Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie Zdalne sterowanie D70

    Witam.

    Poszukuje info na temat sterowania aparatem.
    Nie chodzi mi o sterowanie pilotem, to wiem, ze dziala, udalo mi sie zmusic Palma do sterowania.
    Problem w tym, ze trzeba stac PRZED aparatem , a ja bym chcial za.

    ps. Podlaczanie laptopa przerabialem, niewygodne.
    Pozdrawiam
    Tomek


  2. #2

    Domyślnie

    Jesli tam jest podczerwien, to moze male lusterko pomoze

  3. #3

    Domyślnie

    Sorry, ale jakos tego nie widze.

    Statyw na aparat i co drugi na lusterko ?
    Pozdrawiam
    Tomek


  4. #4

    Domyślnie

    Raczej forma zartu, ale i pewne rozwiazanie. Niektore piloty reaguja na promien odbity od sciany. Nie da sie ukryc ze w takich sytuacjach wezyk jest niezastapiony...

  5. #5

    Domyślnie

    To ja spróbuję małego resume:

    1. Można robić to z pilotem od tyłu bez dodatkowego osprzętu , ludziska wykorzystują przymocowany do korpusu odbłyśnik (folia alu, kawałek plastyku, nawet zwykły karton). Oczywiście mniejszy zasięg.
    2. Można przymocować pilota do korpusu (obiektywu) i wyprowadzić z pilota kabelki z włącznikiem.
    3. Można odwrotnie - mocujesz do korpusu końcówkę światłowodu, w drugą końcówkę podajesz z pilota (można użyć patchordów od sieci komputerowych albo "toshlinków" np.).
    4. Można wykorzystać gotowe ekstendery radiowe do pilotów AGD, nawet niedrogie, tylko zasilanie bywa kłopotliwe - zwłaszcza w terenie.
    5. Są - również firm trzecich - przeróbki D70 "na kabelek". Pojawia się dodatkowe gniazdko na body. Oczywiście gwarancja idzie się wietrzyć.
    6. Kilka osób pracuje nad kablowym sterowniczkiem podłączanym via USB... Takie "uproszczone do minimum Capture Control w dwóch scalaczkach". No, to byłby bajer . Ino nie wiadomo CZY i KIEDY się uda...

    Więcej grzechów chwilowo nie pamiętam...

  6. #6

    Domyślnie

    Najbardziej odpowiada mi wersja 6
    Jakby się udało to by było to co tygryski lubią najbardziej .
    Pozdrawiam
    Tomek


  7. #7

    Domyślnie

    A z jakiej odleglości chcesz wyzwolić stojąc za aparatem?
    Pozdrawiam,

    Gumers
    D70 | AF-S DX Zoom-Nikkor 18-70 mm f/3,5-4,5G IF-ED | Tamron 90/2,8 | 70-300 | Kenko*1,5 | SB800 |50/1,8|
    F65 | 28-80

  8. #8
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    dlaczego pytasz o odległość?

    pzdr.

    konrad

  9. #9

    Domyślnie

    Witam.

    Ten gosc na górze to NIE ja

    A tak powaznie, wydaje mi sie, ze to nie jest kwestia odleglosci, chodzilo mi o sama zasade, zdalnego wyzwalania.
    Skoro mam aparat na statywie, stoje za nim, dlaczego, chcac wyzwolic migawke, musze "strzelac" do niego z przodu.
    Pozdrawiam
    Tomek


  10. #10

    Domyślnie

    Właśnie DLACZEGO
    No bo kurna pacany z Nikona nie przewidziały, że ktoś może chcieć, stojąc za aparatem zdjęcia robić i umieściły czujnik podczerwieni jedynie z przodu - ale bym tu zaklął ale z szacunku dla tego forum zrobię to tylko przed monitorem @^#%$&*()!@^#%$*..wa
    No comments!!!
    POzdro!
    D70|N AF-S18-70DX|N AF50/1,8D|SB-800|ML-L3|CF 1GB|Sherpa 600n|TLZ 2|MC MTO-11C A
    ŻONA to luksus - APARAT to konieczność!!!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •