Close

Strona 1 z 39 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 385
  1. #1

    Domyślnie Oświetlenie w pokoju - obróbka zdjęć

    Witajcie
    Mam pytanie odnośnie w miarę taniego i sensownego oświetlenia pomieszczenia do obróbki zdjęć. Wiem, że światło powinno być jak najbardziej rozproszone, wiem, że powinno być o odpowiedniej temperaturze. Niby teorię mam przeczytaną, gorzej z moimi warunkami. Pomieszczenie mam na poddaszu w dodatku pokój pomalowany jest na żółto, łącznie z sufitem.
    Myślę, że odpowiednim rozwiązaniem mogą być soluxy blackback, ale jak te halogeny sensownie zamontować i jak rozmieścić w pokoju :/
    Wiem, że są lampy solux task, ale trochę to kosztuje, w dodatku rozumiem, że taka lampka to nada się bardziej do oświetlenia za monitorem.
    Pytanie dodatkowe, czy są może jakieś żarówki na normalny gwint które dają temp w okolicach tych 5000K ?
    Nie chciałbym się pakować w ogromne koszty, chciałbym tylko poprawić sobie warunki i oszczędzić oczy, bo teraz to jest tragedia...

  2. #2
    Rozmowny Awatar McSimus
    Dołączył
    12 2005
    Miasto
    Międzyrzec Podlaski / Wejherowo
    Posty
    562

    Domyślnie

    A nie myślisz nad przemalowaniem pokoju ?
    Kliknij, nic nie stracisz www.pajacyk.pl

  3. #3

    Domyślnie

    No właśnie tego się obawiałem...pokój był malowany ok roku temu, kto by wtedy myślał o obróbce zdjęć :/ Poza tym moje miejsce pracy może być mocno zróżnicowane więc myślę jednak, że skuszę się na jakieś lampy biurkowe z soluxem....chociaż sam nie wiem :/

  4. #4
    Rozmowny Awatar McSimus
    Dołączył
    12 2005
    Miasto
    Międzyrzec Podlaski / Wejherowo
    Posty
    562

    Domyślnie

    nie wiem, lampy to jedno a kolor ścian to drugie i o ile w przypadku robienia kilku fotek dla siebie nie ma to pewnie znaczenia o tyle przy spędzaniu kilku godzin przed monitorem ma moim zdaniem bardzo duże. tak samo jak i zaciemnienie pokoju podczas obróbki. sam nie mogłem za bardzo przemalować ścian więc przeniosłem sprzęt do innego pomieszczenia gdzie mam białe ściany
    Kliknij, nic nie stracisz www.pajacyk.pl

  5. #5

    Domyślnie

    Z wątku o monitorach:
    Cytat Zamieszczone przez fushiro Zobacz posta
    Jakiś czas temu napisałem na grupie post o treści:

    "Szukam lampy na biurko, ewentualnie wolno-stojącej, która obsługuje halogenowe żarówki dające temperaturę ok. 4700stopni Kelvina. Dość popularne są halogeny na mocowanie GU10, które niestety osiągają w porywach 2700st.K, czyli bardzo mało. Z kolei lampy które przyjmują halogeny typu MR16 są zazwyczaj bardzo drogie i mało dostępne.

    Czy ktoś zna dobry sklep, ewentualnie ciekawe lampy za które nie trzeba płacić setek funtów? Czy są inne rozwiązania?"


    ...na który nie dostałem żadnej odpowiedzi. Wiem że wiele osób ignoruje temat oświetlenia miejsca pracy, ale są też tacy, którzy szukają podobnych rozwiązań jak ja i do nich kieruję mój post - małą wskazówkę. Jednym z polecanych ostatnio rozwiązań są lampy Grafilite, które niestety też do tanich nie należą i nie są zbyt poręczne do oświetlania ścian. Całe szczęście udało mi się ostatnio trafić na produkt spełniający wszystkie moje oczekiwania. Wygodna do ustawiania i kierunkowania lampa na biurko z transformatorem, która bierze świetlówki G23 - takie jak dedykowane do Grafilite (pasuje, tylko jest przykrótkawa). Jedyne do czego mogę się przyczepić, to to że nie jest czarna Cena - połowa tego co musimy zapłacić za Grafilite.

    Modelcraft task lamp, WB - auto, lampa to jedyne światło w pomieszczeniu.

    Głowica da się giąć w trzech płaszczyznach w dowolnym kierunku, światło tak białe, że wzrok musi się chwilę przyzwyczajać a w pochmurny dzień widać różnicę na korzyść lampy. Konstrukcja dobrze odciążona i w miarę wytrzymała. Podobne lampy są sprzedawane przez różnych dystrybutorów, wszystkie wzory wyglądają jakby były tłuczone w jednej chińskiej fabryce. Polecam szukać w sklepach modelarskich i z akcesoriami do zaawansowanego makijażu, lub wyspecjalizowanym hobby ("task lamp"). Dostępne są również podobne lampy o trzech świetlówkach jak "Triple Tube Pro Task Lamp". Na konkretne pytania chętnie odpowiem.
    Do halogenów Solux musisz kupić dedykowaną lampę, lub przerobić mocowanie i wpiąć odpowiedni transformator.
    Pozdrawiam
    Janusz

  6. #6

    Domyślnie

    Wielkie dzięki fushiro, muszę poszukać czegoś takiego w Polsce

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nickt Zobacz posta
    Wielkie dzięki fushiro, muszę poszukać czegoś takiego w Polsce
    ja swoją lampę o podobnej konstrukcji kupiłem kiedyś (a będzie niestety już z 4 lata temu) w OBI lub NOMI - nie pamiętam dokładnie bo w moim mieście są niedaleko siebie. Więc w PL - da się - tylko trzeba poszukać. Inną kwestią jest dobór żarówki / świetlówki. Np. moja świetlówka jest za "ciepła" i przy obróbce foto nie włączam tego światła tylko górne.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Polsar74 Zobacz posta
    Inną kwestią jest dobór żarówki / świetlówki. Np. moja świetlówka jest za "ciepła" i przy obróbce foto nie włączam tego światła tylko górne.
    W takim razie to nie może być podobna lampa. Świetlówka jest dostarczana w zestawie i zależnie od wersji lampy jest zbliżona temperaturą barwową do 5000 / 5600'K

    P.S. Znajoma powiedziała mi właśnie że miała taką samą lampę w swoim salonie kosmetycznym w Polsce.
    Ostatnio edytowane przez fushiro ; 07-11-2010 o 21:42 Powód: post scriptum
    Pozdrawiam
    Janusz

  9. #9

    Domyślnie

    Ciekawe czy nadałoby się takie coś. Wadą tej żarówki są spore rozmiary i znaczna moc. Jednak w większych pomieszczeniach, skierowana na sufit mogłaby się nadać. Też właśnie szukam czegoś odpowiedniego do oświetlenia.
    Pozdrawiam Tadeusz.
    FB

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez T&T Zobacz posta
    Ciekawe czy nadałoby się takie coś.
    Jestem ciekaw jaki ma ta świetlówa RA .

Strona 1 z 39 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •