Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1

    Domyślnie Obiektyw utknął w body! D90+T17-50

    Witam
    Stała się rzecz straszna- moj tamron 17-50/2.8 bardzo polubił mojego nikona d90... W zasadzie stali się oni nierozłączną parą.
    Nie mogę odpiąć obiektywu od body!
    Problem wygląda następująco: po wciśnięciu przycisku zwalniania blokady bagnetu, obiektyw przekręca się tylko o jakieś 1/3 całego dystansu, po czym blokuje się i nie można dalej nic zrobić (można tylko przekręcic go z powrotem). Przycisk zwalniania działa na 100%, sworzeń blokujący się cofa, ale COŚ nie pozwala przekręcić obiektywu do końca. Nie jest to też na pewno wina "śrubokręta" w body, bo nie pomaga przełączanie af/mf w body (w pozycji mf śrubokręt cofa się).
    Nie mam pojęcia co dalej robić, próbowałem juz na wszystkie sposoby dociskać, przekręcać, wykręcać, małą/większą siłą, i NIC. Boję się użyć maksymalnej siły, bo wiadomo jak to moze się skończyć.
    Body po gwarancji, obiektyw po gwarancji, a na Postępu nie wyslę, za chiny ludowe NIE WYŚLĘ, miałem już tam jedną przygodę i mi starczy....
    POMOŻCIE! błagam.... miał ktos podobne przygody?
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 25-04-2011 o 22:58 Powód: orto. ("spowrotem")

  2. #2

    Domyślnie

    może zapoznaj tamiego z inną d90 (młodszą np.) albo z d7k
    może wtedy się odczepi

    ja bym wysłał do serwisu

  3. #3

    Domyślnie

    A jak przy włączonym aparacie poprzyciskasz kilka razy podgląd głębi ostrości? Tzn. ustaw przysłonę na 22 (czy ile tam może najwięcej) i zrób kilka fotek.
    Może to popychasz przysłony się przyblokował.

    Melduj o wynikach

    edit:
    To na 99% popychacz przysłony w korpusie. Mniej-więcej przy 1/3 obrotu podczas zdjemowania powinien ustąpić i luz powinien być większy. U Ciebie coś tam wadzi i dlatego dalej nie możesz przekręcić. Popróbuj z tą przysłoną. Jak możesz to ustaw f/22, naciśnij podgląd głębii ostrości i nie zwalniając przycisku spróbuj zdjęć obiektyw. Powinno pomóc.
    Ostatnio edytowane przez Skibek ; 04-12-2010 o 17:52
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

  4. #4

    Domyślnie

    Skibek, w tym tamronie nie ma pierścienia przysłony niestety. Przysłona pracuje poprawnie, mogę ustawić nawet f32, ustawiam tyle i wszystko jest ok- widać nawet roznice w naswietleniu miedzy f22 a f32, próbowałem też wyjmować obiektyw z wcisnietym podglądem głebi ostrosci, albo w czasie naswietlania zdjecia ustawionego na kilka sekund- bez efektów. Może jeszcze jakies pomysły?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tajny Zobacz posta
    Skibek, w tym tamronie nie ma pierścienia przysłony niestety. Przysłona pracuje poprawnie, mogę ustawić nawet f32, ustawiam tyle i wszystko jest ok- widać nawet roznice w naswietleniu miedzy f22 a f32, próbowałem też wyjmować obiektyw z wcisnietym podglądem głebi ostrosci, albo w czasie naswietlania zdjecia ustawionego na kilka sekund- bez efektów. Może jeszcze jakies pomysły?
    no wiem, wiem... Przypomniałem soebie. Jego brat 28-75 ma pierścień Już edytowałem posta.

    Mówisz, że z podglądem też nie działa? Hm... To mamy problem :/
    To może inaczej. Może szybka seria (powiedzmy z 10-15 strzałów) w różnych pozycjach by pomogło.
    Wiem... Małoprofesjonalne rozwiązanie, ale często najprostszy sposób jest skuteczny.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 25-04-2011 o 22:58 Powód: orto. ("najprostrzy")
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

  6. #6

    Domyślnie

    Wiem że małoprofesjonalne, ale trzeba próbować wszystkiego. a więc- strzelam serią, jednocześnie odwracam aparat w różne strony, obkręcam, uderzam, potrząsam....eh.....dalej nic.

  7. #7

    Domyślnie

    Zrób zdjęcia, zmieniając przesłonę w górę od 5.6 do 2.8 co 1. Ciekawy jestem czy dochodzi do pełnego otwarcia przesłony.

    Pozdrawiam
    D300s +D80 +17-50/f2.8(T) +70-200/f2.8(S) +50/f2.8(CZ) +50/f1.8(N) +SB900 +SB28 +SB24
    www.mag-foto.pl

  8. #8

    Domyślnie

    Witam..
    Mam ten sam problem z moją 90 tym razem z kitowym 18-105. Analogiczna sytuacja, przekręcam do 1/3-1/2 całego dystansu i pojawia się opór. Podpięty obiektyw działa bez zarzutu.
    Próbowałem rożnych sposobów..
    Czy sprawa w jakiś sposób się rozwiązała?

  9. #9

    Domyślnie

    Ja miałem podobnie z D90 i 18-200VR. Poluzowała się śruba mocująca styki na bagnecie (dokładniej to ta, która mocuje pierścień dopełniający styki). Próbowałem odkręcać ze średnią siłą obracając całość dookoła osi obiektywu i w pewnym momencie puściło.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  10. #10

    Domyślnie

    No U mnie nie daje rady..
    Pojawia się wyraźny opór (coś blokuje a przy kręceniu obiektywem słychać i czuć jak się w coś uderza w tym bagnecie) jak najbardziej może być jakaś poluzowana śruba..
    Umiarkowana siła pokonania tego oporu nic nie daje, a nie chce używać większej by czegoś nie urwać..
    Chyba będę musiał się skontaktować niechętnie ze serwisem...

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •