lub zasłania widok nie jest fajne - ale 15" myślę że może też da radę

    Bateria - wiadomo... im dłużej tym lepiej - najbardziej zależy mi na tym żeby bateria nawet nie tyle długo trzymała (tzn nie musi trzymać miesiąc ) ale żeby po miesiącu czy kilku nie straciła połowy wydajności tak że z baterii trzymającej 5godz zrobi się taka że bez kabla ani rusz bo gaśnie

    Waga i wymiary - jw. dł. i szerokość to wiadomo że zależą głównie od przekątnej matrycy ale grubość im mniejsza w sumie to tym lepsza.

    Złącza - USB najlepiej min 3 lub więcej, miło by było jakby miał eSATA, oczywiście wyjście na monitor ale to standard (mowa o VGA ale jak będzie DVI to też może być np zamiast VGA)

    RAM - przynajmniej 4GB a chętnie więcej
    ---------------------------------------------------------------------
    I teraz coś co powoduje u mnie największy mętlik czyli producent.... na Acer'a jest masa narzekań ale znam takiego użytkowanego jak stacjonarka i działa OK niemniej ja raczej od nich kompa nie kupię

    Asus - tu zdania są podzielona - firma OK ale podobno beznadziejny serwis.

    Toshiby nie chcę na pewno, Lenovo raczej też.

    HP, MSI, Sony i inne - raczej nie mam rozeznania

    Ważne żeby nie było napchane "ulepszaczy" które do niczego nie są mi potrzebne a tylko mulą system - czyli oczywiście w tym przypadku Win 7 64b

    na razie najbardziej przyglądam się DELL'owi bo opinie dobre, serwis podobno też - pytanie czy warto? Do wydania mam ok 4000zł - oczywiście jak trzeba będzie lub będzie warto to mogę coś dorzucić np do 5k zł

    Z góry dzięki za porady i cierpliwość
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  2. #2

    Domyślnie

    Nie ma na rynku zadnego laptopa, ktorego ekran nadawalby sie do obrobki zdjec.
    Marcin "emgieb" Brzozowski
    Jest: kupa klamotow
    Moje fotki: TrekLens

  3. #3

    Domyślnie

    No tak - ja wiem, że to nie będzie full mega pro ekran jak dedykowane do takich rozwiązań Eizo czy NEC, ale obecnie np pracuję na wiekowym monitorze NEC'a LCD71VM i mam na prawdę fajne kolorki na nim mimo że monitor jest leciwy (będzie miał już hmmm 8 lat pewnie )

    Chodzi mi o możliwie najlepsze (w tym przedziale cenowym) odwzorowanie kolorów i ogólnie przypasowanie do powyższej oczekiwanej specyfikacji - jakbym miał fundusze nolimit to kupiłbym Mac'a albo Della Precisiona za 28k zł i do tego monitor za kolejne pewnie z 10k i bym nie musiał dywagować co kupić ale zdecydowanie mnie nie stać więc jednak pytam
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emgieb Zobacz posta
    Nie ma na rynku zadnego laptopa, ktorego ekran nadawalby sie do obrobki zdjec.
    zgadzam się w 100%
    na laptopa można zgrać zdjęcia, ale obróbka jest karkołomna
    Nie chodzi o to, na co się patrzy, ale co się widzi - H.D. Thoreau

  5. #5
    Oszczędny w słowach Awatar SeventhSon
    Dołączył
    09 2010
    Miasto
    Chełm-Polska/ Norfolk - USA
    Posty
    77

    Domyślnie Laptop....

    Jka zwykle - odwieczny problem....
    Ja wsiadłem ostatnio - jakies 3 miesiące temu - na Della Studio 15:
    - Intel Core,i5-450M (2.4-2.66Ghz, 3M/4 threads)
    - 4GB Shared Dual Channel DDR3 at 1066MHz
    - 15.6Inch Full High Definition (1080p) High Brightness LED Display
    - ATI Mobility Radeon HD 5470, 1GB
    - 500GB 7200 RPM SATA Hard Disk Drive
    - 6X Slot Load Bluray (BD) Combo Drive
    i wiesz co? Jak dla mnie działa!
    Jak potrzeba, to podłączam monitor zewnętrzny (albo 40" TV), dzielę pulpit i heja - gały bolą!
    Nigdy Twój "złoty środek" nie będzie "złoty" dla innych.
    Według mnie - dobra karta graficzna (wydaje mi się, że taką mam - ja sobie chwalę), bo odciąży procesor(y).
    Jedna uwaga - żaden laptop nie będzie tak dobry jak stacjonarny kombajn - tu się owiera okno - ba cała ściana szklana do kompozycji.
    Najważniejsze, żebyś był zadowolony, co mi się udało - dzięki karcie, RAM-owi i prockowi. Poza tym, ciągle mogę załadowac laptopa w plecak z aparatem i w plener.
    Nie przecztamy wszystkich książek, nie umówimy się z każdą dziewczyną i nie wypijemy całej wódki....
    Ale KTO - jeśli nie my? Ale KIEDY - jeśli nie teraz?

  6. #6

    Domyślnie

    Jej... ale ja mam kompa takiego normalnego... wiecie... stacjonarnego - oczywiście że mogę zainwestować w nowy monitor, albo np nowy monitor który byłby drugim monitorem i mieć dzielony pulpit, ale pytanie jest O LAPTOPA chciałbym Was widzieć jak jedziecie np na kilkudniową inwentaryzację z komputerem stacjonarnym - oczywiście można nie zabierać kompa (przerabiałem to) ale tak to w dzień można mierzyć i nanosić na papier a wieczorem już wrysowywać w CAD'a - jak nie macie kompa to jak jest ciemno nie zrobicie praktycznie nic czyli strata czasu Ciekawi mnie też jak chodzicie na prezentacje np do klienta ze stacjonarnym

    Ja WIEM że lapek jest gorszy od normalnego z dedykowanym do grafiki monitorem, ale czasem chciałoby się móc popracować jak jest się zdala od "normalnego" komputera - i ew. w przerwie chciałoby się obrobić jakieś zdjątko na jakiś dłuższy wypad też można zabrać i sobie obrabiać po trochę wieczorami - o to mi chodzi - to nie ma być komputer który stanie się głównym i zastąpi mi "normalnego" który mimo że monitor ma jak już wspomniałem dosyć wiekowy to na prawdę sobie chwalę go

    I jeszcze raz... grafice ATI mówię nie
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  7. #7
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    - Thinkpad 15" (o podwyższonej rozdzielczości) + zewn. monitor na nie-TNie (chociaż skoro jak sam twierdzisz, na 8-letnim TNie masz "całkiem fajne kolorki", to można się obyć bez tego)
    - Thinkpad 17"

    Nigdzie nie pisałeś, że ma być tanio, ale napisałeś, że ma być dobrze, więc będzie.

  8. #8

    Domyślnie

    Powiem szczerze, że nie wiem jaka matryca jest w tym moim NECu bo jak go kupowałem ho ho lat temu to nie miało to dla mnie znaczenia ale nie chodzi o to że nie widzę różnicy bo często stykam się z ekranami przynajmniej 4-5 laptopów i wiem że tam kolory są nie raz mocno inne - po prostu ten stary LCD od NEC'a jest tak genialny że ja nie widzę różnicy pomiędzy nim a starym CRT zawsze miałem super kolory na nim i nie miałem problemów z drukarkami pomimo niekalibrowania niczego - dlatego właśnie ciężko byłoby mi się z nim rozstać bo nie wiem czy to był tak dobry model czy mnie się taki trafił wiem że pomimo czytania jakie to LCD są złe to np tak samo w tej zabawie "jaka jest jasność Twojego monitora" gdzie ktoś zapodawał takie gradienty to ja widziałem praktycznie cały zakres - dlatego kocham go i nie spieszy mi się do lepszego zewnętrznego monitora, a jak już to drugi byłby obok niego
    Nigdzie nie pisałeś, że ma być tanio, ale napisałeś, że ma być dobrze, więc będzie.
    Ale czy Thinkpad to obecnie nie jest już Lenovo? Bo IBM chyba już ich nie produkuje po z tego co wyszukałem odsprzedaniu tego segmentu?

    Po za tym jakie konkretnie modele Thinkpada (np z podwyższoną rozdz.) bo tego jest masa

    Nie pisałem że ma być tanio bo nie o to chodzi - ale chciałbym się zmieścić tak jak pisałem w budżecie 4 może 5k zł...
    Ostatnio edytowane przez Mariusz888 ; 03-12-2010 o 10:31
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  9. #9
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz888 Zobacz posta
    Powiem szczerze, że nie wiem jaka matryca jest w tym moim NECu bo jak go kupowałem ho ho lat temu to nie miało to dla mnie znaczenia ale nie chodzi o to że nie widzę różnicy bo często stykam się z ekranami przynajmniej 4-5 laptopów i wiem że tam kolory są nie raz mocno inne - po prostu ten stary LCD od NEC'a jest tak genialny że ja nie widzę różnicy pomiędzy nim a starym CRT zawsze miałem super kolory na nim i nie miałem problemów z drukarkami pomimo niekalibrowania niczego - dlatego właśnie ciężko byłoby mi się z nim rozstać bo nie wiem czy to był tak dobry model czy mnie się taki trafił wiem że pomimo czytania jakie to LCD są złe to np tak samo w tej zabawie "jaka jest jasność Twojego monitora" gdzie ktoś zapodawał takie gradienty to ja widziałem praktycznie cały zakres - dlatego kocham go i nie spieszy mi się do lepszego zewnętrznego monitora, a jak już to drugi byłby obok niego
    Kwestia progu wymagań co do jakości. Widziałem parę razy obraz na tym Necu i raczej bym go nie nazwał "super", ale kto co lubi

    IBM w temacie laptopów to historia, jak nie chcesz kupić niczego z prockiem <= C2D to zapomnij. Lenovo only.

    Jeśli chodzi o Thinkpady, to MZ sens miały tam zawsze tylko 3 serie: "T", "X" i "W" (przy czym 2 ostatnie Cię raczej średnio interesują, 2. będzie za mały, a 3. będzie jak wentylator w Twoim portfelu), inne nie są godne nosić tej szlachetnej nazwy. Jeśli chodzi o konkretny model Leninovo, to nie śledzę dokładnie rynku, ale widzę, że ktoś u skośnookich się chyba z ... na łby pozamieniał i w ramach innowacji na polu wszechobecnego HD ciężko dorwać coś o naprawdę małej plamce. Tak na szybko, myślę, że coś takiego dałoby radę: http://www.lenovoshop.pl/index.php/product/show/id/597

  10. #10

    Domyślnie

    Ja ostatnio kupiłęm ten:
    http://allegro.pl/alu-dell-vostro-35...340655917.html

    Przy czym jak widze ceny poszły w góre. Ja dałem 3100. Za te cene, uwazam jeden z lepszych stosunków cena/zawartość

    Zalety:
    - matowa matryca
    - raczej wysokie parametry (i5, dysk 7200 rpm)
    - masz nVidię (wprawdzie nie najwyzszych lotów, ale idzie directX 11)
    - masz dośc dobrą biurową klawiaturę (z prawdziwymi klawiszami, a nie jakimis popierdólkami z wiekszości marketowych laptopów do gier)
    - masz eSata, 3 usb, hdmi i nawet czytnik kart SD
    - lekki
    - bateria na 2,5 - 3h pracy (filmy plus wifi np)
    - stabilna praca pod win 7 64-bit (musisz dokupic)) nie ma problemu z PSem, ba nawet NXem
    - dobre wykonanie i materiały, nie świni sie pood palcami

    Wady:
    - brak zatrzasku pokrywy (niby nic wielkiego, ale przywyklem do zatrzasków)
    - zbyt mały jak dla mnie kąt odchyłu ekranu (ppokrywy)
    - brak mozliwosci dokowania
    - fatalnie rozmieszczone porty (wszystko z boku, zamiast z tyłu)
    I'm not always right, but I'm never wrong...

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •