Close

Strona 1241 z 1821 PierwszyPierwszy ... 241741114111911231123912401241124212431251129113411741 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 12 401 do 12 410 z 18202
  1. #12401

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta

    P.s O co my sie wogole tu spieramy. Przeciez samochodow i motocykli nie bedzie.
    Beda autoloty i motoloty jak w Powrocie do Przyszlosci
    Prawie pół wieku temu pisaliśmy w szkole o Polsce roku dwutysięcznego. Pod każdym domem stał taki autolot.... Zaraz minie druga dekada od tej magicznej daty, a diesle dalej kopcą.
    LED ZEPPELIN

  2. #12402

    Domyślnie

    Polecam wieczorem sie pobawic z piwkiem w reku, tak coby sobie popuscic wodze fantazji i sie odprezyc
    Konfigurator mercedesa.
    https://www.mercedes-benz.pl/content...figurator.html

    Sobie pyknalem wypasionego Maybacha z silnikiem V12 za ponad 1 milion.
    A co, nie stac mnie
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  3. #12403

    Domyślnie

    Niektórzy dostają takie fury od bezdomnych

  4. #12404

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Polecam wieczorem sie pobawic z piwkiem w reku, tak coby sobie popuscic wodze fantazji i sie odprezyc
    Konfigurator mercedesa.
    https://www.mercedes-benz.pl/content...figurator.html

    Sobie pyknalem wypasionego Maybacha z silnikiem V12 za ponad 1 milion.
    A co, nie stac mnie
    ja jestem biedniejszy i zrobiłem ciut poniżej banki. I go jeszcze w raty wpakowałem. 39tys miesięcznie

  5. #12405

    Domyślnie Mam pytanie a propo klimatyzacji. Kosztow, itp

    Jak tam koledzy, nabijaliscie juz klime w tym sezonie? Wszedzie strasza kosmicznymi podwyzkami cen czynnika chlodzacego a co za tym idzie uslugi.
    Wszystko przez ten nowy czynnik, ktory jest sakramencko drogi. I ktos wymyslil, ze stary powinien zrownac sie mniej wiecej z tym nowszym cena.
    Do tej pory stary czynnik zdrozal juz kilkunastokrotnie.

    Tak ogolnie o tym tutaj;
    https://www.youtube.com/watch?v=9VRcOleAJYI

    No strach jechac na nabicie klimy w tym sezonie

    Poprzednio od kilku lat, tam gdzie robie to bylo tak;
    200zl - obsluga klimatyzacji
    80zl - ozonowanie/odgrzybianie
    85zl- filtr kabinowy.
    Czyli lacznie 365zl
    Ale co roku, przez miesiac robili promocje i bylo wszystko za 200zl.
    Cos czuje, ze teraz promocja przekroczy podstawowa cene....

    Mam samochod z 2007r, czyli starszy czynnik, mozna powiedziec ze na klimie od wiosny do jesieni jezdze non-stop. Dotychczas bylo robione co rok.
    Myslicie ze mozna by przejsc na system co 2 lata?
    Albo darowac sobie ozonowanie i wymiane filtra kabinowego-jak go ostatnio wyjmowali to wygladal jak nowka sztuka.
    To moze samo dobicie co rok a reszta co 2 lata...

    Ogolnie jak wy praktykujecie pod wzgledem czestotliwosci obslugi klimy i ile placiliscie w tym roku, jesli juz robiliscie?
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  6. #12406

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta

    Ogolnie jak wy praktykujecie pod wzgledem czestotliwosci obslugi klimy i ile placiliscie w tym roku, jesli juz robiliscie?
    Można co dwa lata jeśli robisz rocznie 10-15 tys km to bez stresu. Szukaj tez w ASO akcji promocyjnych. Samochód nie stary masz, a ja np w ASO kompletna obsługa klimy za 99zł robiłem. Wszystkie potrzebne czynności, olej w kompresorze, czynnik chłodniczy, sprawdzanie szczelności, odgrzybianie za 99 zł plus 69 zł filtr węglowy kabinowy wymiana, ale to nie było przymusu na ten filtr. Co dwa lata go zmieniam. Klima w moim Focusie nie była nabijana 6 lat przez poprzedniego właściciela, więc można i tak Czynnika starego było 3/4 tego co nominalnie być powinno. Klima działała wydajnie. Teraz po nabiciu na full działa tak samo tylko smród jakiś w kabinie od tego ozonowania był.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  7. #12407
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Filtry i ozonowanie robię zawsze na wiosnę. Czynnik dobijałem ostatnio z pięć lat temu i nie mam powodów sugerujących sprawdzenie jego stanu.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  8. #12408

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Można co dwa lata jeśli robisz rocznie 10-15 tys km to bez stresu.(......)
    Dokladnie mieszcze sie w tym przedziale przebiegu.
    Tylko jak pisalem, uzywam klimy w zasadzie caly czas w okresie kwiecien-pazdziernik, czyli 7 miesiecy.
    Ofc mniej lub bardziej intensywnie.

    Samochod to Mazda 6 z 2007r. I powiedzmy, ze robie w nim wszystko w takim znanym serwisie gdzie tylko Mazdy robia. I wlasnie tam co roku robia na miesiac promocje na klime.

    Czyli co, jezdzic w opor na klimie i co 2 lata serwisowac?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Rafał_Sz Zobacz posta
    Filtry i ozonowanie robię zawsze na wiosnę. Czynnik dobijałem ostatnio z pięć lat temu i nie mam powodów sugerujących sprawdzenie jego stanu.
    No ale podobno jak jest malo czynnika to kompresor ma gorsze smarowanie...
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  9. #12409
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta


    No ale podobno jak jest malo czynnika to kompresor ma gorsze smarowanie...
    W moim aucie jest czujnik ciśnienia czynnika. Jeśli jest za niskie, to po podpięciu kompa wyskakuje błąd lub drze mordę komp pokładowy zgłaszając usterkę klimatyzacji. Podobnie dzieje się jak ciśnienie jest za wysokie - np. jak padnie wentylator chłodnicy klimy.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  10. #12410

    Domyślnie

    też serwisuję klimę co dwa lata, ubytek gazu mam niewielki , ozonuję co rok (ale mam własne urządzenie) filtr wymieniam co dwa lata (przy czym roku przedmuchuję włącznie z kanałami) przebiegi podobne
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

Strona 1241 z 1821 PierwszyPierwszy ... 241741114111911231123912401241124212431251129113411741 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •