Close

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 80
  1. #1

    Domyślnie czy policja moze namierzyć telefon

    Mam pytanie do eksperów: czy policja może namierzyć telefon komórkowy? domyslam się, że tak jednak ciekawi mnie w jakich okolicznościach i od kogo to zależy.
    Kilka dni temu mojej żonie wyrwano torebkę i był tam min. telefon. Jest on cały czas aktywny.
    Próbowałem się dowiedzieć co policja robi w tej sprawie (dzwoniłem) i oto rezultat:
    -pierwszy polcjant powiedział mi żebym zapomniał o poszukiwaniu telefonu w przypadku tak błahej sprawy
    -kolejny twierdził, że oczywiście będą szukali jednak telefon mozna namierzyć z tolerancją do 500m (hmm)
    -nastepny powiedział, że oczywiście szukają jednak nie podał mi szczegółów zasłaniając się tajemnicą operacyjną
    Mam jednak wrażenie, że nikt nie szuka tego telefonu, a jest to przecież idealny sposób na zlokalizowanie złodzieja.
    Najbardziej jednak rozbawił mnie pan z policji, który zadzwonił do mnie i poprosił mnie żebym monitorował na własną rękę losy zaginionej karty kredytowej (w przypadku próby użycia kamera przy bankomacie mogłaby zarejestrować osobę , która ją ma), gdyż banki nie udzielaja takich informacji policji.
    Nie mam pretensji do policjanta, a raczej do rozwiazań prawnych, które tak bardzo ograniczają pracę policji.
    Wracając do telefonu, to zastanawiam się, kto ma w tym interes żeby nie można było z urzędu namierzać aparatów i łapać gnojków, którzy je kradną.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 12-11-2010 o 15:49 Powód: orto. ("błachej")

  2. #2

    Domyślnie

    Wszyscy mają w tym interes.

    - policja ma mniej roboty
    - operator zarabia bo sprzedaje kolejny telefon
    - złodziej zarabia bo jest na wolności i kradnie dalej.

    Telefony namierza się poprzez triangulację z najbliższymi nadajnikami. Dokładność, zależnie od nadajników wynosi właśnie około 500m. Operator cały czas widzi, gdzie jest Twój telefon, ale jak widzisz powyżej, nie jest chętny do udzielania takich informacji.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michał Jędrak Zobacz posta
    Telefony namierza się poprzez triangulację z najbliższymi nadajnikami. Dokładność, zależnie od nadajników wynosi właśnie około 500m. Operator cały czas widzi, gdzie jest Twój telefon, ale jak widzisz powyżej, nie jest chętny do udzielania takich informacji.
    Policja ma takie możliwości, poważniejsze służby duuuuużo większe.
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  4. #4

    Domyślnie

    Można namierzać telefony przykładem tego są wyłapywane osoby które dzwonią z fałszywymi alarmami. Każdy telefon ma nr imei który jest nie powtarzalny po tym nr telefony są identyfikowane przez operatorów. Zablokowany telefon będzie odrzucany przez sieć może być namierzany tak samo z inną kartą sim na podstawie nr imei i dane z takiego namierzania są dość dokładne. Są sposoby na zmianę nr imei ale z reguły serwisanci nie chcą się tego podejmować ze względu na ryzyko. Interes w tym jak mniemam ma policja której nie chce się zajmować takimi sprawami które z reguły są umarzane za dużo zachodu.
    FX
    Drupta Druoflex1 f6,3 75mm l Zeiss Ikon Ercona Novonar Anastigmat f4,5/ 110mm

    tu są moje zdjęcia

  5. #5

    Domyślnie

    Zablokuj numer IMEI. Deaktuwujesz telefon. Przynajmniej tyle możesz zrobić.

    EDIT: Kolega mnie ubiegł

  6. #6

    Domyślnie

    a jesli stara karta SIM zostanie zastapiona nowa to tez istnieje mozliwosc odnalezienia telefonu. Po numerze IMEI. Policja jest w stanie sprawdzic jaki numer telefonu jest aktywny na konkretnym telefonie - wlasnie poprzez IMEI.

    Moc moga, czy chca - zalezy.
    Nie wiem, nie rzucam kamieniem.
    Co? Nikon d700 + N24-70mm 2.8 + SB 900 + MB-D10
    Gdzie? Skarżysko-Kamienna

  7. #7

    Domyślnie

    Nawet jeśli tel zostanie wyłączony jest do namierzenia dopóki karta z tel nie zostanie wyjęta.
    Jeśli tel jest włączony konkretna siec wie do jakiego nadajnika aparat się loguje.
    Pracowałem w jednej z sieci komórkowej i masa osób chciała uzyskać informacje dotyczące tego gdzie dany tel jest zalogowany ale niestety tylko odpowiednie organy mogą otrzymać taką informacje.
    Ostatnio edytowane przez Joa ; 12-11-2010 o 00:16 Powód: co to znaczy "do puki"???

  8. #8
    c-man
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vinci99 Zobacz posta
    Nawet jeśli tel zostanie wyłączony jest do namierzenia do puki
    Do puki, to złodzieje torebek powinni trafić

  9. #9

    Domyślnie

    banki jak najbardziej współpracują z Policja w sprawie obrazów z kamer, więc to co ten gość gada to bzdura..
    Inna kwestia to, co zobaczy ta kamera; z tym jest różnie ,a wiem co gadam..

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marek Urbanowski Zobacz posta
    Najbardziej jednak rozbawił mnie pan z policji, który zadzwonił do mnie i poprosił mnie żebym monitorował na własną rękę losy zaginionej karty kredytowej( w przypadku próby użycia kamera przy bankomacie mogłaby zarejestrować osobę , która ją ma), gdyż banki nie udzielaja takich informacji policji.
    Za udzielanie takich porad tego "policjanta" należałoby skłonić do poszukiwania nowego zawodu. Mam wrażenie graniczące z pewnością, że banki mają obowiązek udzielania wszelkich informacji prokuraturze i policji (nie wspominając o innych służbach).
    Mam nadzieję, że zastrzegłeś kartę zanim jej nowy posiadacz zamówił sobie Nikona D3 w internecie.

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •