Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    A nie jest to czasami związane z tym:
    ....
    To znaczy problem nie musi być identyczny, ale może Nikon Message Center niucha czy masz kompa podłączonego do sieci, żeby wyczaić czy kod jest legalny. Jak nie może sprawdzić w centrali to wyłącza aplikację. Może trzaba ubić tego Nikon Messengera?
    nie, to nie ten bład. W tym wypadku program startuje i prosi o podanie kodu. Miałem tak, po upgreadzie do 226. jak masz legalke i papiery tonie ma problemu - mnie wsparcie Nikona załatwiło to w kilkadziesiąt minut, i dostałem nowy serial.

    Buszowanie w sieci Nikon messengera nie ma znaczenia - pracuje często bez podłączenia z internetem i NX startuje, to byłoby ułomne jakby wymagał "sprawdzenia w centrali" - wielu użytkowników może nigdy nie być podłączonych do netu. Natomiast posiadanie nielegalnego kodu pozwala czasem na prace o ile nie połaczymy sie z siecią - bo wtedy zablokuje program i nie Nikom Message to robi - jego odinstalowanie nic nie pomoże przy nielegalnym serialu.
    Notabene, licencja pozwala na posiadanie programu na komputerze stacjonarnym i laptopie i tak mam od lat i wszystko działa ok.
    Ostatnio edytowane przez krzysztof jot ; 20-12-2010 o 20:17

  2. #12

    Domyślnie

    Tylko, że od jakiegoś pół roku Nikon coś kombinuje. To pytanie co zadałeś w poprzednim poście tez miałem na końcu języka. Czyżby doszło do tego co z Photoshopem i coś tam sprawdza adres mac? Trochę dziwne, bo ja też robiłem upgrade do 2.2.6, bez kłopotów, ale akurat ten komp nie jest podłączony do sieci.

  3. #13

    Domyślnie

    Mam legalnego NX2 zainstalowanego na laptopie, którego używam zarówno w domu jak i w pracy. Niejednokrotnie odpalam NX2 z siecią w pracy czy z siecią w domu, bez sieci w pracy, bez sieci w domu - dowolne kombinacje. I nigdy nie miałem problemów. Message mam w najnowszej wersji , NX2 również.

  4. #14
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Odinstaluj program, poczyść rejestr tym:
    http://nikoneurope-pl.custhelp.com/a...ail/a_id/27411
    i ponownie zainstaluj.
    Medice, cura te ipsum.

  5. #15
    Blasius.G
    Gość

    Domyślnie

    Nie chcę zakładać nowego tematu. Chciałbym kupić CNX2 ale nie w sklepie internetowym. Gdzie to można kupić? Troszkę bez sensu są koszty przesyłki za leciutkie pudełko z płytą.
    Oglądam różne programy ale nie znalazłem takiego, który by oferował tyle funkcji (chodzi mi tylko o pracę z RAWami) co CNX2. Dopiero Camera RAW przy nieziemsko drogim jak dla mnie fotoszopie Cs5 ma podobną funkcjonalność. Ten CR dokoptowany do elementsa to jakaś porażka. Bezpłatne programy go deklasują
    Znacie jakies sklepy gdzie cnx2 kupię, czy tylko net i 20-30 zł za dostawę powietrza w pudle?

  6. #16
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Jeśli chcesz konkretnej lokalizacji sprzedawcy to podaj miasto.
    Medice, cura te ipsum.

  7. #17
    Blasius.G
    Gość

    Domyślnie

    U mnie watpie bo komputronik i vobis takiego oprogramowania nie maja ale Czestochowa np.

  8. #18
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Blasius.G Zobacz posta
    U mnie watpie bo komputronik i vobis takiego oprogramowania nie maja ale Czestochowa np.
    http://nowy.vobis.pl/oferta/aparaty_...e_nx2_box.aspx
    Medice, cura te ipsum.

  9. #19

    Domyślnie

    jak masz kupic za 7 stow samego NX-a to polecam rozwazenie kupna kompletu z Color Efex Pro

    https://webshop.niksoftware.com/4DCG...ist=&PageType=

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Szuwar Zobacz posta
    Mam legalnego NX2 zainstalowanego na laptopie, którego używam zarówno w domu jak i w pracy. Niejednokrotnie odpalam NX2 z siecią w pracy czy z siecią w domu, bez sieci w pracy, bez sieci w domu - dowolne kombinacje. I nigdy nie miałem problemów. Message mam w najnowszej wersji , NX2 również.
    Tego cnx2 odpalasz na koncie z uprawnieniami administracyjnymi czy uprawnieniami zwykłego użytkownika? Wg. mnie to duża różnica. Wytłumaczę o co kaman:
    1. Administrator może odpalić cnx2 z jakąkolwiek siecią lub bez zawsze i wszędzie.
    2. Użytkownik może odpalić cnx2 tylko w tej sieci w której był zainstalowany przez administratora pod warunkiem, że sieć działa. Powiem więcej, z moich doświadczeń wynika, żę nawet interfejs ma znaczenie (WLAN, Ethernet). Program na prawach użytkownika nie uruchomi się w innych sieciach, oraz bez sieci.

    I to jest clue sprawy, którą toczę od miesiąca z supportem Nikona. Na razie bez pozytywnego skutku. Zdam relację jak zakończę sprawe.

    P.S.
    Zaznaczam, że wsio jest legal. Myślę, że NikSoftware posuneło się trochę za daleko w zabezpieczaniu cnx2.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •