Close

Strona 3 z 479 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 4784
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DonArturo Zobacz posta
    nawet gdyby D7k wypadł lepiej - i tak nie zmienię
    nie chodzi o zmianę. Chodziło mi to, ze może nie będzie już takiej "przepaści" jak jest to w przypadku 90 a 300s. W przyszłości cena 7000 spadnie. Myślę, że będzie wspaniale jak powstanie "segment" prawie jak XXX. Miedzy XX a XXX było tak, że nie tylko w gabarytach były znaczące różnice (D80-D200, d90-d300). Wiele osób miało/ma nie lada problem w wyborze/zakupie - albo za drogi korpus XXX ale zbyt "mizerny" XX. Mam nadzieje, że ta puszka stworzy w przyszłości coś nowego.
    l D90 l N16-85 l N35/1,8 l SB800 l

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fatman Zobacz posta
    http://www.rafalglebowski.pl/blog/sound.3gp -pierwszy dźwięk to właśnie D7000, drugi D3. Niestety nagranie nie oddaje tego co słychać w rzeczywistości :/
    haha Fatman ten dzwięk od D7000 jest genialny, przynajmniej tak wyszedł na nagraniu, przypomina mi to dzwięk z takiej gry PONG, napewno większość kojarzy, mam w domu akurat Ponga przywiezionego 20 lat temu z iraku w formie konsoli tv, i przy odbiciu piłeczki dzwięk jest taki sam jak migawka w D7000, inżynierowie z Nikona wracają do lat 80 po syntetyczne brzmienia, łał.
    Moja prywatna strona: http://shox.pl

  3. #23

    Domyślnie

    Fatman, co z zmiana przyslony gdy mamy obiektyw nie-G? Czy nie masz takowego i nie mozesz sprawdzic?

    Co do dzwieku potwierdzenia AF, na nikoncafe pisali, ze mozna sobie wybrac jaki dzwiek chcemy, gdzies to w menu powinno byc.

  4. #24

    Domyślnie

    No nie migawka, tylko potwierdzenie, że raczył złapać ostrość w trybie AF-S

    Cytat Zamieszczone przez R0bert Zobacz posta
    Fatman, co z zmiana przyslony gdy mamy obiektyw nie-G? Czy nie masz takowego i nie mozesz sprawdzic?
    Sprawdzę już jutro Z moim ukochanym Nikkorkiem 180 2.8

    Co do dzwieku potwierdzenia AF, na nikoncafe pisali, ze mozna sobie wybrac jaki dzwiek chcemy, gdzies to w menu powinno byc.
    Da się wybrać, owszem -ten co nagrałem lub inny (niższy) równie kiepski
    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

  5. #25

    Domyślnie

    Pierwsze co zrobiłem po włączeniu D90 to wyłączyłem ten dźwięk Nie ważne jaki by nie był mi i tak będzie przeszkadzał.
    Nikon FiX - Pomysł na...

  6. #26

    Domyślnie

    "Pełny manual przy filmowaniu -to na co czekałem z utęsknieniem No prawie pełny, bo przysłonę można ustawić tylko przed wejściem w LV. Jak już pociągniemy dźwignię od LV i włączymy ten tryb, to możemy sobie kręcić kółkiem zmiany przysłony do woli, oczywiście bez efektu."
    dopiero teraz doczytałem - porażka

  7. #27

    Domyślnie

    Tymczasem D7000 na popularnym serwisie aukcyjnym można już kupić za 3999.

    pozdrawiam
    Piowa
    D50, 10.5/2.8, 18-200VR, 50/1.8, Tamron 90/2.8, Pasikonik LX3, Volvo 940, Trek 4300

    Homo sapiens non urinat in ventum

  8. #28

    Domyślnie

    Przyznam szczerze, że osobiście nie potrzebowałem dotychczas zmieniać przysłony podczas rejestrowania sekwencji filmowej. Masz o wiele większe doświadczenie, możesz podać przykład kiedy zmiana przysłony podczas nagrywania może się przydać ?

    Tak czy inaczej przeszkodę zapewne da się to w pewien sposób obejść, stosując obiektywy z pierścieniem przysłony. No ale to oczywiście proteza.

    Podczas filmowania D7000 bardziej upierdliwą rzeczą jest dla mnie kretyńska praca światłomierza. Reaguje on na każdą, nawet najdelikatniejszą zmianę jasności, filmowanej sceny, przez co rejestrowany obraz co rusz ciemnieje lub rozjaśnia się. Nie ma odpowiedniej bezwładności..........

    Cytat Zamieszczone przez Piotr Wągrodzki Zobacz posta
    Tymczasem D7000 na popularnym serwisie aukcyjnym można już kupić za 3999.
    Kupiłem taniej Ale niebawem 4 tysie to będzie normalna sklepowa cena.........
    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    "Pełny manual przy filmowaniu -to na co czekałem z utęsknieniem No prawie pełny, bo przysłonę można ustawić tylko przed wejściem w LV. Jak już pociągniemy dźwignię od LV i włączymy ten tryb, to możemy sobie kręcić kółkiem zmiany przysłony do woli, oczywiście bez efektu."
    dopiero teraz doczytałem - porażka
    Jeszcze nie mam D7000 , ale podejrzewam że da się ten problem w nim obejście w ten sam sposób co w D90.
    No więc ja w D90 robię tak:
    a. Obiektyw non-G (np. 50/1.8 D)
    b. Przysłona ręcznie maksymalnie przymknięta np. f16, f22
    c. Przejście do LV czyli według aparatu przejście z tą przysłoną
    d. Już podczas filmowania dowolna zmiana przysłony pierścieniem przysłony na obiektywie
    e. D90 bez problemu reaguje zmianą ekspozycji a ja cieszę się filmami z dynamiczną zmianą GO
    jpyt
    Fuji X-E2 + 56/1.2 + 35/1.4 + 18-55/2.8-4

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fatman Zobacz posta
    Przyznam szczerze, że osobiście nie potrzebowałem dotychczas zmieniać przysłony podczas rejestrowania sekwencji filmowej. Masz o wiele większe doświadczenie, możesz podać przykład kiedy zmiana przysłony podczas nagrywania może się przydać ?

    .
    przejście z pomieszczenia na zewnątrz (nazwijmy to dokumentalnym podejściem)
    ale czasem trzeba zmienić przysłonę o te 1/2 lub 1 EV

    wyjściem są obiektywy stare z płynną przesłoną

Strona 3 z 479 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •