Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 60
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skinny500 Zobacz posta
    Bardzo możliwe, że masz tam jakąś dodatkową warstwę, albo grubsze ocieplenie. Sam Windstopper jest miękki i dobrze się układa, aczkolwiek jak na membranę przystało nie jest rozciągliwy, dlatego często stosuje się jedynie panele z Windstopperu,....
    dokładnie Windstoper to specjalny splot (membrama0 i może byc niezwykle cienka i miekka ( jak w bieliźnie) nieco grubszy w kurtkach letnich "wiatrówkach" albo z dodatkiem flece - gruby zimowy. Niezły tez jest włoski odpowiednik Windblock, a sporo tańszy.
    Uwaga - ciuch z membrama raz uprany w normalnym proszku/płynie traci bezpowrotnie swoje własciwości - dalej już tylko nam sie wydaje, ze mamy membrame. Taka odzież wymaga specjalnych środków do prania - i nie jest to chwyt marketingowy, niestety.

    Cytat Zamieszczone przez Strus Zobacz posta
    Doprecyzuje bo mi umknelo - to ma byc ciuch ktory moge zalozyc pod koszule i marynarke zamiast zwyklej bawelnianej koszulki. Dlatego glownie chodzi mi o to aby taka koszulka podtrzymywala cieplote ciala i zebym nie marzl w takim tempie w jakim marzne zakladajac pod koszule bawelnianego T-shirta
    dokładnie tak - http://www.biotex.it/english/product...?id=uomo_moove
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 17-11-2010 o 09:15 Powód: proszę używać multicytatów.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stock Zobacz posta
    popieram że koszulki Quechua do niczego się nie nadają - wala jak stare kapcie po 2 godzinach noszenia. nadziałem się na nie kiedys i juz nigdy nie kupię. Alpinus też zresztą śmierdzi - ale potrzebuje ciut więcej niz 2 godz.
    Stopień capienia odzieży zależy w głównej mierze od składu potu. Jeśli pot zawiera dużo kwasów organicznych takich jak kwas octowy,masłowy, walerianowy, kapronowy i kaprylowy, kwas mlekowy, aceton i alkohol etylowy (nawet u osób kre nie wypiły ani odrobiny)to żadne nano srebro i inne cuda nie pomogą. Będzie capić.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez freefly Zobacz posta
    ... żadne nano srebro i inne cuda nie pomogą. Będzie capić....
    a to kwestia diety i żywienia - a jako iz sporo czasu spędzam z ludźmi odżywiającymi się zdrowo, to traktuje temat niejako standardowo bo i sam wolę pomidora niż cynaderki z golonką Fakt, że jak ktoś capi jak mój listonosz co go czuje dwie przecznice dalej - nawet super-silver-nano mu nie pomoże. No ale to każdy chyba wie jaki ma organizm.

  4. #14

    Domyślnie

    Generalnie odzież termoaktywna jest gites ale przy wzmożonym wysiłku. Na co dzień normalny T-shirt bawełniany jest niezastąpiony. Jeżeli chcesz się grzać, czyli Ci zimno to ... co Ty chcesz odprowadzać tą bielizną?
    Mam sporo ciuchów termo..., ale normalnie chodzę w bawełnie, ew polar czy kurtka membranowa ale nie bielizna termoaktywna.
    Ostatnio edytowane przez maki ; 16-11-2010 o 16:55
    D800

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztof jot Zobacz posta
    a to kwestia diety i żywienia - a jako iz sporo czasu spędzam z ludźmi odżywiającymi się zdrowo, to traktuje temat niejako standardowo bo i sam wolę pomidora niż cynaderki z golonką Fakt, że jak ktoś capi jak mój listonosz co go czuje dwie przecznice dalej - nawet super-silver-nano mu nie pomoże. No ale to każdy chyba wie jaki ma organizm.
    To głównie kwestia metabolizmu, ludzie stosując taką sama dietę mogą bardzo różnie śmierdzieć. Jedni będą mieli capiący pot, a drudzy mniej, ale za to będą częściej np. "gazować"

  6. #16

    Domyślnie

    Ja będę musiał zaopatrzyć się w coś podobnego: http://www.tirolski.pl/p,pl,602,ogrz...ot+warmer.html
    + jeszcze coś pod kurtkę i do rękawiczek. Gdzieś widziałem coś podobnego ale wielokrotnego użytku.

    Zbliża się zimowy sezon astrofotograficzny i jak będą mrozy jak zeszłej zimy to już chyba nie dam rady
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    Ja będę musiał zaopatrzyć się w coś podobnego: http://www.tirolski.pl/p,pl,602,ogrz...ot+warmer.html
    + jeszcze coś pod kurtkę i do rękawiczek. Gdzieś widziałem coś podobnego ale wielokrotnego użytku.

    Zbliża się zimowy sezon astrofotograficzny i jak będą mrozy jak zeszłej zimy to już chyba nie dam rady
    Kup sobie Boots Mickey Mouse. Najcieplejsze buty. Armia amerykańska ich używa.
    Ostatnio edytowane przez freefly ; 16-11-2010 o 17:20

  8. #18

    Domyślnie

    eee tam. zwykłe, tanie gumofilce. takie nowoczesne walonki tylko, że całe pokryte gumą
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    eee tam. zwykłe, tanie gumofilce. takie nowoczesne walonki tylko, że całe pokryte gumą
    Ale skuteczne i sprawdziły się przy -30.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez freefly Zobacz posta
    Kup sobie Boots Mickey Mouse. Najcieplejsze buty. Armia amerykańska ich używa.
    Poprawiłeś mi humor. Cały czas szukam jakichś ciekawych kaloszy na wypad nad wybrzeże. Dzięki!
    Pozdrawiam
    Janusz

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •