Wróć   Nikoniarze.pl - Forum fotograficzne > Fotografia - zdjęcia i ich obróbka > Oprogramowanie > Komputery
Zarejestruj się Blogi FAQ/Regulamin Lista użytkowników Kalendarz Oznacz fora jako przeczytane

Odpowiedz

Narzędzia Tematu Wygląd
Stary 04-12-2010, 23:15   #1
BobbyX
Oszczędny w słowach

Awatar BobbyX

Miasto: Polska
Domyślnie Dziwne przycinanie muzyki na kompie

Witam!

Mam problem z dźwiękiem na komputerze. Wymienili mi płytę główną na nową i się zaczęło. Polega to na tym, że przy słuchaniu muzyki z dysku lub CD występują zakłócenia/przycięcia dźwięku. Problem jest o tyle niespotykany ponieważ dzieje się to np przy otwieraniu nowego okna w przeglądarce, przesuwaniu okienka, czy np wywołaniu krzywych w PSie itp. Ot, przycięcie/trzask na ułamek sekundy ale niezwykle upierdliwy. W grach nie występuje wcale - muzyka gra idealnie bez przerw. Mogę również obciążyć proca orthosem na 100% i absolutnie nic nie zetnie.

Reinstalowałem sterowniki ale nic to nie pomogło.

Karta dźwiękowa to Sound Blaster SE
Zintegrowana oczywiście wyłączona

Nie chcę robić reinstala systemu bo zajmie to kupę czasu a wątpię aby pomogło.

Problem występuje w każdym odtwarzaczu na kompie w filmach na YouTube itp. Po prostu nie mam już pomysłów...
BobbyX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2010, 00:50   #2
ku6i
Gaduła

Awatar ku6i

Miasto: Górny Śląsk/Kraków
Domyślnie

Na zintegrowanej jest to samo?
ku6i jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2010, 02:12   #3
Greg77
Gaduła

Awatar Greg77

Miasto: Limerick\Poznan
Domyślnie

Jaki system? Wiem, ze Vista miala problemy z Sound Blasterami.....dlatego sprzedalem mojego X-fi.....z W7 moze byc tak samo.....no i jak na integrze?
Stary 06-12-2010, 16:52   #4
BobbyX
Oszczędny w słowach

Awatar BobbyX

Domyślnie

Na integrze nie ma problemu. System to 7.
Stary 07-12-2010, 01:29   #5
Greg77
Gaduła

Awatar Greg77

Miasto: Limerick\Poznan
Domyślnie

Cytat:
Napisał BobbyX Zobacz post
Na integrze nie ma problemu. System to 7.
No to juz mowie, wyjmij SB i uzywaj integry, chyba, ze jestes muzykiem, masz ucho z porcelany i slyszysz jakas roznice
Ja tam sluchajac mojego Sick Of it All nie slysze zadnej

Problem jest ze sterownikami, pouaktualniaj drivery plyty glownej i poszukaj sterownikow do W7 pod tego SB......
Sadze jednak, ze Sound Blaster sie nadal gryzie z W& jak wczesniej z Vista.....w koncu to tak podobny system
Stary 07-12-2010, 08:37   #6
Kyle
Gaduła

Domyślnie

Dzisiejsze integry potrafią być lepsze po analogu od starszych kart np. Audigy ... bo po cyfrze już od dawna są lepsze. Swoją drogą przy jakichś zestawach 5.1 za 300PLN (nie wiadomo co ma zakładający temat) i tak jest kiepsko z jakością i tak, więc tutaj karta dźwiękowa i tak jest najmniejszym problemem.
Kyle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2010, 16:52   #7
BobbyX
Oszczędny w słowach

Awatar BobbyX

Domyślnie

Ten mój Audigy ma modowane stery (niby pasują pod 7), które czynią go X-Fi. Słuchawki to Aurvany Live więc na integrze nie bardzo mi się słucha ;/ Na tym zestawie co mam jakość powala ale te trzaski od byle czego...
Stary 07-12-2010, 18:52   #8
wacki4
Gaduła

Awatar wacki4

Miasto: Wrocław
Domyślnie

Cytat:
Ten mój Audigy ma modowane stery (niby pasują pod 7), które czynią go X-Fi.
i jeszcze pytasz, czemu tak przycina? a na zwykłych sterownikach sprawdziłeś na dłuższą metę jak to chodzi? poza tym - podłącz ją pod jakiś wzmacniacz co wykrywa rodzaj sygnału i sprawdź czy cyfrowo nie wyłącza się gdy nie ma żadnego dźwięku.
Stary 07-12-2010, 20:54   #9
BobbyX
Oszczędny w słowach

Awatar BobbyX

Domyślnie

Problem w tym, że na starej płycie głównej nie było tego na tych sterach. Przeinstalowałem je nawet ale nic to nie pomogło;/ Problem zaczął się po wymianie płyty głównej - potem wymienili jeszcze raz na taką samą ale dalej trzeszczy. Czasami zakłócenia są od byle czego a czasem trzeba się dobrze "postarać" żeby zaczęło. Nie mogę wykryć żadnej zależności.
Odpowiedz

Narzędzia Tematu
Wygląd

Zasady Postowania