Close

Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 118
  1. #1

    Smile Czy da się zrobić fotkę słoikiem od ogórków?

    Jak w temacie. Są jakieś techniki na takie fotki? Jakieś konkretne litraże? Słyszałem plotkę, że idzie, ale nie wiem czy przykładając słoik do obiektywu jako prowizoryczny fish, czy też bezpośrednio zamiast obiektywu.

  2. #2

    Domyślnie

    Pewnie, że się da. Przez denko od słoika, przez okrągły kieliszek do wina z wodą wewnątrz.....
    Może nawet przez meduzę albo okrągły silikonowy implant do cycków.... (uwaga, będzie soft focus)
    Kombinuj, kombinuj
    Nikoniarz-majsterkowicz

  3. #3

    Domyślnie

    Już były akcje że po odpowiednim nagwintowaniu robiliśmy foty Pentaxem z podczepionym słoiczkiem od musztardy

  4. #4

    Domyślnie

    Mogę prosić o jakieś sample i backstage?

  5. #5

    Domyślnie

    no i jeszcze będziesz miał potwierdzenie ostrości

  6. #6

    Domyślnie

    No Pentaki mają to do siebie że mają potwierdzenie ostrości i pomiar światła chyba od najniższych modeli. Nikon niestety w tej kwestii daje ciała...

  7. #7

    Domyślnie

    Z słoikiem po ogórkach to nie wiem... ciężko będzie. Ale wiem, że były próby ze słoikiem po miodzie i coś tam wyszło. Mówili, że nawet dość artystyczne było (tzn nikt nie widział co to jest, ale wyglądało na Sztuke) i trafiło do TOP na plfoto. Ale to tylko plotki..

  8. #8

    Domyślnie

    da się ale musisz kupić przejściówkę nikon->słoik po ogórkach
    x-pro2 + xt-10 | 23 2.0 + 35 1.4 + 50 2.0 <3
    www.ma-foto.pl

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Z słoikiem po ogórkach to nie wiem... ciężko będzie. Ale wiem, że były próby ze słoikiem po miodzie i coś tam wyszło. Mówili, że nawet dość artystyczne było (tzn nikt nie widział co to jest, ale wyglądało na Sztuke) i trafiło do TOP na plfoto. Ale to tylko plotki..
    Ale jaki miod? Gryczany? Spadziowy? Powiedz cos wiecej.

    Podobno tez sloik po majonezie babuni jest niezly, plastyczniejszy niz np. po kieleckim.
    D90 + słoik po Kieleckim

  10. #10

    Domyślnie


    Żaden problem jak widać powyżej, problemem jest znalezienie słoika o odpowiedniej ogniskowej . Ten, którym robiłem fotkę to jakiś tani, pewno chiński o ogniskowej ok. 100. Ważne jest aby słoik miał w miarę czyste denko.
    D100, N28-80/3.5-5.6D, P135/2.8, J200/4, I61L3/MC, N 70-300VR

Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •