Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Użytkowanie filtrów ?

    Witam serdecznie,

    Mam pytanie, czy wybór, na dobry początek, tego filtra szarego ograniczającego ilość światła będzie dobrym rozwiązaniem ? Czy są to, dobrej jakości filtry szare ND ? Może są lepsze, godne polecenia filtry w podobnej cenie ? Jaką gęstość wybrać ?

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez damian.dab85 ; 24-10-2010 o 20:20

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez damian.dab85 Zobacz posta
    Witam serdecznie,

    Mam pytanie, czy wybór, na dobry początek, tego filtra szarego ograniczającego ilość światła będzie dobrym rozwiązaniem ? Czy są to, dobrej jakości filtry szare ND ? Może są lepsze, godne polecenia filtry w podobnej cenie ? Jaką gęstość wybrać ?

    Pozdrawiam.
    A do czego potrzebujesz ograniczenia ilości światła? Mi to z reguły światła brakuje

    Pełny szary to dość konkretne i wyrafinowane zastosowania. Proponowałbym raczej polar, który prócz kradzieży 1.5-2EV daje Ci inne korzyści. Albo szary, ale połówkowy.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  3. #3

    Domyślnie

    Poczytałem, co nie co, że można fajne efekty uzyskać Może nie koniecznie pełną gęstość ? Ciężko mi się zdecydować ;/

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez damian.dab85 Zobacz posta
    Poczytałem, co nie co, że można fajne efekty uzyskać Może nie koniecznie pełną gęstość ? Ciężko mi się zdecydować ;/
    O jakie efekty Ci chodzi? Ja tam nic o tym nie wiem... Wedle mojej wiedzy, filtr pełny szary przesuwa Ci punkt właściwej ekspozycji o zadeklarowaną liczbę EV - czyli pozwala Ci przede wszystkim użyć tak krótkich czasów naświetlania, które są problemem dla Twojego aparatu. Można oczywiście wykorzystać go w inny sposób, np. do długich naświetleń (celem np. rozmazania świateł pojazdów) przy szeroko otwartej przysłonie. Typowe więc zastosowania są rzadkie.

    Jeżeli to ma być pierwszy Twój filtr, gorąco polecam polar lub połówkę ND. Gros użytkowników cyfrowych aparatów w ogóle nie potrzebuje nic innego - resztę swobodnie rekompensuje postprocess.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  5. #5

    Domyślnie

    A po co ci on? Jest malo uzyteczny. Rozmazana woda cie tak pociaga? Filtry kupuje sie pod konkretne zastosowanie. Czesciej przydaje sie polar lub polowka, jesli juz przy widoczkach jestesmy.
    Polar tez 'kradnie' swiatlo, ale nieco mniej.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •