Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1

    Domyślnie Czy zmieniać system?

    Witam!
    Zastanawiam się dosyć długo, czy zmienić system.
    Posiadam Canona 1000D, zastanawiałem się nad Canonem 50D. Ponieważ Canon podzielił teraz serię XXD na dwie części (zmiana ta mi się nie podoba), myślę nad Nikonem.
    Z tego co zdążyłem się zorientować, podobnym sprzętem (do 50D) jest D90. Gubię się jednak z tymi wszystkimi parametrami i szkłami (przyzwyczajenie do Canona). Czy możecie mi pomóc? Zwracam się szczególnie do osób, które znają oba systemy.
    Szkła jakie preferuję, to stałki około 30mm, 50mm i coś jak tamron 17-50 f/2.8. W przyszłości myślę o jakiejś portretówce i czymś w rodzaju Canona 70-200 f/4 (Lka). Na razie posiadam jedynie kita i 50tkę, więc cały mój sprzęt nie jest na tyle kosztowny, żeby to było przeszkodą.
    Z góry dzięki za odpowiedź

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2009
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    41

    Domyślnie

    Przesiadłem się niedawno z Canona na Nikona. Podstawowe pytanie to dlaczego myślisz nad przesiadką i co ci się dokładnie nie podoba w Canonie a podoba w Nikonie?
    Z obiektywami faktycznie na początku trochę trudniej niż w Canonie, przede wszystkim dlatego że Nikon nie zrobił ostrego cięcia jak Canon z bagnetem EF i po prostu rozwija swój bagnet F. Co do tych obiektywów które wymieniłeś: około 30 mm masz 28/2.8 (pełnoklatkowy) albo 35/1.8 DX (czyli niepełnoklatkowy) albo 35/2 (pełnoklatkowy). Z 50-tek masz do wyboru trzy: 50/1.8D, 50/1.4D i 50/1.4G (AF-S, czyli z silnikiem w obiektywie).
    Odpowiednika 70-200/4 Nikkor niestety nie ma.
    W sprawie 17-50 się nie wypowiadam, bo nie interesuje mnie taki obiektyw i nie mam rozeznania.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofer Zobacz posta
    Odpowiednika 70-200/4 Nikkor niestety nie ma.
    Jest Nikkor 70-210/4
    D90 + słoik po Kieleckim

  4. #4

    Domyślnie

    Problem jest nieco niejasny dla mnie, bo jesli komus odpowiada wzglednie d90, a boczy sie na 60d, to nie wiem, co myslec. Kazdy wie, ze d90 jest slabszy od 50d. Canon i nikon nie miewaja sprzetu o podobnych mozliwosciach. Raczej na zakladke.
    Poniewaz kolega faktycznie ma lichy sprzet, moze sobie zmienic system bez zalu i wiekszej straty, nawet jesli to tylko fanaberia.

  5. #5

    Domyślnie

    A posiadasz już jakieś obiektywy?
    nic...

  6. #6

    Domyślnie

    Canon 1000D jest ogólnie chwalony za jakość zdjęć jak na tak tanią lustrzankę (polecam lekturę wrześniowego Digital Foto Video). Tak naprawdę ważna jest optyka i oba systemy dadzą radę Twoim potrzebom.

    Cytat Zamieszczone przez dzej Zobacz posta
    Jest Nikkor 70-210/4
    Wydaje mi się, że to jest raczej 70-210/4-5,6, a to już nie to samo co stałe światło f4 u Lki Canona, no i ta biel obudowy
    d90 + S10-20 + N16-85 + N70-300 VR + Metz 48

  7. #7

    Domyślnie

    Nie chodzi o to, że coś mi w Canonie nie odpowiada. Wręcz przeciwnie, Canon 50D bardzo mi się podoba. Problem jest tylko taki, że nie widzę przyszłości serii xxD Canona, więc szukam alternatywy. Chcę uniknąć tego, że w przyszłości będę musiał zmieniać system (gdy już będzie żal rozstawać się ze szkłami).

    Ewentualnie zamiast całkowitej zmiany myślę po prostu o dokupieniu Nikona. Tylko czy to ma sens?

  8. #8

    Domyślnie

    jest Nikkor 70-210 f4 - ze stałym światłem 4
    chociaż to nie nówka i może być różnie z kupnem
    Świnka Maciorka w Betoniarce
    k5photoproject.wordpress.com

  9. #9

    Domyślnie

    osobiście wychodzę z założenia, że system warto zmienić dla konkretnych szkieł, gdyż puszki szybko się starzeją. Rok, dwa i super-hiper puszka konkurencji jest już 'tylko' równie dobrą puszką (lub nawet gorszą) od aktualnie wypuszczonej przez inną konkurencję.... a dobre szkło posłuży Tobie latami.... ba! Jak będziesz o nie dbał to nawet dekadę, lub dłużej.

    Najpierw zastanów się jakie to super szkła są w nikonie, których nie znajdziesz w canonie i to właśnie dla nich zmień system. N. A. J. P. I. E. R. W. .. S. Z. K. Ł. A.
    カメラは、いくつかのレンズと、言葉には非常に貴重な ニコン

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2009
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdjeciowiec Zobacz posta
    Ewentualnie zamiast całkowitej zmiany myślę po prostu o dokupieniu Nikona. Tylko czy to ma sens?
    Dokładnie tak zrobiłem. Mając Canona, kupiłem body Nikona żeby sprawdzić czy mi podpasuje. No i... podpasował

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •