Close

Strona 241 z 1847 PierwszyPierwszy ... 1411912312392402412422432512913417411241 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 401 do 2 410 z 18463
  1. #2401

    Domyślnie

    Prawą nogą? Tą od obsługi gazu i hamulca? Tffardziel z Ciebie.
    I'm one of those bad things that happen to good people

  2. #2402
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez freefly Zobacz posta
    Żartujesz chyba. Kilka lat miałem auto z silnikiem 1.4, a nawet zdarzyły mi się przejechać Tico 0.8 i nie przypominam sobie, żebym musiał jechać w sytuacji wspomnianej przez Ciebie na jedynce.
    Słowo muszę powinno być w cudzysłowie, bo mogę jechać na dwójce, ale na tak niskich obrotach nie ma mowy o jakimś przyspieszaniu. Zanim wejdę na 3 tys obr (wtedy zaczyna być dynamicznie) to wieki mijają. Więc trzeba schodzić na 1-szy bieg.
    Wrażenia z jazdy starym i nowym autem mam absolutnie inne. W każdym razie polecam 6 cylindrowe diesle od BMW. Takiej mocy przy małym spalaniu nie da benzynka, chyba, że tak o pojemności ze 2,5-3 l, ale to wtedy ile pali? 9 litrów ropy kontra 15 litrów benzyny (na 100 km), taka wychodzi "równowaga" przy jeździe po mieście.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #2403

    Domyślnie

    ja na skrzyżowaniach po ślimaczych manewrach zawsze redukuję do 1. Szkoda mi sprzęgła/nie mam nerwów do tak powolnego rozpędzania, 4cylindrowe benzyny (no chyba że jakieś przerośnięte 2,5l) z obrotów rzędu 1k/min poprostu nie jadą.

  4. #2404
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Szczecin / Gryfice
    Posty
    116

    Domyślnie

    Nie macie jakiegoś znajomego który sprzedaje E46 320d w sedanie z klimatronikiem?
    Nikon D3000 + Nikkor AF-S 18-55mm f3.5-5.6G VR i inne bzdety

    początkujący ;>

  5. #2405

    Domyślnie

    Powiem Wam tak. Na prawdę nie grzeszę nadmiarem kasy, bo pensja belferska na to nie pozwala, ale robiąc na obu autach 12-15 tysięcy rocznie stwierdziłem, że stresowanie się spalaniem to jakaś porażka zabijająca przyjemność z jazdy. Spalanie śledzę nie ze względu na jakiś spektakularny wynik (choć i tak się bawiłem), ale ze względu na to, że jakiś gwałtowny skok jest pierwszym objawem nieprawidłowości w działaniu autka. Rozumiem ludzi, którzy robię 30-50 tys kilometrów rocznie. Dla nich klekot 3,0 to dobre rozwiązanie, choć ja wolałbym chyba zagazowane 4,5

    Przyjemność z jazdy...ehhh...za to trzeba zapłacić i tyle. Jeżeli do komfortu podróży doliczę bezpieczeństwo i stabilność zachowania na drodze oraz najwyższą kulturę prowadzenia się auta, plus to, że jak ruszam spod świateł w trybie eko i bez kickdowna, to jestem po drugiej stronie zanim reszta ruszy, to pierdzielę wynik średni (1,5 roku) rzędu 13,5, średni po wsi 14,5, średni po mieście 17, średni w trasie 9,5.
    Pamiętajcie jedno, przyjemność z jazdy to większe bezpieczeństwo.
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  6. #2406
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawliko Zobacz posta
    Nie macie jakiegoś znajomego który sprzedaje E46 320d w sedanie z klimatronikiem?
    A są E46 bez klimy?
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  7. #2407

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Więc trzeba schodzić na 1-szy bieg.
    pierwszy bieg w każdym samochodzie służy do ruszania a nie do jazdy.
    Ani ona wtedy przyjemna dla kierowcy ani zdrowa/ekonomiczna dla silnika.
    Oczywiście abstrahując od ekstremalnych sytuacji gdy mamy duży podjazd itp.
    Moc nie ma tu tak wielkiego znaczenia bo producenci auta tak dobierają przełożenia skrzyni biegów, że nawet autkami 60-75KM jeździ się sprawnie (oczywiście w prędkościach miejskich).
    Problem opisywany przez Ciebie świadczy o tym, że coś z autem jest nie tak.

    a to:
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Jadąc po mieście muszę czasami wrzucac pierwszy bieg na (jadąc za kimś, skręcając na skrzyżowaniu). Z kolei w trasie przy 100-120 km/h muszę szukać długiej prostej do wyprzedzenia, bo rozbujanie sie do 130-140 trwa i trwa. Pierwszy raz jak spróbowałem wyprzedzać przy 120 to niemal miałem czołowe zderzenie.
    jak dla mnie masz.... skrzynię biegów przeznaczoną dla innego silnika!
    To są typowe objawy. No chyba, że masz nowy samochód ale wtedy ewidentnie coś jest skopane.
    Dobry diagnosta powinien pomóc.
    Strach jeździć w opisywanych przez Ciebie okolicznościach...
    Ostatnio edytowane przez sebar1 ; 30-06-2011 o 09:09
    D700 + N50 f1.4G / N105VR Micro f/2.8G / Tokina 400 AT-X f/5,6 / N28-105D

  8. #2408

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ALF Zobacz posta
    Przyjemność z jazdy...ehhh...za to trzeba zapłacić i tyle. Jeżeli do komfortu podróży doliczę bezpieczeństwo i stabilność zachowania na drodze oraz najwyższą kulturę prowadzenia się auta, plus to, że jak ruszam spod świateł w trybie eko i bez kickdowna, to jestem po drugiej stronie zanim reszta ruszy, to pierdzielę wynik średni (1,5 roku) rzędu 13,5, średni po wsi 14,5, średni po mieście 17, średni w trasie 9,5.
    Pamiętajcie jedno, przyjemność z jazdy to większe bezpieczeństwo.
    Alf tak naprawdę to własnie przyjemność z jazdy rekompensuje te wszystkie koszty
    i jest ona nie do przecenienia
    bo przecież zawsze można kupić najsłabszy silnik np. w piątce ... ale przyjemności zero...
    a z dieslami (ale tymi mocnymi) nie jest wcale tak kolorowo...i to już nie klekoty
    ja mam średnie spalanie 12-12,5 litra, trasa 10,5-11 litra (ale autostrady w większości)
    jednak zdecydowanym plusem jest to że przy ciężkiej nodze i dociskaniu gazu będę te 12.5 litra średniej z takiej jazdy a bezyna by mi raczej dała mocno popalić
    I oczywiście są ludzie którzy zanotują sobie w głowie najniższe spalanie jakie mieli a potem pierdzielą że np. A6 2,0 TDI pali im 6,5 litra średnio w mieście... ale oni pchają te samochody a nie nimi jeżdzą
    i zawsze trochę oszukują z ta średnią
    a przyjemnąść osiągają w grażu jak sąsiad spogląda ukradkiem
    Podpis zgodny z regulaminem forum

  9. #2409
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Wonito, co to za autko?
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  10. #2410

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rsz Zobacz posta
    Wonito, co to za autko?
    A6 3,0 TDI z wirusem
    Podpis zgodny z regulaminem forum

Strona 241 z 1847 PierwszyPierwszy ... 1411912312392402412422432512913417411241 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •