Cytat Zamieszczone przez rotifer Zobacz posta
Tego cnx2 odpalasz na koncie z uprawnieniami administracyjnymi czy uprawnieniami zwykłego użytkownika? Wg. mnie to duża różnica. Wytłumaczę o co kaman:
1. Administrator może odpalić cnx2 z jakąkolwiek siecią lub bez zawsze i wszędzie.
2. Użytkownik może odpalić cnx2 tylko w tej sieci w której był zainstalowany przez administratora pod warunkiem, że sieć działa. Powiem więcej, z moich doświadczeń wynika, żę nawet interfejs ma znaczenie (WLAN, Ethernet). Program na prawach użytkownika nie uruchomi się w innych sieciach, oraz bez sieci.

I to jest clue sprawy, którą toczę od miesiąca z supportem Nikona. Na razie bez pozytywnego skutku. Zdam relację jak zakończę sprawe.

P.S.
Zaznaczam, że wsio jest legal. Myślę, że NikSoftware posuneło się trochę za daleko w zabezpieczaniu cnx2.
Powiem tak:

Nie pamietam , czy instalowałem go jako administrator czy jako uzytkownik - pracuję jako administrator w pracy i loguje się jako użytkownik do pozostałych rzeczy, ale .... i tu i tu spokojnie odpalam NX zarówmno jak jestem w domu czy w biurze. Faktem jest, że w tych dwóch miejscach używam DIALOG . Z tym , że to nie ma kompletnie znaczenia