Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37
  1. #1

    Domyślnie Prezentacja "HD" bez blu-ray.

    Witam!
    Jak w temacie, da się? O co mi biega, już tłumaczę. Robię prezentację za pomocą PSG, format docelowy DVD + .exe w wyższej rozdzielczości. I do nie dawna to wystarczało. DVD na kineskopie było akceptowalne, a na kompie szło nieźle w powiedzmy HD. Niestety dziś ludziska kineskopy pozamieniały na fullhd w wielkości stadionu, a odtwarzacz dvd został z ubiegłej epoki. Efekt, prezentacja z dvd na telewizorni fullhd przedstawia obraz nędzy i rozpaczy. Pliku .exe telepaczydło nie kuma, więc opcja są dwie: a) duże telepaczydło z mizerną jakością. b) komp z dobrą jakością, ale na małym w porównaniu z telepaczydłem ekranie.
    Tak wiem że można współczesne telewizory podpiąć pod kompa i teoretycznie problem jest rozwiązany, jednak nie za bardzo uśmiecha mi się jeszcze bieganie po ludziach i konfigurowanie ich systemów multimedialnych.
    Więc szukam świętego grala, jak zapodać HD na telewizor bez blu-rey i kompa.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  2. #2

    Domyślnie

    A może po prostu robić prezentacje w rozdzielczości FullHD?
    Chociaż to by było za proste i na pewno na to wpadłeś i coś jest nie tak
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mateo912 Zobacz posta
    A może po prostu robić prezentacje w rozdzielczości FullHD?
    Chociaż to by było za proste i na pewno na to wpadłeś i coś jest nie tak
    O to właśnie biega, jak by widziała to telewizornia bez kompa?
    Materiał wyrzeźbiony w PSG by był w HD mogę zrobić w formie obrazu BR (i dalej zima, bo nie mam na czym go wypalić. A gdybym miał to odbiorca nie ma na czym odtworzyć), pliku .exe (tego telewizornia nie obsłuży), pliku mpeg. I tu teoretycznie by wszystko pasiło. Problem w tym że w mpeg mogę zdjełać jeden pokaz, a ja chcę ich kilka z ładnym menu.
    Jedyne co mi przychodzi do głowy do konwersja obrazu BR na plik .mkv Jednak nie wiem czy się da, a jeśli tak to czym?
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  4. #4

    Domyślnie

    podejrzewam że jeśli nagrasz w rozdziałce fullHD to telewizor będzie wyświetlał tak jak jest, bez interpolacji +/-
    a nie możesz w ustawieniach mpeg zwiększyć rozdzielczość pliku wyjściowego?

    Edit:
    Ściągnąłem triala PSG i w "create output" możesz wybrać "video file" i tam wybrać np HD.
    Próbowałeś?
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mateo912 Zobacz posta

    Edit:
    Ściągnąłem triala PSG i w "create output" możesz wybrać "video file" i tam wybrać np HD.
    Próbowałeś?
    To daj tam choć dwie prezentacje i menu do tego.
    Z jedną sztuką nie ma problemu, działa, sprawdzone.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  6. #6

    Domyślnie

    A zastanawiałeś się nad zakupem jakiegoś playera HD? Robisz plik mkv, nagrywasz na pendriva lub na dysk 2,5", podpinasz do TV i masz full hd.

    Ja mam WD TV HD i sprawuje się rewelacyjnie, chociaż może lepiej dla Ciebie, żebyś miał coś z wbudowanym dyskiem?
    http://www.ceneo.pl/4537092

    Coś na pewno wybierzesz:
    http://www.ceneo.pl/Odtwarzacze_multimedialne
    Ostatnio edytowane przez KS ; 18-10-2010 o 08:00
    D200 plus graty...

  7. #7

    Domyślnie

    zasadniczo, kazde urzadzenie z zainstalowanym serwerem DLNA (o ile TV jest kompatybilne, ale watpie zeby nie)
    powinno byc odczytywalne przez telewizor. wiec to moze byc rowniez dysk NAS - ja mam taki, i to juz ma wlasnie
    taka funkcje:
    http://allegro.pl/obudowa-sieciowa-h...261629651.html
    podejrzewam, ze da sie taniej.

    plus takiego dysku - nagrywasz zdjecia jako 100% jakosci JPEG-i i telewizor je odczytuje przegladarka do zdjec,
    wiec oszczedzasz i czas i miejsce, a poza tym nie masz straty na jakosci przez kompresje filmowa.
    tak ze ogladajac ekran z 1 m fotki kopia po jajkach szczegolami.


    co do jakosci... bez jaj... siedzac 2,5 metra od ekranu 40" ja nie widze wielkiej roznicy miedzy BD a DVD, przynajmniej
    w zakresie szczegolow obrazu. z 1,5 metra bezdyskusyjnie, ale to nie jest normalna odleglosc do ogladania FullHD*



    * - z wyjatkiem onanistow pikselowych, ale na tych nie ma mocy
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 18-10-2010 o 10:19

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KS Zobacz posta
    A zastanawiałeś się nad zakupem jakiegoś playera HD? Robisz plik mkv, nagrywasz na pendriva lub na dysk 2,5", podpinasz do TV i masz full hd.

    Ja mam WD TV HD i sprawuje się rewelacyjnie, chociaż może lepiej dla Ciebie, żebyś miał coś z wbudowanym dyskiem?
    http://www.ceneo.pl/4537092

    Coś na pewno wybierzesz:
    http://www.ceneo.pl/Odtwarzacze_multimedialne
    I każdemu, komu zrobię sildeshow mam też plajera nabyć?
    U siebie już ten problem rozwiązałem.
    Ja chcę puścić materiał w możliwe najlepszej jakości, gdziekolwiek jest dostęp do TV+DVD.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szymony Zobacz posta
    Ja chcę puścić materiał w możliwe najlepszej jakości, gdziekolwiek jest dostęp do TV+DVD.

    no to jakości DVD nie przeskoczysz...

    ostatnio na weselu rozmawiałem o tym z kamerunem...
    no i właśnie on opowiadał o tym problemie...
    telewizor full hd to ma każdy, blue ray to z reguły nie wiedzą co to jest...
    no i sprawę rozwiązał ponoc tak, że mówi jak kupicie BR to wam zrobię prezentację BR
    i jak na razie ma spokój....
    a wypalarkę BR nabyc w sumie i tak trzeba
    maniak ciemniowy minoltowy
    ucyfrowiony przy użyciu D300, dopieszczony przy użyciu D500
    trochę lotniczych pstryków na www.waldemarkowalski.pl
    spotter.pl

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta

    co do jakosci... bez jaj... siedzac 2,5 metra od ekranu 40" ja nie widze wielkiej roznicy miedzy BD a DVD, przynajmniej
    w zakresie szczegolow obrazu. z 1,5 metra bezdyskusyjnie, ale to nie jest normalna odleglosc do ogladania FullHD*
    Nie wiem czy jest różnica w takim układzie między BD a DVD, bo nie mam BD. Rożnica między sygnałem tv SD, a DVD jest i to spora.
    Fakt DVD podłączone euro i bez upscalingu, ale właśnie tak niestety jest jeszcze w większości przypadków.

    Dobra zapytam inaczej. Czy jest możliwość konwersji obrazy BD na .mkv?

    PS. 1080p przez DLNA idzie u ciebie płynnie, bo u mnie niestety nie. 1080i jeszcze daje radę, ale 1080p już się tnie.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •