Close

Strona 5 z 1843 PierwszyPierwszy ... 3456715551055051005 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 18429
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mswilk Zobacz posta
    więc na co zwracać szczególną uwagę ?
    Ciężko o poradę, ale moim zdaniem szczególnie trzeba zwracać uwagę na wszelkie odstępstwa od oryginału. I broń Boże nie wierzyć w zapewnienia, że np "tuningowy wydech" jest założony bo ma "lepszy dźwięk". Najczęściej jest taki bo oryginalny połamał się w wypadku a "tuningowy" może być kilka razy tańszy niż oryginalny. To samo dotyczy wszytkiego innego: lamp, kierunkowskazów, lusterek, chłodnicy itp. Ich stan, wygląd śrub, jest pierwszym wskaźnikiem przeszłości motocykla.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 29-08-2010 o 14:00
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  2. #42

    Domyślnie

    Ja tam śmigam GZP 500 j brałem ją jako pierwszy motor, ale teraz bym na początek kupił Horneta 600 !!
    I ten Ci polecam.

    ..

    U mnie był spory wybór, bo pomagało mi z 5 osób przy wyborze i tak objeździłem kilka motorów.
    I jednym z nich był Hornet.
    Bardzo się go bałem, ale teraz żałuję, że go nie kupiłem.
    Dźwięk silnika jest cudowny.
    Pozdrawiam Krzysztof M.
    Mam co mam i jest mi z tym dobrze ....

  3. #43

    Domyślnie

    Kolega z forum sprzedaje.
    Może chcesz?
    Pozdrawiam Krzysztof M.
    Mam co mam i jest mi z tym dobrze ....

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mjr Zobacz posta
    Kolega z forum sprzedaje.
    Może chcesz?
    Cytat Zamieszczone przez mswilk Zobacz posta
    Jednak będzie chopper
    MarcinWilk

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mjr Zobacz posta
    ..U mnie był spory wybór, bo pomagało mi z 5 osób przy wyborze i tak objeździłem kilka motorów.
    I jednym z nich był Hornet.
    Bardzo się go bałem, ale teraz żałuję, że go nie kupiłem.
    Dźwięk silnika jest cudowny.
    I z tego powodu w naszych realiach finansowych i rynkowych gdzie trudno o używany zdrowy motocykl, sprzęt warto kupować trochę jak buty dziecku czyli na wyrost z zapasem by po sezonie tego czy owego nie zabrakło, ale do silnych 600setek trzeba mieć wielki rozum, oj wielki. Ustawodawca ma w tym też pomóc ograniczając pozwolenia do kierowania silnymi maszynami od 21 czy chyba nawet 24 roku życia jak to w niektórych krajach jest. Strasznie sie ociagają, a dzieciaki giną jak muchy
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    I z tego powodu w naszych realiach finansowych i rynkowych gdzie trudno o używany zdrowy motocykl, sprzęt warto kupować trochę jak buty dziecku czyli na wyrost z zapasem by po sezonie tego czy owego nie zabrakło, ale do silnych 600setek trzeba mieć wielki rozum, oj wielki. Ustawodawca ma w tym też pomóc ograniczając pozwolenia do kierowania silnymi maszynami od 21 czy chyba nawet 24 roku życia jak to w niektórych krajach jest. Strasznie sie ociagają, a dzieciaki giną jak muchy
    To się nazywa "płytka wyobraźnia"
    Ja do motocykla dorastałem 15 lat !!!
    A prawo jazdy kat. A mam od 17 roku.
    Pozdrawiam Krzysztof M.
    Mam co mam i jest mi z tym dobrze ....

  7. #47

    Domyślnie

    na nic tu przepisy i ograniczenia. kto chce to i tak się zabije a kto nie chce to i z R1 sobie poradzi bez problemu, choć na początku będzie to trochę niewygodne
    Sony a6000, SEL20F28, SEL50F18

  8. #48
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Stach2008 Zobacz posta
    na nic tu przepisy i ograniczenia. kto chce to i tak się zabije a kto nie chce to i z R1 sobie poradzi bez problemu, choć na początku będzie to trochę niewygodne
    To zależy czy chce się rzygać adrenaliną czy jeździć dla przyjemności. Osobiście wolę to drugie i długo jeszcze potrwa, zanim przesiądę się na sprzęt o mocy pow. 100 kucyków. Od adrenaliny mam rower i góry dookoła. Żeby sprawnie poruszać się litrowymi kilerami, trzeba mieć bardzo duże umiejętności i sam rozsądek tu nie wystarczy.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  9. #49

    Domyślnie

    Pisząc o bezpieczeństwie, wszyscy zdają się myśleć jedynie o sytuacji, w której niedoświadczony motocyklista rozpędza się do prędkości 200 km/h lub większej, po czym wali łbem w ścianę lub przydrożne drzewo. W rzeczywistości takich wypadków jest niewiele. Większość motocyklistów ginie z powodu wymuszenia pierwszeństwa przez kierowcę puszki, a w takich wypadkach nie ma większego znaczenia czy motocyklista jechał ścigaczem czy motorynką.

    Wracając do wyboru motocykla, moje rada jest następująca: kup co chcesz, ale przed zakupem pojeździj co najmniej godzinkę. Fajny wygląd nie zawsze idzie w parze z walorami użytkowymi.
    X-T10, XF35, XF18-55, MK320

  10. #50

    Domyślnie

    nie wiem dlaczego przywiazujesz tak duza wage do mocy motocykla. a co wtedy gdy przy wyprzedzaniu zabraknie Ci mocy i walniesz na czolowke bo nie zdazysz wyprzedzic? to dosc skrajny przyklad ale tak jak kolega wyzej powiedzial, mozna zginac i na motorynce. no ale przynajmniej dobrze ze masz leb na karku i nie pchasz sie w mocniejsze moto skoro nie czujesz sie na silach. oby wiecej mlodych ludzi tak myslo.
    Sony a6000, SEL20F28, SEL50F18

Strona 5 z 1843 PierwszyPierwszy ... 3456715551055051005 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •