Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37
  1. #31

    Domyślnie

    akustyk - masz bardzo dużo racji (tak teoretycznej jak i praktycznej) w tym co piszesz.
    Tyle tylko, że można łatwo podać (znów z życia wzięte) kontrprzykłady na to, jak urządzenie embedded rozwiązały i uprościły życie. Ja mam takich sporo. Począwszy od routerów, przebrnąwszy przez inne sieciowe potworki (loadbalancery/shapery/firewalle) aż po rozwiązania multimedialne (tv cyfrowa, dekodery itp.)

    Konstruując rozwiązania oparte na otwartych, bazujących na urządzeniach dość "ogólnego" zastosowania - czyli komputerach, większych bądź mniejszych, mamy bez wątpienia większą elastyczność rozwiązania. Tyle tylko, że często trzeb się sporo napracować, żeby to ze sobą zestawić, skonfigurować, "dogadać". Niestety soft, szczególnie opensource, pozostawia często wiele do życzenia względem jakości/funkcjonalności. Piszę "niestety", bo wychowałęm się w świecie opensource i sam niejedno napisałem...

    Przy podejściu infrastruktury opartej na urządzeniach embedded trzeba o wiele większą uwagę przyłożyć do sprawdzenia na wstępie możliwości urządzeń. I wybrać takie, które są ze sobą kompatybilne. A to często - jak sam piszesz - zależy od widzimisię producenta. Standard standardem (choćby wspomniane DLNA), a implementacja często nie współgra. I to jest fakt. Natomiast możliwym jest takie dobranie urządzeń, by ze sobą się dogadywały, w szczególności w interesującym nas zakresie. To jest oczywiście trudniejsze, jeśli nie kompletujemy całości infrastruktury od razu, tylko po kawałkach, w odstępach czasowych. Niestety świat się zmienia strasznie szybko i często to, co było kompatybilne wczoraj - dziś, na nowym modelu już nie jest.
    Jednak to podejście ogranicza później czas na utrzymanie infrastruktury i jej konfigurację. Urządzenie robi co ma robić, stoi podpięte do prądu - i tyle. Nie martwimy się o to. A przy zwykłych OS'ach typu Linux/Windows zawsze jest się o co martwić.
    Sytuacja zmienia się z pojawianiem się OSów typu Android. Czyli takie embedded ale z założenia o znacznie większej elastyczności. I to może być ciekawa droga, ale póki co - jeszcze jest za wsześnie. Do wyboru jest w zasadzie wyłącznie android (który jako własność googla budzi u mnie sporo obaw) lub rozwiązania było nie było zamknięte. BadaOS samsunga, IOS apple, maemo, jeszcze w powijakach.

    Tak czy siak - wszystko to wygląda pięknie w folderach reklamowych i na billboardach. W praktyce już nie jest tak rózowo (jak wiemy). I z tego powodu cenię rozwiązania sprawdzonych firm, typu np. apple czy sony. Oni w obrębie swojego sprzętu mają zachowaną sporą kompatybilność, co jest mega-wygodne w praktyce. Niestety często jest tak, że albo są bardzo drodzy, albo nie mają w swojej ofercie takiego urządzenia, jakie jest nam potrzebne. I wtedy zaczynają się schody.
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  2. #32

    Domyślnie

    Ja si? czasem zastanawiam po co tak na sile sobie zycie utrudniac? No chyba ?e komp w innym pokoju ni? TV. Wtedy owszem, sam bym kombinowal. Ale zauwazylem ?e czasami kombinuja te? Ci ktorzy maja i TV i PC w tym samym pomieszczeniu. A wtedy to ja kompletnie sensu takiej kombinatoryki nie kumam. U mnie na szczescie bedzie komp w tym samym pokoju co TV. Kabelki drogie sa. I problemow 0

  3. #33

    Domyślnie

    Nawet w takim przypadku jaki Strusiu opisujesz - "kombinowanie" ma sens.
    Wyobraźmy sobie taką sytuację, hipotetyczna zupełnie, że są na świecie ludzie, którzy chcąc oglądnąć film na telewizorze nie będą w tym celu uruchamiać komputera?!

    I woleliby, leżąc na kanapie, unieść pilot, wcisnąć czerwony guzik, następnie kliknąć "play" i ... już.
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  4. #34

  5. #35

    Domyślnie

    cholera normalnie juz do wywrotowcow naleze
    "...nie ma ludzi normalnych, sa tylko nieprzebadani..."

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez messer Zobacz posta
    Konstruując rozwiązania oparte na otwartych, bazujących na urządzeniach dość "ogólnego" zastosowania - czyli komputerach, większych bądź mniejszych, mamy bez wątpienia większą elastyczność rozwiązania. Tyle tylko, że często trzeb się sporo napracować, żeby to ze sobą zestawić, skonfigurować, "dogadać". Niestety soft, szczególnie opensource, pozostawia często wiele do życzenia względem jakości/funkcjonalności. Piszę "niestety", bo wychowałęm się w świecie opensource i sam niejedno napisałem...
    no niestety, jest tak jak piszesz. rozchodzi sie jednak o to, zeby te zalety nie przyslonily nam wad

    Cytat Zamieszczone przez messer Zobacz posta
    Przy podejściu infrastruktury opartej na urządzeniach embedded trzeba o wiele większą uwagę przyłożyć do sprawdzenia na wstępie możliwości urządzeń. I wybrać takie, które są ze sobą kompatybilne.
    mnie juz kilka razy braki wyszly nie przed zakupem (bo ten tez mam z reguly obcykany - zanim wydam kase, to 10 razy sprawdzam, czy optymalnie, no... ) a juz po. i niestety to jest ta wada, ktora nie przyslania zalet...

    Cytat Zamieszczone przez messer Zobacz posta
    Niestety świat się zmienia strasznie szybko i często to, co było kompatybilne wczoraj - dziś, na nowym modelu już nie jest.
    no wlasnie glownie to jest IMHO podstawowy problem. te technologie sa raczkujace i producenci generalnie nie wysilaja sie, zeby dojsc od razu do ladu. te rzeczy o ktorych pisalem (chec odtwarzania sobie filmow czy muzyki z dysku sieciowego) to jeszcze zbyt niszowa sprawa, zeby to mialo szanse trafic w postaci przemyslanej i sensownie dzialajacej pod strzechy i trzeba niestety "rzezbic w g*nie".

    przy dojrzalych technologiach i sprawdzonych rozwiazaniach to embedden zdecydowanie jest lepsze. ale przy takich raczkujacych... wole wejsc w jakis standardowy system operacyjny, dajacy mozliwosc wyboru software'u zamiast oczekiwania na laskawy upgrade firmware'u.

    Cytat Zamieszczone przez messer Zobacz posta
    Tak czy siak - wszystko to wygląda pięknie w folderach reklamowych i na billboardach. W praktyce już nie jest tak rózowo (jak wiemy). I z tego powodu cenię rozwiązania sprawdzonych firm, typu np. apple czy sony. Oni w obrębie swojego sprzętu mają zachowaną sporą kompatybilność, co jest mega-wygodne w praktyce. Niestety często jest tak, że albo są bardzo drodzy, albo nie mają w swojej ofercie takiego urządzenia, jakie jest nam potrzebne. I wtedy zaczynają się schody.
    a ja wlasnie ww. Apple'a czy Sony unikam jak ognia. bo to sa firmy, ktore za mnie decyduja czego chce i jak to mam zamiar zrobic i nie pozwalaja w swobodny sposob zmienic rozwiazan. dla mnie zwlaszcza Apple to sa cwaniaki, ktore wiaza uzytkownika z wlasnymi rozwiazaniami generycznymi i nie daja mozliwosci stosowania rozwiazan indywidualnych. a niestety w praktyce az nazbyt czesto okazuje sie, ze samymi generycznymi nie zrobie tego co chce.


    poki co pozostaje przy embedded w systemach sprawdzonych (router, telefon komorkowy, ...), natomiast w technologiach raczkujacych wole mozliwie najwieksza swobode konfigurowalnosci. mam po dziurki w nosie tego, ze czegos sie "nie da", "nie mozna", "nie zostalo przewidziane" tylko z tej przyczyny, ze producent chce sprzedac nowe wersje urzadzen i nie przyklada sie do firmware starszych. rozumiem powody takiego producenta, ale nie jestem cholerna skarbonka, ktora bedzie co pol roku biegac do sklepu i zostawiac kilkadziesiat badz kilkaset Euro za sama tylko przyjemnosc rozszerzenia funkcjonalnosci...
    jak te technologie dojrzeja i beda mialy rece i nogi - z przyjemnoscia sobie kupie embedded. dla tych zalet, ktore wtedy juz przykryja nam wady

  7. #37

    Domyślnie

    Wszyskto fajnie.
    Dziś otworzyłem paczkę z Patriot Box Office i donglem Wireless w standardzie 'n'.
    Uruchomiłem, połączyłem się z biurowym wifi, przeglądnąłęm zawartość sieciowego NAS'a (do którego dostęp jest autoryzowany), obejrzeałem kilka .ts'ów (streamowane po sieci). Kolejno obejrzałem slide show z .tiffów oraz początek jakiegoś DivX.
    Następnie skopiowałem nieco kontentu na wtyknięty w Patriota Pendrive USB i odtworzyłem sobie z tego USB, dla porównania. Płynność taka sama, jak po wifi.

    Cóż. Czego chciec więcej? Niczego. Urządzenie doskonałe do tego, do czego go potrzebuję. Hawk!

    PS.
    Dodam tylko, że wszystkie powyższe czynności wykonałem pilotem
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •