Close

Strona 12 z 1847 PierwszyPierwszy ... 2101112131422621125121012 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 18467
  1. #111

    Domyślnie

    VW to - mimo wzsystkich obiegowych opinii - bardzo dobre samochody. (i mam tu na myśli całą rodzinę VW, no, może z pominięciem niższych modeli Skody )
    To chyba jakiś żart Znajomy kupił ostatnio nówkę Passata - psuła się na potęgę więc mu wymienili na inną sztukę bo tamta była nienaprawialna, okazało się że druga jest taka sama więc znowu mu wymienili auto... tyle że trzecia okazała się taka sama jak dwie poprzednie... i to ma być auto za ponad 100k? Wolne żarty... wkurzył się - sprzedał tamto w $%#$ (nooo eee daleko) i kupił Skode Octavie - jak ręką odjął i teraz jest hiper zadowolony a i kasy więcej zostało. Skody obecnie to jest miazga - niby to samo co VW (opinia sprzedawców, serwisantów - że to są często te same części w innych pudełkach i droższe niż skoda) - ale jakoś skoda się tak nie psuje - wystarczy sobie odpowiedzieć na pytanie dlaczego Skoda jest obecnie najlepiej sprzedającą się marką. I dlaczego prawie wszystkie firmy wymieniły swoje floty na Skodę (np ostatnio na stronie Skody widziałem że chyba Provident kupił 1400 samochodów ). Ja analizowałem trochę temat mimo, że żaden ze mnie znawca i np znajomy stwierdził że fajny jest VW jakiśtam - teraz nie pamiętam modelu - jak zajrzałem do wnętrza to połowa deski rozdzielczej jest DOKŁADNIE TAKA SAMA jak w Fabii Tyle że auto kosztuje od 80k zł wzwyż a skoda od 35k zł mniej więcej - przepytałem masę ludzi (w tym znajomych mających warsztaty samochodowe) i wszyscy jednogłośnie chwalą skodę...

    Tak samo z Toyotą - jak kiedyś wszyscy chwalili - tak teraz nikt nie chce tego nawet tknąć patykiem - i to też jest między innymi opinia ludzi mających warsztaty - że Toyota to kiedyś było coś a teraz to straszne g.... - na potwierdzenie tego znajomy taty kupił Rav4 - też nóweczka za jakieś chyba 160k zł po pół roku sprzedał tak samo z radością w oczach bo klął na to auto ile wlezie - i co kupił? Skodę... i co? I jeździ zadowolony od ucha do ucha

    Rodzice też się przesiedli na Skody to dobrze je znam bo mam objeżdżone dokładnie i to tylko potwierdziło wszystko inne - też wybrałem skodę. Fabie bo octavia dla mnie za duża bo do miasta nie ma sensu i w ogóle takiej dużej krowy mi nie potrzeba bo nie wożę dużo ludzi ani gratów. Natomiast Fabia dużo lepiej się prowadzi niż Octavia i kto jeździł jednym i drugim ten potwierdzi Ja kiedyś byłem "anty skoda" - niemniej teraz po szukaniu auta dla siebie i przyjrzeniu się konkurencji, oraz odkąd w końcu skody zaczęły wyglądać (dramatyczne felicie i stare fabie przyprawiają o ciary...) to nagle z antyskodziarza stałem się fanem tej marki
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  2. #112
    Oszczędny w słowach Awatar JacKill
    Dołączył
    10 2008
    Miasto
    Okolice Kielc
    Posty
    177

    Domyślnie

    Potwierdzam opinię o Skodzie, kumpel ma Skodę 130L - wypas! I kosztowała tylko 400 zł.

  3. #113

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JacKill Zobacz posta
    Potwierdzam opinię o Skodzie, kumpel ma Skodę 130L - wypas! I kosztowała tylko 400 zł.
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  4. #114

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JacKill Zobacz posta
    Potwierdzam opinię o Skodzie, kumpel ma Skodę 130L - wypas! I kosztowała tylko 400 zł.
    no i ma silnik tam gdzie porsche 911
    dwie puszki, kilka słoików, świeczka i... scyzoryk

  5. #115

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qooba Zobacz posta
    no i ma silnik tam gdzie porsche 911
    ... i chłodzona powietrzem

  6. #116

    Domyślnie

    Mój znajomy kiedyś w takiej zgubił silnik podczas jazdy. Serio.
    Urwał się i został na drodze.
    Jacek

  7. #117

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    ... i chłodzona powietrzem
    I z napędem na słuszną oś!
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  8. #118
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Szczecin / Gryfice
    Posty
    116

    Domyślnie

    W sumie pomysł na Alfę zaczął się właśnie po zobaczeniu 166, przekozak auto, ale dla nas trochę za duże.
    Właśnie chodzi o to że czytam te opinie, że ludzie narzekają na Alfy, a mimo to dalej chce się ją mieć, bo wygląd na nieziemski
    Paska CC nie kupię, bo to trochę inna cena będzie około 25 tysięcy na auto.

    Co innego sensownego w tej cenie można kupić? Pasek B5FL (wolałbym nie, potem stoisz pod biedronką i się zastanawiasz który jest Twój...), Primera P12, Astra H, Vectra C? Takie pospolite te auta, chciałbym coś bardziej indywidualnego, czego nie ma co drugi Polak... dlatego zaczęliśmy myśleć o Alfie.
    A co do wyglądu Paska CC - wg mnie przy Alfie 159 to on nawet nie powinien się pokazywać, bo wstyd dla VW :P 159 jest mistrzostwem w stylistyce, znajomek ma, mega auto
    Nikon D3000 + Nikkor AF-S 18-55mm f3.5-5.6G VR i inne bzdety

    początkujący ;>

  9. #119

    Domyślnie

    Może i pospolite, ale za to niezawodne i trwałe.

    Ja szczerze polecam Vectra C z mocniejszym dieslem CDTI (150KM). Można trafić model fajnie wyposażony, a ten motor naprawdę daje radę. Ma większą kulturę pracy niż TDI z grupy VW, fajną dynamikę (nawet przy tak ciężkim aucie jak viki) i sensowne spalanie. Szczególnie wersja po lifcie (czyli model zaraz przd insignią) - wcale nie tak znowu często spotykany na ulicach. Nie wiem tylko jak się tam sparwdzają automatyczne skrzynie -- ja mam 6-tkę maualną. 6 biegów przy tym motorze - rewelka.

    Po przygodach z różnymi markami/modelami -- następnym samochodem, jaki prawdopodobnie kupię, będzie właśnei Insignia. Tylko pewnie z mocniejszym motorem, no i moze 4x4

    A jeśli upierasz się przy "oryginalnych" nadwoziach -- Kia Soul! Ciężko przjść obok tego obojętnie. Niestety diesel 1.6 w tym modelu to porażka. Koszmar. Już znacznie lepiej kupić benzynę. No i zawiezsenie... które pozostawia bardzo wiele do życzenia w kwestii komfortu (strrrraszliwie twarde). Za to wygląd - nietuzinkowy
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  10. #120

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz888 Zobacz posta
    To chyba jakiś żart Znajomy kupił ostatnio nówkę Passata - psuła się na potęgę więc mu wymienili na inną sztukę bo tamta była nienaprawialna, okazało się że druga jest taka sama więc znowu mu wymienili auto... tyle że trzecia okazała się taka sama jak dwie poprzednie... i to ma być auto za ponad 100k? Wolne żarty... wkurzył się - sprzedał tamto w $%#$ (nooo eee daleko) i kupił Skode Octavie
    Cóż, w domu jest Passat z 2007, przejechane 168tys. i dalej bez żadnych większych awarii.
    Argument, że w tych samochodach to są te same części do mnie nie przemawia, ani mnie nie podnieca szczególnie - przecież to wszystko VW AG. Tak jak: Audi, Bentley, Bugatti, Seat czy Porsche.

    Jeździłem Vectrą C przez 2 tygodnie. I po 4500km w niej powiem tak: nigdy więcej! 10h jazdy po których siedzenie złamało mi plecy, ilość platiku w środku - okropność. Wspomaganie kierownicy - za czułe, jak dla mnie porażka, jeśli kierownica fruwa na każdym wyboju. Silnik fajny jedynie. Ten o którym pisał messer, właśnie z 6 biegową skrzynią.
    Ostatnio edytowane przez velaskez ; 12-10-2010 o 14:03
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

Strona 12 z 1847 PierwszyPierwszy ... 2101112131422621125121012 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •