Close

Strona 1847 z 1847 PierwszyPierwszy ... 8471347174717971837184518461847
Pokaż wyniki od 18 461 do 18 467 z 18467
  1. #18461

    Domyślnie

    Bo ciężarówki to inna bajka. Mówisz opona, myślisz truck, a są też inne przypadki.

  2. #18462

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    15 tys zł, prawie 10 tys więcej od KIA no ale klasa auta jakby zupełnie inna
    Słusznie, to zupełnie coś innego. Różnica jest taka, że na wymagającym rynku amerykańskim KIA razem z Hyundai'em przoduje w sprzedaży samochodów któryś tam rok z rzędu, natomiast Renault sprzedał w USA - ile? Zero.
    Ale jak tam chcesz...

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Bo ciężarówki to inna bajka.
    Jaasne, wystrzały w ciężarówkach się nie liczą, bo akurat przeżyłem wystrzał przy dwustu...

  3. #18463

    Domyślnie

    Czemu się nie liczą? Ja tak nie napisałem. Moim zdaniem kapcie w ciężarówkach są bardziej niebezpieczne, choć zależy która opona. Na bliźniakach czasem opona się rozsypuje na kawałki a kierowca jedzie dalej jakby nigdy nic. Ostatnio widziałem taką akcję w Afryce. Kawały gumy fruwały po jezdni a koleś nawet nie zwolnił, przy czym tam jest jedyna właściwa prędkość na drodze, czyli ile fabryka dała.

    Zwykły kapeć przy 100 km/h może być przyczyną wypadku, przy 200 może się nic nie stać. Kwestia splotu okoliczności, szczęścia bądź pecha.

  4. #18464
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Mi raczej opona nie wystrzeli. Mam nowe kapcie Michelin homologowane do 300km/h. A auto ma 95KM.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  5. #18465

    Domyślnie

    Arkana i captur bardo fajne samochody - arkana ma zauważalnie większy bagażnik. Sylwetka bardziej opływowa.
    Co do przepisowej jazdy z max dopuszczalna prędkością na polskich autostradach, to nadal podtrzymuje że zazdroszczę dróg gdzie jest sens tak się rozpędza. W moim rejonie nie ma takich prawie - jedynie S3 z Wrocławia na północ jest najczęściej na tyle pusta że można bez częstego hamowania pociskach z max dopuszczalna. Na pozostałych drogach nie ważne czy jedziesz 110 czy starasz się jechać 140-150, średnia będzie nie większą niż 90-100km/h, ale jak trasa dłuższą to przy dynamicznej jeździe będzie gorzej - bo dojdzie czas na tankowanie (najdroższego w kraj paliwa -autostradowego). Może na wschodzie jest bardziej pusto na drogach ?
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  6. #18466

    Domyślnie

    Pamiętacie jak w 2016 wystrzeliła opona w prezydenckiej limuzynie? Było to przy prędkości 170km/h. Okazało się, że trzy opony były uszkodzone przez długotrwałą eksploatację przy zbyt niskim ciśnieniu, co doprowadzało do jej przegrzewania się i w efekcie rozwarstwiania. Wystarczy więc przez długi czas ignorować ostrzeżenia o niskim ciśnieniu opon na desce rozdzielczej.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  7. #18467

    Domyślnie

    Mnie raz strzeliła opona. Dawno temu miałem szwedzkie zimówki, jedne z pierwszych takich opon jakie były u nas do kupienia. Strasznie miękkie, po suchym asfalcie jeździło się na nich fatalnie, auto "pływało". Natomiast prawdziwą zimą były rewelacyjne, można było jeździć po kopnym śniegu. Ale do rzeczy. Miałem jakiś ubytek powietrza, w każdym razie tak mi się wydawało. Podjechałem na stację benzynową, pompuję, pompuję a manometr pokazuje wciąż tę samą wartość mniej więcej. Coś jest nie tak, wsiadłem do auta i chciałem podjechać na inną stację sprawdzić jeszcze raz ciśnienie, ale po paru km opona strzeliła. Prawdopodobnie za mocno ją dopompowałem, ale fakt, że guma była specyficzna.

Strona 1847 z 1847 PierwszyPierwszy ... 8471347174717971837184518461847

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •