Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie zmiana profili kolorow w gimp pod windows

    Pytanie jak w temacie:

    mam zdjecie zrobione w adobeRGB, chce je przekonwertowac w gimpie (wer. 2.2.13) do sRGB. Jak? czy mozna to rowniez zautomatyzowac?

  2. #2
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Z tego co kojarzę to gimp 2.2.x nie obsługuje profili, może spróbuj zainstalować jakąś betę 2.3.x ?

  3. #3

    Domyślnie

    jest wersja developerska 2.3.x ale dla linuxa- dla windy nie widzialem nigdzie...
    to moze chociaz jakis skrypt/plugin/nieduzy zewnetrzny program do tego celu?

  4. #4
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    http://sourceforge.net/project/showf...kage_id=132024 , ale nie mówię, że będzie działać

  5. #5

    Domyślnie

    jak to z betami bywa. raz zadziała, raz nie. na gimpuj.info ludzie w sumie nie mają większych problemów

  6. #6

    Domyślnie

    dziekuje za linka

    jeszcze tylko nasunelo mi sie pytanie:
    czy jest jakis plugin do gimpa, ktory umozliwilby mi obrobke NEF'ow?

    ew. jesli nie to cos zewnetrznego- ALE chcialbym darmowego... mam triala capture one pro, ale co z tego? jak licencja wygasnie... c1LE- z jakimis kartami jest kod licencji?
    moze cos innego?
    chcialbym poprostu miec cos legalnego...


    EDIT:
    znalazlem plugin do gimpa do czytania RAWow roznej masci, NEFow tez gdyby chcial ktos skorzystac: http://ufraw.sourceforge.net/
    Ostatnio edytowane przez ozzy ; 30-12-2006 o 21:54

  7. #7

    Domyślnie

    ufraw- nie podobaja mi sie efekty jego pracy, wiec nadal jestem zainteresowany darmowymi wywolywaczami NEFow... bede wdzieczny za sugestie

  8. #8
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    ozzy co Ci się nie podoba w efekcie wołania via ufraw?

  9. #9

    Domyślnie

    przy kilku pierwszych probach wyszlo mi straszne ziarno (ale takie naprawde klujace w oko- czerwone...) przy nastepnych podejsciach bylo OK wiec nie jest tak zle a czym bylo spowodowane ziarno to nie mam pojecia

    brakuje mi tylko wostrzania NEFow
    teraz dwa pytania:
    1. czy ktos moze mi lopatologicznie wyjasnic jak zmienic profil kolorow danego obrazka?
    <mam zarzadzanie kolorami w gimp- mam obydwa profile do wyboru w obszarze roboczym- sRGB i aRGB. co musze zrobic? gdy robie zdjecie w aRGB to ustawiam obszar roboczy aRGB (odkrywcze, nie? ). Otwieram plik zrobiony w aRGB, dokonuje poprawek... co dalej? jak przekonwertowac do sRGB?>

    jeszcze jak sie ma profil kolorow z puszki do RAW? czy ma jakies znaczenie co jest ustawione w aparacie? zakladam ze nie. no wiec ufraw nie chce dawac plikow w aRGB... troche szkoda

  10. #10

    Domyślnie

    walnąłem to w nowym wątku, może ktoś łebski nam pomoże...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •