Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie Jak radzicie sobie z roszeniem szkieł?

    No właśnie, jesień już praktycznie za oknem, zima też się przyczai niedługo w związku z tym przed wieloma z nas znów denerwujące chwile zaparowywania szkła przy zmianie temperatury otoczenia. Jeśli ktoś ma sprawdzone sposoby na to byłoby fajnie gdyby podzielił się może są jakieś dobre płyny antyroszeniowe na obiektywy? Czy sprawdzał ktoś płyny antyroszeniowe do okularów na obiektywach? Jak sobie z tym radzicie?


    pozdrawiam
    C5DII

    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    i co i nic?
    C5DII

    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  4. #4

    Domyślnie

    było rok temu.
    Zwyczajny jak kiełbasa.

  5. #5
    Gaduła Awatar NBA
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    Jarocin, Wielkopolska
    Posty
    3 760

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arturherda Zobacz posta
    Jeśli ktoś ma sprawdzone sposoby na to byłoby fajnie gdyby podzielił się

    pozdrawiam
    Torba Reporter Stealth 4 AW.. Wyjmuje z zimnego auta, wchodzę do pomieszczenia, wyjmuje sprzęta i nie paruje...

  6. #6

    Domyślnie

    No to lipa, chyba poszukam dobrego płynu do okularów i wypróbują na Tamronie
    C5DII

    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  7. #7

    Domyślnie

    jeśli jest różnica temperatur i jest wilgoć, to nie ma bata - zaparuje.

    nawet jak wyciągniesz z suchej torby/plecaka, ale sprzęt będzie miał powiedzmy 0 stopni celsjusza, a w mieszkaniu będzie wilgotno, to nie ma zmiłuj - czysta fizyka.

    ja generalnie zaraz przed wejściem do domu wyciągam kartę z aparatu i wkładam do kieszeni, a reszta siedzi w plecaku i osiąga temperaturę pokojową.

    jeśli bardzo zależy ci na szybki używaniu sprzętu po powrocie z zimna, to jest prosty sposób.
    na zewnątrz jeszcze wkładasz aparat do foliowej torebki takiej z zipem, odsysając wcześniej powietrze.
    wchodzisz do domku, wyciągasz aparat z plecaka/torby, żeby nie siedział w "izolatorze" i nie trzymał długo temperatury.
    zagrzeje się dużo szybciej

    no chyba, że w domu masz wilgotność poniżej iluś tam procent, to nie ma wtedy problemu
    najlepiej sprawdzić na okularach
    Psychotrop vel Grzegorz Lucjan Laska von Lasocki

  8. #8

    Domyślnie

    hm... no z tą torebką to nie wchodzi w grę, jak focę parę młodych przed salą a za chwilę w sali to lipa jak diabli, 2 października mam ślub dla ważnych ludzi i zdałem sobie sprawę, że może być już dość zimno.
    C5DII

    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arturherda Zobacz posta
    hm... no z tą torebką to nie wchodzi w grę, jak focę parę młodych przed salą a za chwilę w sali to lipa jak diabli, 2 października mam ślub dla ważnych ludzi i zdałem sobie sprawę, że może być już dość zimno.
    To może backupowy set niech czeka wewnątrz, albo odwrotnie?
    Canon-Foto-Klub
    C5D, S12-24, C24-70/2.8, C70-200/2.8IS
    Samsung NX10, NX30/2.0, NX18-55 OIS

  10. #10

    Domyślnie

    Filtr UV na obiektywie. Jak zaparuje po wejściu do pomieszczenia, można go szybko ogrzać przykładając na kilkanaście sekund dłoń, potem przetrzeć i jest OK

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •