Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 44
  1. #21
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Johanan Zobacz posta
    Dlatego też pytałem o OC, ale nie dałeś konkretnej odpowiedzi, a właściwie o ile się orientuję, to żadnej.
    Nic nie kręciłem.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  2. #22

    Domyślnie

    a jak z przeglądarki View NX chcesz otworzyć przez Ctr+F2 i to w wyskakującym komunikacie masz wybór JPG/RAW/TIF -i w oknie wskazujesz otwórz jako NEF - startuje Captur i nie chce otworzyć pliku czy program nie startuje wcale ?

  3. #23
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztof jot Zobacz posta
    a jak z przeglądarki View NX chcesz otworzyć przez Ctr+F2 i to w wyskakującym komunikacie masz wybór JPG/RAW/TIF -i w oknie wskazujesz otwórz jako NEF - startuje Captur i nie chce otworzyć pliku czy program nie startuje wcale ?
    Jakkolwiek nie próbowałbym otworzyć NEFa, uruchamia się CNX ze wszystkimi paletami i pojawia się wspomniany komunikat. I na tym koniec.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  4. #24

    Domyślnie

    A spróbuj najpierw otworzyć NX, a potem metodą przeciągnij i upuść z Eksploatora otwórz plik.

  5. #25
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Szuwar Zobacz posta
    A spróbuj najpierw otworzyć NX, a potem metodą przeciągnij i upuść z Eksploatora otwórz plik.
    Tak jak napisałem, żadne metody nie skutkują. Niezależnie od której d..y strony bym nie próbował, nie działa. Nie ma także znaczenia na którym dysku znajduje się plik. Nie działa i już.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  6. #26

    Domyślnie

    upewnie sie tylko: sprawdzales rozne pliki a nie tylko ten jeden ze screena?

  7. #27
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez murwazy Zobacz posta
    upewnie sie tylko: sprawdzales rozne pliki a nie tylko ten jeden ze screena?
    Różne pliki, katalogi, dyski i karty. Wszystkie inne programy widzą i czytają.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rsz Zobacz posta
    Różne pliki, katalogi, dyski i karty. Wszystkie inne programy widzą i czytają.
    google zwraca sporo podobnych problemow, niektorym pomaga wpis w DEP, niektorym przeinstalowanie nx'a, inni go apgrejduja ale jednej rady chyba nie ma :/

  9. #29

    Domyślnie Re: Capture NX przestał otwierać NEFy

    CNX to nie jest darmowym programem (nie bierzmy pod uwagę triala) - dlaczego rozwiązanie problemu nie powierzysz supportowi?
    Nikon D5000 | 18-105VR | 70-300VR| SunPak PZ42X

  10. #30

    Domyślnie

    U mnie też się tak zrobiło po zainstalowaniu nowego modemu Neostrady. Przestały się pokazywać miniaturki Nef-ów w folderze gdzie je trzymam. Dopiero ściągnięcie kodeków ze strony Nikona pomogło i reinstalacja CNX-a pozwala mi otwierać dwukrotnym kliknięciem bo taki sam komunikat mi się pojawiał jak Tobie. Oczywiście prawym myszki musisz zaznaczyć CNX-a na liście programów.
    F R E E T I B E T

    Pozdrawiam Zbyszek

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •