Close

Strona 39 z 39 PierwszyPierwszy ... 29373839
Pokaż wyniki od 381 do 385 z 385
  1. #381
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    nocoty to ile one kosztują tak praktycznie

  2. #382

    Domyślnie

    Maniek nie niszcz klawiatury na rozmowy z botem.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #383
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    No tak z braku laku gadam z botem

  4. #384

    Domyślnie

    Wracając do tematu, żarówka się sprawdza przynajmniej u mnie, trochę drogo bo 85 zł ale dobrze się obrabia zdjęcia. Co do powyższych ( tych do namiotu ) to poszły chwilowo na bok


    Pozdrawiam

  5. #385

    Domyślnie

    Ważne jest oświetlenie za monitorem. Pozostałe źródła światła nie mogą dawać światła bezpośredniego na ekran monitora.
    Monitor po przeciwnej stronie okna może więc być pod warunkiem, że okno będzie zasłaniane na czas pracy np. roletą.
    Podobnie jest z oświetleniem pokojowym. Lampa nie może świecić na ekran.
    Kolor ściany ma duże znaczenie dla postrzegania barw, dlatego zalecany jest jasno szary neutralny i ściana za monitorem podświetlana. Zielony kolor ściany jest raczej kiepski. Można pomyśleć o zbudowaniu ekranu za monitorem w kolorze neutralnym z zamontowanym na nim podświetleniem. Były takie zdjęcia chyba na naszym forum. Jakość światła za monitorem podobno ma drugorzędne znaczenie przy racy na monitorze, w przeciwieństwie do sytuacji kiedy oglądamy wydruki.
    Do oglądania wydruków światło około 5000K i CRI >90, np te wymienione w Twoim poście, ale one mają różne odmiany temp. barwowej (5000K i 6500K) więc należy na to zwrócić uwagę. Do tych celów do niedawna były produkowane wyłącznie świetlówki liniowe - może coś się zmieniło.
    Oprawy mogą być dowolne, ale bez szkła czy plastiku osłaniającego świetlówki ponieważ podobno psują kolorystykę światła.
    LED do oświetlenia referencyjnego się nie używało ze względu na bardzo kiepskie oddawanie barw przez światło z LED (niskie CRI), ale teraz to się szybko zmienia nie jestem na bieżąco.
    Poszukaj na naszym forum i ewentualnie na mva.pl było na ten temat sporo dyskusji i materiałów, łącznie ze zdjęciami i rysunkami stanowisk pracy.
    Ostatnio edytowane przez mmluty ; 26-11-2018 o 17:50

Strona 39 z 39 PierwszyPierwszy ... 29373839

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •