Close

Strona 1236 z 1847 PierwszyPierwszy ... 236736113611861226123412351236123712381246128613361736 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 12 351 do 12 360 z 18467
  1. #12351

    Domyślnie

    Też tak uważam

    Co radzicie wymienić/serwisować w moim moto z przebiegiem 45 tyś km (niby ) ? Chce wymienić płyn chłodniczy jeszcze. Klocki przód wymieniałem i płyn hamulcowy w środku sezonu 2017 więc spoko.

    Myślę czy do ASO nie podjechać na jakiś wiosenny przegląd/serwis... Tylko ciekawe jakie to koszty ... ROBIN Ty taki serwisowy w ASO się serwisujesz Ile takie przyjemności kosztują?

    Opony mam dobre, spokojnie jeszcze 2 sezony, nie planuje zmieniać obecnie. Łańcuch i zębatki super.

    Musze wiedzieć ile PLNów odkładać
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  2. #12352

    Domyślnie

    Warto by wiedzieć w jakim stanie są świece, filtr powietrz co sezon warto wymienić, ale to jest do zrobienia we własnym zakresie. Jeśli napęd spoko, klocki tył przód spoko, nie ciekną lagi, czyli uszczelniacze, nie czujesz jakiegoś problemu z łożyskiem na główce ramy, a je czasem trzeba dociągnać troszkę to w zasadzie ja bym serwisowanie ograniczył do 3 ważnych tematów. Pewnie nie masz wiedzy czy i kiedy było to robione, i czy wogóle było.
    1. Kontrola i ewentualna regulacja luzów zaworowych (300zł cena za ASO)
    2. Synchronizacja wtrysków i obu przepustnic w każdym dolocie na wakuometrze w serwisie do zrobienia ( 150zł ASO)
    3. stan przewodów hamulcowych, przy tym wieku motocykla i przy tym przebiegu na dobrą sprawę należało by dać nowe., albo mieć na nie mocne baczenie
    koszt świec cyrka 150 zł NGK lub DENSO
    koszt filtra powierza 50 zł filtra oleju 20-40 zł
    Ja bym jeszcze sprawdził wyważenie kół i stan zabieraka wewnątrz piasty tylnej. To element metalowo gumowy, często w silnych motocyklach jest do wymiany przy małych przebiegach , a przy Twoich 45 tys bankowo. Cena 500-600zł
    Wybity zabiera/zużyty skutkuje szarpaniami, a to nie dość, że nie przyjemne to daje w kość łańcuchowi i zębatkom.
    Generalnie na przegląd do ASO bym nie stawiał, bo kasę płacisz za oglądnie przez nich motocykla, a na konkretne czynności serwisowe. Przynajmniej w Suzuki tak jest, że mityczne przeglądy są w pytę kosztowne , a serwisowanie konkretów i same części już nie tak mocno,. Wręcz porównywalnie do Heńków i Józków w przydomowych warsztatach.
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 16-12-2017 o 16:54
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  3. #12353

    Domyślnie

    tak nie lubię wszelkiej maści mechaników, uważam ich wszystkich za naciągaczy... ale że sam się nie znam itd. to muszę korzystać z usług mechaników/warsztatów.
    Chce oddać Yamahę w dobre ręce... Ogólnie z moto nic się nie działo, zero problemów... czasami łapała tylko małe, maleńkie szarpanie na małych obrotach, przy małem prędkości "parkingowej" czy np. przy toczeniu się do świateł na czerwonym...co to może być? Pewnie jakaś pierdoła...albo ten tym tak ma albo ja jeździć nie umiem pewnie to ostatnie
    redukuję z międzygazem itp. także nie jest najgorzej, wiecie


    PS:

    KIEDY ZLOT?
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  4. #12354

    Domyślnie

    Generalnie takie motorki to lubią wyższe obroty, jak jeździsz na jedynce to też tych obrotów trochę musi być, szkodzi im zamulanie. Bardzo prawdopodobne, że synchronizacja nigdy nie była robione
    A w serwisie Yamahy jak w każdym porządnym serwisie powinno Ci być umożliwione być przy pojeździe podczas czynności serwisowych. Czy to auto, czy motocykl jak serwisant nie umożliwia abym stał przy samochodzie czy motocyklu to dowidzeniasię z takim mechanikiem serwisem.
    Tysiak szykuj, co sezon na wiosnę , oblecisz tysiakiem.

    ps.
    Popros MODA aby temat zamieścił w wątku o motocyklach, bo tu o autach rozprawiamy zazwyczaj
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  5. #12355

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    A w serwisie Yamahy jak w każdym porządnym serwisie powinno Ci być umożliwione być przy pojeździe podczas czynności serwisowych. Czy to auto, czy motocykl jak serwisant nie umożliwia abym stał przy samochodzie czy motocyklu to dowidzeniasię z takim mechanikiem serwisem
    W tych serwisach samochodowych, które ja znam niedopuszczalnym jest aby klient przebywał przy samochodzie w trakcie naprawy. To jest właśnie przejaw profesjonalizmu więc mylisz trochę pojęcia.

  6. #12356

    Domyślnie

    Nie odwiedzam takich serwisów gdzie przy drobnej naprawie, przy przeglądzie nie mogę być przy motocyklu czy przy aucie. Wiem, że to dla serwisu uciążliwe, ale profesjonaliści wysokiej wody na to się zgadzają
    Jedyny serwis w Polsce gdzie bym auto zostawił i poszedł na lody do recepcji to serwis Toyota w Radości.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  7. #12357

    Domyślnie

    Rozumiem, że po ślubie zapraszasz do siebie wszystkich gości weselnych na wspólne obrabianie rawów?

  8. #12358

    Domyślnie

    Coś w ten deseń, ale cholercia nie mają czasu niestety.

  9. #12359

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Nie odwiedzam takich serwisów gdzie przy drobnej naprawie, przy przeglądzie nie mogę być przy motocyklu czy przy aucie. Wiem, że to dla serwisu uciążliwe, ale profesjonaliści wysokiej wody na to się zgadzają
    Jedyny serwis w Polsce gdzie bym auto zostawił i poszedł na lody do recepcji to serwis Toyota w Radości.
    Zgadzam się z Robinem, niestety po przykrych doświadczeniach z serwisami wszelkiej maści, jak nie mogę być przy samochodzie to odpuszczam. Teraz mam swojego mechanika do autka, zawsze mogę o wszystko zapytać, zajrzeć i wszystko mam sprawdzone. Przejawem profesjonalizmu jest dbanie o zadowolenie klienta.

  10. #12360

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ASAHI Zobacz posta
    Przejawem profesjonalizmu jest dbanie o zadowolenie klienta.
    Z klawiatury mi Panie Pan to wyjąłeś
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 17-12-2017 o 12:42
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

Strona 1236 z 1847 PierwszyPierwszy ... 236736113611861226123412351236123712381246128613361736 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •