Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Wymiana gąbki

  1. #1

    Domyślnie Wymiana gąbki

    Witam.
    Chciałbym się dowiedzieć, jak samemu wymienić gąbeczkę amortyzującą lustro. Nabyłem ostatnio Nikona FE i wszelkie w nim gąbki zamieniły się w czarną pastę. Pewnie można by to załatwić w serwisie, ale wolałbym sam to zrobić Czy jest to prosta czynność i jakich materiałów użyć ?

  2. #2

    Domyślnie

    Skalpel, linijka, odpowiednia podkładka pod myszkę jako surowiec, klej do butów Pattex. Just do it
    C5050Z i jakieś APS-C...

  3. #3

    Domyślnie

    O. To jak już nabierzezs wprawy -- daj znać, w moim FE też wymienisz
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  4. #4
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Księżyc
    Posty
    578

    Domyślnie

    Ja stosuję taką miękką gąbeczkę, której używa się do pakowania, zabezpieczania części komputerowych - płyt głównych czy kart grafiki. No i do tego tak jak pisał MiQ, skalpel (nożyczki) i klej, jakiś stosunkowo gęsty.

  5. #5

    Domyślnie

    Czym usuwacie starą gąbkę i klej po niej? Cholerstwo klejące strasznie jest. Mam 2 body do takiego zabiegu. enthropia piszesz się do pomocy??

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slawczyk Zobacz posta
    Czym usuwacie starą gąbkę i klej po niej? Cholerstwo klejące strasznie jest. Mam 2 body do takiego zabiegu. enthropia piszesz się do pomocy??
    Denaturat/paliwko do zapalniczek/nafta. Schodzi bardzo ładnie.
    Właśnie jestem po wymianie amortyzatora lustra. Użyłem starej podkładki pod mysz i cyjanopanu do połączeń elastycznych. Banał. Trzeba tylko uważać na matówkę podczas całej operacji.
    Teraz zabieram się za uszczelnienie komory filmu. Znajomy podsunął mi pomysł, że świetnie nadaje się do tego włóczka. (edit : slawczyk, czy to nie przypadkiem Ty ? )
    Przy okazji : znalazłem ciekawą stronkę z instrukcjami jak takie uszczelki wymienić w różnych modelach aparatów --> Link.
    Ostatnio edytowane przez Vincente ; 17-11-2010 o 02:19

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vincente Zobacz posta
    Znajomy podsunął mi pomysł, że świetnie nadaje się do tego włóczka.
    Mnie kolega sprzedał patent, że kiedyś takie uszczelki robiło się z aksamitnych wstążek ciętych odpowiednio wąsko.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •