Wróć   Nikoniarze.pl - Forum fotograficzne > Różności > Cafe NIKON
Zarejestruj się Blogi FAQ/Regulamin Lista użytkowników Kalendarz Oznacz fora jako przeczytane

Odpowiedz

Narzędzia Tematu Wygląd
Stary 11-11-2010, 22:38   #1
Marek Urbanowski
Gaduła

Awatar Marek Urbanowski

Miasto: Łódź
Domyślnie czy policja moze namierzyć telefon

Mam pytanie do eksperów: czy policja może namierzyć telefon komórkowy? domyslam się, że tak jednak ciekawi mnie w jakich okolicznościach i od kogo to zależy.
Kilka dni temu mojej żonie wyrwano torebkę i był tam min. telefon. Jest on cały czas aktywny.
Próbowałem się dowiedzieć co policja robi w tej sprawie (dzwoniłem) i oto rezultat:
-pierwszy polcjant powiedział mi żebym zapomniał o poszukiwaniu telefonu w przypadku tak błahej sprawy
-kolejny twierdził, że oczywiście będą szukali jednak telefon mozna namierzyć z tolerancją do 500m (hmm)
-nastepny powiedział, że oczywiście szukają jednak nie podał mi szczegółów zasłaniając się tajemnicą operacyjną
Mam jednak wrażenie, że nikt nie szuka tego telefonu, a jest to przecież idealny sposób na zlokalizowanie złodzieja.
Najbardziej jednak rozbawił mnie pan z policji, który zadzwonił do mnie i poprosił mnie żebym monitorował na własną rękę losy zaginionej karty kredytowej (w przypadku próby użycia kamera przy bankomacie mogłaby zarejestrować osobę , która ją ma), gdyż banki nie udzielaja takich informacji policji.
Nie mam pretensji do policjanta, a raczej do rozwiazań prawnych, które tak bardzo ograniczają pracę policji.
Wracając do telefonu, to zastanawiam się, kto ma w tym interes żeby nie można było z urzędu namierzać aparatów i łapać gnojków, którzy je kradną.

Ostatnio edytowane przez ekonet : 12-11-2010 - 15:49. Powód: orto. ("błachej")
Marek Urbanowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2010, 22:50   #2
Michał Jędrak
Gaduła

Awatar Michał Jędrak

Miasto: Warszawa
Domyślnie

Wszyscy mają w tym interes.

- policja ma mniej roboty
- operator zarabia bo sprzedaje kolejny telefon
- złodziej zarabia bo jest na wolności i kradnie dalej.

Telefony namierza się poprzez triangulację z najbliższymi nadajnikami. Dokładność, zależnie od nadajników wynosi właśnie około 500m. Operator cały czas widzi, gdzie jest Twój telefon, ale jak widzisz powyżej, nie jest chętny do udzielania takich informacji.
Michał Jędrak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2010, 22:56   #3
elanek
Gaduła

Awatar elanek

Miasto: Beskidy
Domyślnie

Cytat:
Napisał Michał Jędrak Zobacz post
Telefony namierza się poprzez triangulację z najbliższymi nadajnikami. Dokładność, zależnie od nadajników wynosi właśnie około 500m. Operator cały czas widzi, gdzie jest Twój telefon, ale jak widzisz powyżej, nie jest chętny do udzielania takich informacji.
Policja ma takie możliwości, poważniejsze służby duuuuużo większe.
Stary 11-11-2010, 23:01   #4
mklonizer
Oszczędny w słowach

Awatar mklonizer

Miasto: Wadowice
Domyślnie

Można namierzać telefony przykładem tego są wyłapywane osoby które dzwonią z fałszywymi alarmami. Każdy telefon ma nr imei który jest nie powtarzalny po tym nr telefony są identyfikowane przez operatorów. Zablokowany telefon będzie odrzucany przez sieć może być namierzany tak samo z inną kartą sim na podstawie nr imei i dane z takiego namierzania są dość dokładne. Są sposoby na zmianę nr imei ale z reguły serwisanci nie chcą się tego podejmować ze względu na ryzyko. Interes w tym jak mniemam ma policja której nie chce się zajmować takimi sprawami które z reguły są umarzane za dużo zachodu.

tu są moje zdjęcia
mklonizer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2010, 23:02   #5
jarkko
Rozmowny

Awatar jarkko

Miasto: Wrocław
Domyślnie

Zablokuj numer IMEI. Deaktuwujesz telefon. Przynajmniej tyle możesz zrobić.

EDIT: Kolega mnie ubiegł
jarkko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2010, 23:05   #6
billyeliot
Oszczędny w słowach

Awatar billyeliot

Miasto: Skarżysko-Kamienna
Domyślnie

a jesli stara karta SIM zostanie zastapiona nowa to tez istnieje mozliwosc odnalezienia telefonu. Po numerze IMEI. Policja jest w stanie sprawdzic jaki numer telefonu jest aktywny na konkretnym telefonie - wlasnie poprzez IMEI.

Moc moga, czy chca - zalezy.
billyeliot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2010, 23:25   #7
vinci99
Rozmowny

Awatar vinci99

Miasto: Nałęczów
Domyślnie

Nawet jeśli tel zostanie wyłączony jest do namierzenia dopóki karta z tel nie zostanie wyjęta.
Jeśli tel jest włączony konkretna siec wie do jakiego nadajnika aparat się loguje.
Pracowałem w jednej z sieci komórkowej i masa osób chciała uzyskać informacje dotyczące tego gdzie dany tel jest zalogowany ale niestety tylko odpowiednie organy mogą otrzymać taką informacje.

Ostatnio edytowane przez Joa : 12-11-2010 - 00:16. Powód: co to znaczy "do puki"???
vinci99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2010, 23:36   #8
clostermann
moi non plus

Awatar clostermann

Miasto: Kraków
Domyślnie

Cytat:
Napisał vinci99 Zobacz post
Nawet jeśli tel zostanie wyłączony jest do namierzenia do puki
Do puki, to złodzieje torebek powinni trafić
clostermann jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2010, 23:40   #9
Semati
Rozmowny

Awatar Semati

Miasto: Wrocław
Domyślnie

banki jak najbardziej współpracują z Policja w sprawie obrazów z kamer, więc to co ten gość gada to bzdura..
Inna kwestia to, co zobaczy ta kamera; z tym jest różnie ,a wiem co gadam..
Semati jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2010, 00:31   #10
Woo
Oszczędny w słowach

Miasto: Poznań
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marek Urbanowski Zobacz post
Najbardziej jednak rozbawił mnie pan z policji, który zadzwonił do mnie i poprosił mnie żebym monitorował na własną rękę losy zaginionej karty kredytowej( w przypadku próby użycia kamera przy bankomacie mogłaby zarejestrować osobę , która ją ma), gdyż banki nie udzielaja takich informacji policji.
Za udzielanie takich porad tego "policjanta" należałoby skłonić do poszukiwania nowego zawodu. Mam wrażenie graniczące z pewnością, że banki mają obowiązek udzielania wszelkich informacji prokuraturze i policji (nie wspominając o innych służbach).
Mam nadzieję, że zastrzegłeś kartę zanim jej nowy posiadacz zamówił sobie Nikona D3 w internecie.
Woo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia Tematu
Wygląd

Zasady Postowania