Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
  1. #1

    Domyślnie Jak dobrac odpowiedni obiektyw. HELP

    Witam wszystkich.

    Planuje zakup Nikona D7000, ale nie bardzo wiem jak dobrac obiektywy do niego,

    Chce fotografofac krajobrazy, architekture itp. i tu zastanawiam sie nad Nikon AF-S DX 18-200 mm f/3.5-5.6 G ED VR II

    oraz

    Fotoreportaz wiec potrzeba mi staly, Nikkor 35mm f/1.8G AF-S DX czy 50mm
    Dysponuje kwota 9000zl

    Prosze o jakas porade w doborze obiektywow, nie chce kupic czegos co nie bede uzywal.
    Wielkie dzieki za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    do krajobrazów i architektury Sigma 10-20/3,5 do repo sigma 30/1.4

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sapphiron Zobacz posta
    sigma 30/1.4
    dlaczego nie nikkor 35 1.8? serio pytam

  4. #4

    Domyślnie

    jak planujesz kupić d7000 i wydać 9000 to proponuję jeszcze książeczkę za ok 35 zł, lub kupić z ob 18-105, zrobić 300 zdjęć wejść w exif i zobaczyć jaką ogniskową najczęściej używasz, dopiero wtedy "uzbrajać" się pod tym kontem, a teraz pytanie - czy ty mi doradzisz jakie mam auto kupić ? -będę jeździł do pracy i czasem z rodziną na wczasy, - to są właściwie równorzędne pytania
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  5. #5

    Domyślnie

    oki, rozumiem , 18-105 jest bradziej uniwersalny i duzo tanszy, wiec na poczatek, nadawal by sie doskonale dopiero co zaczynam przygode z fotografia, jeszcze duzo inforamacji o sprzecie jest dla mnie obca. A co powiesz o Nikon AF-S DX 16-85 mm f/3.5-5.6G ED VR
    dzieki za opdowiedz

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jackrabbit Zobacz posta
    dlaczego nie nikkor 35 1.8? serio pytam

    nie bardzo rozumiem twojego pytania

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jackrabbit Zobacz posta
    dlaczego nie nikkor 35 1.8? serio pytam
    Szerzej, jaśniej i szybciej. Przynajmniej na S5...

  8. #8

    Domyślnie

    To musisz być bardzo rozrzutny jeśli zaczynasz przygodę z fotografią i chcesz wydać 9000zł Nie wiem też jaki sens jest kupować d7000 skoro za tą kasę dostaniesz używanego w bardzo dobrym stanie d300 który zapewne posłuży ci dłużej. Jak masz zamiar zająć się fotografią w jakkolwiek zarobkowy sposób to zainteresuj się nikkorem 17-55 f2.8 Ja nim spokojnie bym zrobił i krajobraz i architekturę o reportażu nie mówiąc. Wystarczy jeszcze na stałki typu sigma 30 1.4 i nikkor 85 1.8 (Mowa o sprzęcie używanym) jak nówki to d300 17-55 i 85 1.8 Sam jednak fotografuję jako amator i opieram się na własnych doświadczeniach. Posiadam d300, 17-55, nikon 35 1.8 i nikon 105 f2 DC i sprzęt mnie nie ogranicza (może troszeczkę szybkość 105 DC). Jeśli jednak bawisz się fotografią jako amator i tak ma pozostać to polecam d90 do tego np 10-20, 18-105 lub 18-70, nikona 35 1.8 lub sigmę 30 1.4 i coś węższego do portretu typu 85 1.8
    Tak naprawdę sam musisz jednak wiedzieć czego chcesz, w jakich warunkach fotografujesz, jakie ogniskowe lubisz, jaką plastykę szkieł akceptujesz itd W tym nikt ci nie pomorze i nikt za ciebie nie wybierze.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fear Zobacz posta
    To musisz być bardzo rozrzutny jeśli zaczynasz przygodę z fotografią i chcesz wydać 9000zł Nie wiem też jaki sens jest kupować d7000 skoro za tą kasę dostaniesz używanego w bardzo dobrym stanie d300 który zapewne posłuży ci dłużej. Jak masz zamiar zająć się fotografią w jakkolwiek zarobkowy sposób to zainteresuj się nikkorem 17-55 f2.8 Ja nim spokojnie bym zrobił i krajobraz i architekturę o reportażu nie mówiąc. Wystarczy jeszcze na stałki typu sigma 30 1.4 i nikkor 85 1.8 (Mowa o sprzęcie używanym) jak nówki to d300 17-55 i 85 1.8 Sam jednak fotografuję jako amator i opieram się na własnych doświadczeniach. Posiadam d300, 17-55, nikon 35 1.8 i nikon 105 f2 DC i sprzęt mnie nie ogranicza (może troszeczkę szybkość 105 DC). Jeśli jednak bawisz się fotografią jako amator i tak ma pozostać to polecam d90 do tego np 10-20, 18-105 lub 18-70, nikona 35 1.8 lub sigmę 30 1.4 i coś węższego do portretu typu 85 1.8
    Tak naprawdę sam musisz jednak wiedzieć czego chcesz, w jakich warunkach fotografujesz, jakie ogniskowe lubisz, jaką plastykę szkieł akceptujesz itd W tym nikt ci nie pomorze i nikt za ciebie nie wybierze.
    Twoja odpowiedz jest dosc wyczerpujaca,
    Poprostu na taka kwote moge sobie pozwolic zainwestowac w sprzet, chce sie zajac fotografia artystyczna, i w penwym sensie zarobic cos na dalszy rozwoj. Nie lubie uzyanego sprzetu, zastanawialem sie rowzniez nad D300s do tego 16-85 lub 10-24 no i na nikona 35 1.8 napewno sie zdecyduje.
    mam jeszcze troche czasu wiec moze dokonam wlasciwego wyboru.
    dzieki wielkie

  10. #10

    Domyślnie

    sądząc po pytaniu -zaczynasz przygodę z fotografią, tak?
    kolega Fear dobrze Ci radzi
    kup tańszą puszkę dobry obiektyw i zacznij się uczyć
    (ja po roku nauki przesiadłem się z D5000 na D300s)
    Nie chodzi o to, na co się patrzy, ale co się widzi - H.D. Thoreau

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •