Close

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 80
  1. #71

    Domyślnie

    "czy policja może namierzyć telefon"...tak, może i to nie tylko dla "wierchuszki", jak ktoś to wcześniej napisał...bawi mnie to wypisywanie własnych uwag, jak myślę to nikt z tych wypisujących nie ma nic wspólnego z prawem polskim i na pewno nie pracuje w policji,sg,cbś,abw...ech, aż szkoda gadać...
    D300s/MB-D10/17-55/35/50/85/70-200/SB600/ i ... brak czasu! Fuji X-T10/X-T20/18/35/56...

  2. #72

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pienia Zobacz posta
    "czy policja może namierzyć telefon"...tak, może i to nie tylko dla "wierchuszki", jak ktoś to wcześniej napisał...bawi mnie to wypisywanie własnych uwag, jak myślę to nikt z tych wypisujących nie ma nic wspólnego z prawem polskim i na pewno nie pracuje w policji,sg,cbś,abw...ech, aż szkoda gadać...
    przecież ktoś podał przykład tutaj i opowiedział jak go potraktowano, zupełnie bezprawnie zresztą
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  3. #73
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vinci99 Zobacz posta
    Nie napisałem że wyłączony tel loguje się do sieci tylko że można go namierzyć - a to jest różnica
    I mała poprawka mojej wypowiedzi: Do momentu gdy bateria tel nie zostanie wyjęta tel jest do namierzenia nawet jeśli jest wyłączony
    Ok, no to poznaliśmy Twoją wersję. Możesz ją jakoś uzasadnić, bo ciężko jest polemizować?

    Cytat Zamieszczone przez elanek Zobacz posta
    Konkretne informacje mają służby. I sprzęt. Policja nie ma.
    Zaawansowane technologie stosuje się tylko w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa państwa i zaangażowaniu w akcje odpowiednio wyposażonych służb. Wiem co mówię.
    Za wiele to się nie dowiedziałem :P

    Cytat Zamieszczone przez elanek Zobacz posta
    Z tym, że zmiana IMEI to poważne przestępstwo: Kodeks karny, art. 270 § 1.
    Tak z ciekawości, traktowanie IMEI jako "dokumentu" jest na porządku dziennym? Nigdy mnie to nie interesowało, ale brzmi ciekawie.

    Cytat Zamieszczone przez sokrates Zobacz posta
    Z tą dokładnością to tak trochę dziwnie jest - mam telefon z androidem i mapami google. w każdej chwili mogę włączyć mapę i tel. pokaże mi swoją aktualną pozycję na mapie. W większości przypadków pokazuje dość dokładnie. Oczywiście GPS WYŁĄCZONY. Lokalizacja tylko na podstawie GSM.
    Co znaczy "dość dokładnie"? Ile m? Łączysz się w międzyczasie z jakimś WiFi? Android używa ich jako dodatkowego źródła danych o lokalizacji, a to dość znacząco polepsza dokładność. W końcu nie bez powodu zakazali im skanowania sieci przy "pomiarach" do Street View W moim przypadku (tylko 2G wymuszone z poziomu systemu, żadnego WiFi) Google Maps i gvSIG mają dokładność rzędu 200 m.

    Cytat Zamieszczone przez jackrabbit Zobacz posta
    czasami ta dokladnosc jest duzo lepsza, kilka metrow nawet, prawie jak gps
    Na podstawie tylko i wyłącznie GSM? Można prosić konkretny przykład?

  4. #74
    Oszczędny w słowach Awatar kemot
    Dołączył
    04 2008
    Miasto
    Tomaszów Maz.
    Posty
    104

    Domyślnie

    Tak z ciekawości, traktowanie IMEI jako "dokumentu" jest na porządku dziennym? Nigdy mnie to nie interesowało, ale brzmi ciekawie.
    Jest to zmiana nr. identyfikacyjnego urządzenia, traktowana jest tak samo jak np przebijanie nr nadwozia w aucie.
    Polish my lens girl oooahh polish my lens girl ohh-ahh polish my lens ...

  5. #75

    Domyślnie

    skoro mowa o tel.ciekawi mnie jedna rzecz,wiadomo że da mozna po jakims tam czasie wyciągnąc z bazy tresci Sms,ale czy MMS tez tak mozna wyciągnąc,przeciez tez jet to wiadomosc ,tylko innego rodzaju.

  6. #76

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ku6i Zobacz posta
    Za wiele to się nie dowiedziałem :P
    No bo takie informacje zapewne chroni ustawa o ochronie informacji niejawnych - tajemnica służbowa odpowiednich jednostek.
    Gdyby się rozpowszechniły informacje na ten temat, to przestępcy mogliby dużo łatwiej działać czy byliby bardziej ostrożni, co skutkowało by spadkiem wykrywalności. Na zwykłych rzezimieszków wystarczy to, co ma Policja. "Wyższe" służby mają sprzęt nieco lepszy, np. przez ścianę "widzą" co piszesz na komputerze, ewentualnie ze ściany naprzeciw kompa też coś potrafią odczytać, stad powstały komputery TEMPEST. A to technologia i wiedza sprzed wielu wielu lat. Echelon powstał na początku lat 90'.
    Karmienie więc ludzi bajkami, że nie da się namierzyć dokładnie tak prostego urządzenia jak telefon komórkowy jest na rękę służbom. Mnóstwo amerykańskich ataków na dowódców partyzantki w Afganistanie miało miejsce po ich rozmowach telefonicznych - a tam nie ma zbyt wiele przekaźników i o triangulacji mowy być nie może. Używanie satelitarnych telefonów to już inna sprawa.
    Oczywiście, jest to kwestia środków technicznych i priorytetów ze względu na cel namierzania. Jak ten cel jest mało znaczący to nikt się nie będzie niepotrzebnie bawił
    Moja wiedza nie jest za wielka, jednak chyba trudno zaprzeczyć temu, co napisałem.
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  7. #77
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elanek Zobacz posta
    Moja wiedza nie jest za wielka, jednak chyba trudno zaprzeczyć temu, co napisałem.
    Ciężko, bardziej chodziło mi o to, że zacząłeś wątek, pisząc jakobyś coś wiedział, a później się okazało, że "znasz gościa, który ma kumpla, którego dziewczyna zna gościa, który zna tego DJa*", ale i tak mi tego nie powiesz, bo to tajemnica państwowa
    Ale spoko, przeżyję bez tej wiedzy.

    * traktować z przymrużeniem oka

  8. #78

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ku6i Zobacz posta
    Ciężko, bardziej chodziło mi o to, że zacząłeś wątek, pisząc jakobyś coś wiedział, a później się okazało, że "znasz gościa, który ma kumpla, którego dziewczyna zna gościa, który zna tego DJa*", ale i tak mi tego nie powiesz, bo to tajemnica państwowa
    1. Piszę bo coś tam wiem
    2. Nie pracuję w służbach, ale w tej materii (m.in.) byłem na szkoleniu w ABW (tygodniowym)
    3. Z racji tego, że nie pracuję w służbach, a zwłaszcza w podsłuchach, nie uważam mojej wiedzy za zbyt wielką, ale posiadana pozwala mi na wtrącanie swoich uwag w tym temacie
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  9. #79

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elanek Zobacz posta
    2. Nie pracuję w służbach, ale w tej materii (m.in.) byłem na szkoleniu w ABW (tygodniowym)
    Uuuu... Tydzień chlania... Wątroba wytrzymała? Sorki za OT, nie mogłem się powstrzymać.

  10. #80

    Domyślnie

    Na marginesie: niektóre telefony (np mój pixon 12) mają taką funkcję, że definiujesz dwa telefony "bezpieczeństwa": w przypadku zmiany karty sim telefon wyśle SMS-y z nowym numerem pod te dwa zdefiniowane numery. I zrobi to niezauważalnie dla "nowego użytkownika"

    Jakież będzie zdziwienie złodziejaszka, gdy po każdej zmienie SIM-a otrzyma od ciebie telefon

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •