Close

Strona 1252 z 1842 PierwszyPierwszy ... 252752115212021242125012511252125312541262130213521752 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 12 511 do 12 520 z 18417
  1. #12511

    Domyślnie

    Jeśli zależy Ci na przestrzeni, to Skoda zaoferuje dużo więcej miejsca jak Volvo. Superb jak i Volvo, były to modele wcześniejsze od tych co Ciebie interesują. Trasa na święta IE-PL(Superb) bez żadnych problemów, wygodna i przestronna i w miarę tania. Po Superbie przesiadłem się na V70, komfort lepszy ale jak pisałeś, drogi serwis, do tego ja miałem D5 2,4 w automacie, to spaloło o jakieś 2-3l/100km więcej niż Superb.
    Oba bardzo fajne auta, ja osobiście wybrałbym Superba

  2. #12512

    Domyślnie

    Dzięki. Podobne opinie właśnie słyszałem.

  3. #12513

    Domyślnie

    Panowie, czy 258 tys. to duży przebieg? Warto jeszcze auto z takim przebiegiem kupić? Jest to oryginalny przebieg. Jak wiemy w Polsce nieważne czy auto ma 5, 10 czy 15 lat, bo przebieg i tak będzie oscylował w magicznych 170-180 tys. km

    Dodam, że chodzi o silnik 2.0 TDI Common Rail 170 KM.

    Pewien taksówkarz mi powiedział, że kupując auto z przebiegiem ponad 200 tys. km kupujesz cudze problemy.

  4. #12514

    Domyślnie

    Wszystko zalezy kto i w jaki sposob uzytkowal auto, a potem jak je serwisowal.
    Uzywane auto z duzym przebiegiem to loteria. Mialem auto ktore mialo ponad 400k przebiegu i nie sprawialo wiekszych problemow, rozbilem je a kolejny wlasciciel naprawil i nadal jezdzi.
    Reguly nie ma. Liczy sie stan, nie przebieg.

  5. #12515

    Domyślnie

    @bryk77 mamy podobne zagwostki. Aktualnie sam szukam dużego auta. Moje przemyślenia

    1. Forester II generacji - piękny, świetne się jeździ, ma funkcje banana na twarzy. Ale mało miejsca i jakość wykończenia lata 90.
    2. Volvo XC70 III generacji - absolutnie skradło moje serce. Ostatnio byłem na jeździe próbnej i przeciwieństwo forestera. Dostojne, bezpieczne i ciche. Minus to mało na aukcjach, potencjalnie spore koszty eksploatacji, automat.
    3. Superb II generacji - znajomi mają i wszyscy polecają, poprawne auto, ale jakoś nie czuje do niego mięty.


    ciężki wybór, osobiście ja cierpliwie szukam xc70

  6. #12516

    Domyślnie

    Prawdopodobnie wezmę Skodę Superb II z rozsądku. Rodzina się właśnie powiększyła o dwie nowe osoby i to auto wydaje się być bezpiecznym wyborem ze względu na niezawodność, niskie koszty eksploatacji i sporą przestrzeń. Najlepszy chyba kompromis jaki mi się udało znaleźć po przestudiowaniu rynku. Serce mówi Volvo, ale cóż.

    XC70 III to nic innego jak lekko uterenowione V70 III. Świetne auto, ale mało tego na rynku wtórnym. Kosztuje sporo i właśnie ja bym się obawiał kosztów eksploatacji.

    Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że się kupuje auto używane. Każdy samochód prędzej czy później będzie wymagał wkładu finansowego wynikającego zwyczajnie ze zużycia. Poza tym dochodzą typowe usterki w danym modelu.

  7. #12517

    Domyślnie

    Koledzy,
    Audi A4 B6 1.9 TDI
    Stuka łożysko oporowe
    Samo sprzęgło chodzi jak złoto
    Mechanik A mówi, że wymienić od razu komplet: dwumasę + sprzęgło
    Mechanik B, że tylko łożysko z dwumasą.
    Kto ma rację?

    A to serwis OponyExpress
    B to gosc, ktory naprawia auta (tez ma serwis, ale jest w 3 osoby, a nie 20)

    Różnica w cenie: 3200 vs 1600 zł

  8. #12518

    Domyślnie

    Jeden mechanik zarabia na czesciach, drugi na robociznie. Jak wymienisz lozysko I dwumase a za rok okaze sie, ze trzeba wymienic sprzeglo to trzeba bedzie znowu rozbierac. A tak to za jednym zamachem mozna zrobic wszystko.
    Pursue happiness with diligence

  9. #12519
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    Koledzy,
    Audi A4 B6 1.9 TDI
    Stuka łożysko oporowe
    Samo sprzęgło chodzi jak złoto
    Mechanik A mówi, że wymienić od razu komplet: dwumasę + sprzęgło
    Mechanik B, że tylko łożysko z dwumasą.
    Kto ma rację?

    A to serwis OponyExpress
    B to gosc, ktory naprawia auta (tez ma serwis, ale jest w 3 osoby, a nie 20)

    Różnica w cenie: 3200 vs 1600 zł
    I jeden i drugi pierdzieli farmazony, z tym, że ten drugi taniej. Łożysko oporowe nie stuka. Piszczy, buczy, wyje - ale nie stuka. Może być, że jest zatarte i powoduje haczenie co objawia się hałasem przez luz na sprężynach dwumasy. Tak czy owak, bez wyjęcia podzespołu i jego weryfikacji diagnoza jest niemożliwa.

    Mimo wszystko zaufał bym temu drugiemu. Silnik jest po chipie? Jeśli tak, to polecałbym oddanie dwumasy do regeneracji z uwzględnieniem obecnej mocy i momentu. Jeśli nie było chipa, to też regeneracja w przypadku oryginalnego sprzęgła jest lepszym i tańszym rozwiązaniem.

    ALE.

    Jedź do nich, daleko nie masz: Dwumas Serwis, Kożuchów, Górska 3 lub zadzwoń 785 133 114 Chłopaki doskonale się znają na tej robocie.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  10. #12520
    nikoroko
    Gość

    Domyślnie

    mechanicy...

Strona 1252 z 1842 PierwszyPierwszy ... 252752115212021242125012511252125312541262130213521752 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •