Close

Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Vista i problemy, problemy, problemy...

    Witam, ostatnio Vista zaczęła mi nawalać (nie uruchamiał się praktycznie żaden program, wyświetlało taki sam błąd: "Nie można uruchomić aplikacji ponieważ jej konfiguracja równoczesna jest niewłaściwa"), wczoraj wziąłem od kumpla płytkę z tą samą wersją Visty (Home Premium) ale oryginalną od M$ (ja mam od HP, po instalacji zabiera około 70 GB dysku), wpisałem kod, zainstalowałem system, po niej Avasta, całą noc i dzień się instalowały aktualizacje, pobrałem wszystkie sterowniki (nie było sterowników do około 20 urządzeń), znowu dwie godziny instalowałem aktualizacje, później jeszcze jakaś aktualizacja, następnie Design Premium CS5, Lightroom, Acrobat, coś do filmów (VLC - najlepszy odtwarzacz chyba), inne duperele, podłączyłem dysk (E-Sata) i zawiecha... wyłączam komputer, trwa to dwie godziny, włącza się jedyne pół godziny (nie przeraża mnie to, przyzwyczaiłem się do tego a jak nie używam komercyjnego softu (Photoshop itp) to mam Linuksa), nie działają dyski zewnętrzne (ani e-sata ani USB), pendrive, działają inne urządzenia na USB. 15 minut temu zainstalowałem Ubuntu (musiałem je usunąć bo Vista nie chciała się zainstalować obok, nie wiem czemu, pisało, że nie ma partycji systemowej czy coś takiego), tutaj wszystko działa bez instalacji czegokolwiek... no poza Photoshopem.

    Photoshop dobrze chodzi, nie zawiesza się, śmiga szybko...

    W Viście menedżer urządzeń się zawiesza gdy tylko spróbuję go włączyć. Nie mam pojęcia co zrobić, dwa dni się męczyłem i nic nie działa, przeraża mnie to bo za Vistę płaciłem 500 złotych a w darmowym Ubuntu wszystko mi działało po 15 minutach od rozpoczęcia instalacji ale tak jak wyżej, brak Photoshopa.

    Ponownie instalować Vistę, kupić Seven, zbierać na Maca czy czekać na Photoshopa na Linuksa i męczyć się dalej?
    D800 || D810
    Samyang 14 F2.8 || Sigma 24-35 F2 || Sigma 85 1.4 A || Tamron 70-200 F2.8 G2
    https://wedd.photo/

  2. #2

    Domyślnie

    Masz legalna Viste, zainstaluj pozadnie od poczatku Viste Home premium, najlepiej z twojej oryginalnej plyty. Nie wierze ze instalka windowska postawionego prawidlowo ma 70gb. Moim zdaniem nadpisala sie Vista drugi raz bez formatowania dysku, zrob format i postaw system od nowa. Co do Linucha....coz nie ma co gadac ii nie ma co porownywac, Microshit jest monopolista i na ten temat juz wiele powiedziano Co do Visty i postawienia jej po ubuntu.....o ile sie nie myle to namieszales cos z partycjami podczas instalacji linucha, linuch uzywa innego formatu plikow.....dlatego winda nie widziala partycji systemowej.
    Vista po SP2 byla juz bardzo wygodnym i dobrym systemem, zainstaluj na czysto a potem podziel dysk i sformatuj sobie partycje pod linuxa
    Co do sterownikow, uwierz mi, na xp bys sie zaplakal

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •